گزیده خطبه های 13 بهمن 1396

نماز سیاسی عبادی جمعه 13 بهمن 1396 شهرستان دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی امام جمعه بابل در مصلای این شهر برگزار شد.
گزیده ای از خطبه ها :
اهمیت نمازجمعه //

توصیه اسلام این است که زندان را در کنار مسجد و مصلا بسازند و روزهای جمعه افراد زندانی را برای شرکت به نمازجمعه دعوت کنند. تنها نمازی که در سیره اهل بیت در حاکمیت اسلامی که زندانیان هم نباید از آن محرم باشند، نمازجمعه است.
دهه فجر /

آغاز سالگرد چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را گرامی می داریم. قدردان کسانی هستیم که برای اعتلای انقلاب اسلامی و امنیت با جانفشانی تلاش می کنند. انتظار می رود، نعمت انقلاب یادآوری شود. متاسفانه بی مهری و کم لطفی برای انقلاب انجام می شود. بازاریان هر ساله فضای بازار را مزین به شعارهای انقلابی می کنند و انتظار می رود که این کار در دهه فجر برای فضا سازی انقلاب صورت گیرد. دشمنان ما عصبانی از اقتدار نظام اسلامی هستند و ما در عرصه های علمی جایگاه هایی بزرگ را کسب کردیم. امروز ما نهمین کشور در عرصه فضایی هستیم. متاسفانه ما منتظر می نشینیم تا دشمنان یک شبهه ای علیه انقلاب ایجاد کنند و سپس به پاسخگویی به آن ها بر می خیزیم. نباید به دشمنان فرصت داد. سوال اینجاست که چگونه فیلم های خاص بایگانی شده به دست شبکه های ضد انقلاب می افتد؟ آیا باید ما منتظر بنشیم دشمن کاری بکند و ما به پاسخگویی بنشینیم. دشمنان به دنبال استحاله در انقلاب هستند. انقلاب ها دچار دگرگونی می شود و باید همواره از انقلاب حفاظت کرد. تمام تلاش فرهنگی، اقتصادی و نظامی دشمن بر این است که اقتدار نظام اسلامی را در هم بشکند.هر روز توطئه های جدیدی طراحی می کنند. طرح ریزی داعش و شکل گیری آن برای از بین بردن نظام اسلامی بود اما با تدابیرنظام اسلامی حکومت های خودخوانده ای مانند داعش در سوریه و عراق از بین رفتند و اکنون با حمایت استکبار و آمریکا در کشور دیگری مانند افغانستان در حال شکل گیری هستند.دشمنان اسلام طرح نامن سازی جهان اسلام، حاشیه سازی برای جامعه اسلامی و امنیت سازی برای رژیم صهیونیستی را به عنون برنامه های خود دارند. خدا نکند که ما دچار استحاله در انقلاب شویم. اگر ارزشهای اسلامی و انقلابی کند شود و ذائقه جامعه تغییر کند و ذره ذره ظلم را بپذیرد و شعار عدالت برای جامعه سنگین می شود و آن را نمی پذیرد. از شاخصه های انقلاب سلطه ستیری و ظلم ستیزی است و ما نگرانیم که ذره ذره این ارزش ها در انقلاب فراموش شود.استحاله برای کمرنگ کردن بعد دینی در نظام اسلامی است. مساجد مرکز دین و انقلاب است و باید مساجد را احیا کنیم. مسجد زمینه بقا و استمرار انقلاب اسلامی را فراهم می کند. شایسته است مسؤولان نظام به این نگرانی ها و آفت ها پایان دهند تا دشمن از این آسیب ها و آفت ها برای ضربه زدن به انقلاب استفاده نکند. تا این مردم و ولایت فقیه و پیوند مردم با نظام اسلامی وجود دارد، دشمنان آرزوی آسیب رساندن و از بین بردن انقلاب را به گور خواهند برد.
ماجرای برداشتن نرده ها در مصلاها //

جریانی در مصلاهای نمازجمعه در سراسر کشور برای برداشتن نرده های جداکننده میان مسؤولان مردم به راه افتاده است. در آن شهرها نرده ها، مسؤولان را از مردم جدا می کرد اما نرده های بابل به یک پشتی بیشتر شباهت دارد تا یک نرده جدا کننده میان مردم و مسؤولان! زیرا بسیاری از مسؤولان آن سوی نرده ها می نشیند و افراد به صورت عادی در جلوی نرده ها و صف های ابتدایی نماز قرار می گیرند. در نمازجمعه بابل تفکیکی بین مردم و مسؤولان وجود ندارد. اگر اقتضا کند ستاد نمازجمعه اقدام لازم را با ملاحظاتی که خود دارد، برای برداشتن این نرده ها انجام خواهد داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

67 + = 69