گزیده خطبه های 10 اسفند 97

نمازسیاسی عبادی جمعه  10 اسفند 1397 دارالمومنین بابل به امامت موقت حجت الاسلام و المسلمین سید حسین ابراهیمیان در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.

گزیده مطالب بیان شده در خطبه ها،
در اسلام منت گذاشتن در خصوص خیر و نیکی به دیگران شدیدا منع شده است زیرا کار خیر سودش ابتدا برای خود فرد خیّر است
بنا به روایتی از امام صادق(ع) آمدن یک نیازمند به سمت شما هدیه بزرگ خداست. احسان نیکوکاری میدان میدان مسابقه است و هر کس جلوتر افتاد در پیشگاه خداوند متعال عزیزتر است.اگر می خواهید یقین پیدا کنید که بهشت برای شما تصمین شده است سرپرستی یک خاناده یتیم را بپذیرید. کمیته امداد امام خمینی یادگار ارزشمند امام راحل برای رفع مشکل نیازمندان است.
مساله درختکاری امری مقدس و با فضیلی است که در اسلام بر آن تاکید زیادی شد. ما معمولا تلاوت قرآن و نماز و روزه را عبادت می دانیم اما متاسفانه درختکاری را که از اعظم عبادات است را آنچنان اهمیت نمی دهیم. اگر از میان میلیاردها آفریده خداوند درخت آفریده نمی شد از بسیاری از مواهب ارزشمند و مهم در طبیعت بی بهره بودیم. درخت سراسر بهره و موهب الهی است. از چوب درختان بهره فراوان می بریم و از زیبایی درختان در آرامش روح و روان استفاده می کنیم. تکیه بر درخت آرامش بخش است و در روایت توصیه شده است که هفته ای یکبار به دامن طبیعت پناه ببریم. بر اساس روایتی هر کس در دل تابستان گرم، پای درخت تشنه ای آب بریزد بهشت بر او واجب می شود.

بیانیه گام دوم انقلاب معظم رهبری باید بیشتر مورد توجه قررا بگیرد.حضرت آقا بایدها و نباید های آینده انقلاب را در این بیانیه ترسیم کرد و نقشه راه چهل سال دون انقلاب را ریخت و متاسفانه این بیانیه مانند دیگر رهنمودها و شعارهای سال می ترسیم به فراموشی سپرده شود. در این بیانیه بیش از 30 بار مقام معظم رهبری به جوانان خطاب کرد و کمتر در مطالب ایشان اینگونه از جوانان یاد شده است. جوانان در سخت ترین عقبه ها کشور را به پیش می برند و در اقتدار نظامی و علمی ما را در عرصه جهانی ما را در رتبه های برتر قرار دادند. حضرت آقا در بیانیه گام دوم، ویژگی های انقلاب، هفت برکت انقلاب و هفت توصیه را برای پیشبرد انقلاب را مطرح فرمودند و توصیه به علم و پژوهش تاکید کردند که باید در این مسیر دانش افزایی را مد نظر قرار دهیم. اقتصاد مهمترین عامل سلطه ناپذیری یک کشور در برابر بیگانگان است. طهارت اقتصادی شرط مشروعیت مسؤولان در نظام است و باید این اصل مورد توجه قرار بگیرد. استقلال و آزادی ، مرزبندی با دشمن ، حفظ عزت و مصلحت در سیاست خارجی و رعایت سبک زندگی ایرانی و اسلامی امروز برای آینده کشور ضروری است.راه حل مشکلات امروز کشور برای برون رفت سیاست اقتصاد مقاومتی و درون زا بودن اقتصاد و مردمی کردن و مولد بودن و برون گرایی با توجه به درون زایی آن است
از مداحی مداح انقلابی و جوان شهرستان بابل حاج محمدرضا بذری که در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز میلاد با سعادت با بیان اشعاری انقلابی و ولایی انصافا مورد تحسین همگان قرار گرفتند، تقدیر می کنم.
@mosallababo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 5 =