گزیده خطبه های 12 بهمن 97

IMG_7731نمازسیاسی عبادی جمعه این هفته دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی امام جمعه بابل در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.

گزیده خطبه های امروز 12 بهمن 97

بر اساس تاکید خداوند متعال مومنین باید از همه همه نمازها به ویژه نمازجمعه مراقبت کنند.آفرین بر کسانی که عنایت و مرحمت ویژه در نمازجمعه دارند و برشکوه و عظمت و زینت نمازجمعه این شهر می افزایند.
امروز سالروز ورود تاریخی امام راحل به کشور و نخستین روز دهه فجر است، فرا رسیدن این ایام پر برکت را تبریک عرض می کنم. ایام دهه فجر تجلی عنایت امام عصر به ملت ایران است.  بر اساس نقلی از شهید مطهری، امام راحل از دستورات و عنایت خاصه امام عصر در تمام صحنه ها انقلاب اسلامی، با عنایت اراده الهی به پیروزی رسید و توانست ملت ما را به اوج برساند. انقلاب اسلامی، انقلابی الهی بود که اگر عنایت پروردگار نبود دشمنان طومار انقلاب را در هم می پیچیدند. چهل سال انقلاب اسلامی را پشت سر گذاشتیم و باید شکرگزاری کنیم. بین دو نمازجمعه و نمازعصر این هفته و هفته آینده نمازشکر می خوانیم تا از عنایت خداوند متعال کمال شکر را به جای آوریم.جشن های انقلاب با شکوه هر چه تمام تر برگزار شود. همانگونه که اعیاد اسلامی جشن می گیریم ، باید جشن انقلاب که نعمت بزرگ الهی است را باشکوه برپا کنیم. خداوند در قرآن یادآوری ایام الله را وظیفه مومنان برشمرد. با هدایت امام و خداوند متعال مسیر ملت ذلت بار ملت ما را تغییر داد و ما عزتمند هستیم. ملت ما با انقلاب اسلامی توانست ورق تاریخ را در منطقه عوض کند. از برخی از افراد گلایه مند هستیم که در مسجد و هیات خودشان حتی زحمت نصب پرچم را بر سر درب محل خود هم نمی دهند، این کفران نعمت پروردگار است.
نمایشگاهی در مصلا به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برپا شده است. این مساله باید مورد توجه قرار بگیرد. شایسته است همگان از این نمایشگاه بازدید به عمل بیاورند. متاسفانه کسانی نمی خواهند ملت ما گذشته پرافتخار انقلاب را متوجه شود. این ایام فرصتی برای معرفی دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی است. انقلاب اسلامی برای ما عزت و اقتدار را به عمل آورد. ازهمه کسانی که در برپایی این نمایشگاه فعالیت کردند، تشکر می کنم.
صحنه تاسف باری از دخالت های افراد که در عرصه اجرایی مسوولیتی ندارند، در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی می بینیم. انقلاب کار را به من و شما سپرد تا از این انقلاب نگهداری کنیم. در اداره آموزش و پرورش بابل صحنه های تاسف بار از عزل و نصب مدیر این اداره مشاهده می کنیم. مدیر این اداره چند ماه به بازنشستگی اش مانده بود، را از کار برکنار کردند و فردی دیگر که در جای دیگر مسئولیتی داشت را به عنوان سرپرست این اداره معرفی کردند. بعد از مدتی فردی را با حکم به عنوان مدیر این اداره معرفی کردند اما جوهر این حکم خشک نشده بود که همان شب با فشار یک نفر این مدیر برکنار شد. این صحنه صحنه خفت باری برای این شهرستان بود. برخی از افراد تا قدرتی پیدا می کنند، سعی بر تحمیل خواسته های خود دارند از جا به جایی اعتبارات تا انتصاب افراد دلخواه و برکناری افراد دیگر. گلایه اصلی ما از دستگاه فلج و منفعل اجرای در کشور است که قدرت تصمیم گیری ندارد.  پس مدیرکل برای چه نصب می کنند و این فرد چه کاره است؟ وزارت خانه اینجا چه نقشی دارد؟ شایسته بود من جملات و کلمات دیگر را حواله این افراد کنم اما شان و جایگاه این مکان و حرمت این مردم شریف اجازه نمی دهد. چرا گذاشتید و چرا برداشتید؟ هزاران معلم و هشتاد هزار دانش آموز امروز معطل ماندند؟
اینها از خسارت های بزرگی است که به رغم  همه عزت وسربلندی ها در کشور در ایام انقلاب، شاهد آن هستیم. این صحنه ها و صحنه خفت بار است.
استدعا مردم این است که مسؤولان بی اعتنا به این فشارها باشند و با حریت وارد شوند ومسؤولی که شایسته امور فرهنگی و آموزش و پرورش را دارد و به عنوان یک مدیر شایسته برگزیند و این اداره از این نابسامانی نجات پیدا کند. این وضعیت وضعیت خفت بار است. برای ابد ما نباید شاید این صحنه های خفت بار باشیم.
@mosallababol

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

90 − = 89