گزیده خطبه های نمازجمعه11 آبان 1397

نمازجمعه  11 آبان 1397 دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.
گزیده خطبه ها؛
نبی مکرم اسلام (ص) که در آستانه رحلت جانسوز آن قرار داریم فرمود: دو عامل امت مرا به بهشت خواهد رساند یکی عامل تقواست و دیگری خوش اخلاقی و حسن خلق است.
در این روزها پیغمبر در بستر بیماری است راوی می گوید انقدر حال پیغمبر نامناسب بود که قدرت ایستادن نداشت .
عده ای از انصار آمدن منزل پیغمبر؛ پیغمبر به این این انصار گفت من دو امانت بعد از خودم به جا می گذارم، اولین امانت من قرآن و دومین امانت من عترت است و از شما می خواهم این ها را در کنار هم قرار دهید.
اولین امری که پیغمبر وارد شهر مدینه شد و انجام داد اقامه نماز جمعه برای اولین بار در مسجد قبا بود.
نبی مکرم اسلام فرمودند: اگر کسی که نماز جمعه را در حیات و ممات من ترک کند و از سر انکار بگوید اصلا قبول ندارم و نماز جمعه را سبک بشمارد و امور دیگر را مهمتر تلقی کند این دسته از افراد را نفرین کرد و فرمود خدا به زندگی آنها برکت ندهد.
از جمله اعمالی که در روز رحلت پیامبر سفارش شده زیارت از راه دور هست انشاالله روز رحلت پیامبر در مدرسه خاتم الانبیاء شهرستان ساعت 8:30 صبح قرائت زیارت از راه دور برگزار  می گردد.
برگزاری با شکوه حماسه بزرگ و میلیونی اربعین حسینی که حدود 700 میلیون پرس غذا در این چند روز شکل گرفت متاسفانه رسانه های خبیث غربی لب بستند و بازتاب خبری ندادند.
از همه عزیزانی که در برپایی موکب ها به خصوص موکب این شهرستان در کربلا همکاری داشتند تقدیر و تشکر می کنم.
یکی از موضوعات مهمی که ما با آن مواجه هستیم موضوع وقف است، چقدر از طلاب و شخصیت ها به برکت این موقوفات تربیت شدند و توانستند با انجام امور فرهنگی به جامعه خدمت رسانی کنند.
یکی از مناسبت های این هفته 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام (ره) می باشد.
امام راحل از آمریکا به عنوان شیطان بزرگ یاد کرد و یکی از خدمات انقلاب اسلامی این است که آمریکا را بی اعتبار و بی آبرو کرد .
اشخاصی را در کشور می بینیم که نگاه به غرب دارند در گذشته غرب گرایی داشتند و در حال حاضر غرب گدایی دارند، به جای اینکه نگاه به درون شود نگاه به بیرون می شود و اهداف انقلاب اسلامی را زیر سوال می برند.
بزارید آمریکا دست گدایی را به سوی این ملت دراز کند اونها باید گردنشان را کج کنند از مسئولین تقاضا دارم این نگاه را باید به نگاه عزتمندانه تبدیل کنند.
دومین سالگرد رحلت فقید سعید آیت الله فاضل در روز شهادت امام رضا (ع) در مدرسه فیضیه برگزار می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − = 9