گزیده خطبه های 13 مهر 1397

نمازجمعه 13 مهر 1397 دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.
photo_2018-10-09_08-20-37گزیده خطبه های 13 مهر 1397
انسان دارای دو لباس ظاهری و باطنی است.از ویژگی های اخلاقی امام سجاد(ع)، روزی داری در ایام سال و خواندن هزار رکعت نماز در طول شبانه روزو انفاق گسترده با دستان مبارک به نیازمندان بود. روایات فراوانی از پیامبر اسلام(ص) و امیرالمومنین(ص) از زبان امام سجاد(ع) به یادگار مانده است. امام سجاد(ع) معارف دینی و اسلامی را با زبان دعا برای جامعه بیان می فرمود.
تنها نمازی که در بین 35 نماز در طول هفته با تاکید خداوند متعال باید به صورت جماعت خوانده شود، نمازجمعه است.
هفته نیروی انتظامی را گرامی می دارم و از تلاش های پرسنل پرتلاش نیروی انتظامی و به ویژه سخنران قبل از خطبه نمازجمعه امروز (فرماندهی انتظامی شهرستان) تقدیر می کنم. اهمیت وجودی نیروی انتظامی برای برقراری امنیت در جامعه است. اگر یک حکومت  نتواند امنیت شهروندان خود را تامین کند این ناتوانی آن نظام را می رساند.
اربعین سید الشهدا(ع) حماسه و شعار شیعه است و کم کم شاهد مقدمات حضور گسترده زائران اربعین حسینی هستیم. پیاده روی اربعین حسینی اقتدار شیعه محسوب می شود و ما به حضور پرشور و گسترده در این همایش بزرگ معنوی نیازداریم. متاسفانه با افزایش قیمت ارز، حضور مردم ایران در مراسم پیاده روی اربعین حسینی سخت و دشوار شده است. حساب اربعین با حساب های دیگر کاملا متفاوت است. دولت هزینه های اربعین را کم کند و دولت عراق هم تسهیلات مناسب با کاهش هزینه های سفر از جمله کاهش روادید صورت بدهد.
خیران و افرادی که توانایی و شرایط حضور در مراسم اربعین حسینی را ندارند هزینه های یک زائر و یا بخشی از این هزینه های را متقبل شوند تا در ثواب عظیم این مراسم جهانی که آبروی شیعه است، بهره مند شوند. شهرستان بابل دو موکب اسکان و پذیرایی و درمانی را برای زائران اربعین حسینی در نظر گرفته است و حساب 17000 در صندوق توسعه عصر شمال زیر نظر این جانب آماده دریافت کمک های شما می باشد. مردم و مسؤولان عراقی در دیدار سال گذشته اینجانب با مقامات عراقی از خدمات رسانی موکب های ایرانی به ویژه شهرستان بابل تقدیر ویژه ای داشتند.
سیلی سخت وعده داده شده مقام معظم رهبری بر تروریست های جنایت اخیر اهواز، توسط یگان موشکی سپاه بر سران تروریست ها وارد آمد و اقتدار نظام اسلامی را به اثبات رسانید.
رای دیوان بین المللی در خصوص شکایت ایران و واکنش آمریکا یک پیروزی به نفع ما بود و چهره آمریکا را در سطح جهانی به اثبات رسانید. این کار همیشگی آمریکا هست که از زیر رای هایی که به نفع شان نیست در می روند.
کاهش قیمت ارز و سکه در بازار پس از مداخله دولت در این عرصه نشان داد که با تدبیر می توان بر وضعیت آشفته اقتصاد داخلی مسلط شد و باید نظارت جدی از سوی دولت بر وضعیت اقتصاد کشور صورت گیرد.
برخورد با اقتدار با مفاسد اقتصادی و حکم صریح و رسیدگی با سرعت به این پرونده ها انتظار عمومی است و خوشبختانه شاهد احکام مهمی از سوی این قوه در خصوص برخی از این افراد هستیم. کوتاه شدن دست مفسدان از اقتصاد ما آرامش را به وضعیت پرتلاطم اقتصاد کشور باز می گرداند.
اجتماع صدها هزار نفری بسیجیان در سراسرکشور به ویژه اجتماع یکصدهزار نفری در ورزشگاه آزادی در حضور مقام معظم رهبری و سخنان ارزشمند ایشان جلوه دیگری از اقتدار نظام اسلامی و مردم ما بود و ایشان بر شکست توطئه ها و فشارهای آمریکا  را با وحدت و روحیه مقاومت و ایستادگی ممکن دانستند و امروز در دو عرصه اقتصادی و رسانه ای باید هوشیار باشیم.
استخدام برخی از نمایندگان در وزارت نفت به ویژه همراه با اهل و عیال آن ها در این وزارت خانه و دریافت حقوق های کلان در این اوضاع اقتصادی چه معنا دارد؟ سوال ملت این است که این حقوق های کلان و نجومی در این وزارت خانه کم بود که حالا افرادی هم به این لیست اضافه شوند. رئیس مجلس پاسخ شفافی به افکار عمومی در این خصوص بدهد.
ما نگران این هستیم که چرا عده ای در دولت و  مجلس امروز به دلالی افتاده اند تا FATF را توجیه و آن را به رغم مخالفت مقام معظم رهبری و مردم به تصویب برسانند. مقام معظم رهبری در سخنان دیروز تاکید داشتند که اجازه تحقیر ملت ایران را نخواهند داد. مگر برجام موجب تحقیر و سرشکستگی ما نشد؟ پس چرا این مساله در FATF در حال امتداد است.
از بی توجهی های عمدی وزارت ارشاد در خصوص وضعیت اسف بار حوزه فرهنگ و هنر گلایه مند هستیم. نمایش تصاویر برهنه زنان در یکی از گالری های تهران دهن کجی به عفت عمومی بود و اظهار بی اطلاعی معاون وزیر ارشاد از این موضوع هم مساله عجیبی است. وزارت ارشاد ما این بی توجهات عمدی را کم کند و مقداری به ارزشهای این ملت بپردازد.

از دست اندرکاران برپایی کنگره بین المللی مغز و اعصاب در سطح شهرستان بابل با پیگیری پروفسور کتابچی و دانشگاه علوم پزشکی بابل تقدیر می کنم
از استانداری و شهرداری قم برای نامگذاری بوستانی درمنطقه5 این شهر به نام سردار شهید سجودی تقدیر می کنم. شهید سجودی از سرداران شهید شهرستان بابل بود که مدتی مسؤولیتی را در لشکر علی ابن ابیطالب قم بر عهده داشت و عزیزانی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس از این شهرستان در مراسم گرامیداشت این شهید در شهر قم شرکت  داشتند هم تشکر می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

87 + = 95