گزیده خطبه های 16 شهریور 1397

نمازسیاسی عبادی جمعه 16 شهریور 1397 دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی در مصلای بزرگ بابل در 16 شهریور 1397 در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.

گزیده خطبه ها ؛
عزاداری ماه محرم باید با برنامه ریزی هیات های امنا و هیات های مذهبی باشکوه برگزار شود. متاسفانه بر اساس برخی شنیده ها، برخی ها به بهانه به مشکلات اقتصادی، قصد تعطیلی اطعام دهی ماه محرم را دارند. گذشتگان ما به رغم مشکلات اقتصادی مختلف، در طول سال برنج های مراسم عزاداری سیدالشهدا را کنار می گذاشتند. مشکلات اقتصادی را به پای سیدالشهدا(ع) ننویسید و مجالس عزای حسینی نباید ضرر این وضعیت را بدهد.نباید چراغ عزاداری سیدالشهدا کم فروغ شود بلکه از اسراف ها کم شود. متاسفانه برخی از تکایا در سال های گذشته تنها به پلوخوری می پرداختند و تنها عده خاصی این پلوخوری ها برقرار بود. محفل عزاداری حتما سخنران و مداحی و اقامه عزای کامل باشد. در کنار شور حسینی به شعور حسینی پرداخته شود. محور سخنران ها شایسته است با دقت نظر هیات امنا اموال سیدالشهدا و وقف ها در جایگاه ها و موضوعات خود هزینه شود.
متاسفانه افزایش انتقادها و بی اعتمادی در جامعه نسبت به دولتمردان و مربیان جامعه به دلیل مشکلات اقتصادی و اجتماعی زیاد است. مشکلات اقتصادی از یک طرف، تورم، بی برنامگی مدیران، فشارهای دشمن و فضای مجازی زمینه بی اعتمادی را فراهم می کند. مسؤولیت ما تغییر فضا به سمت خوشبینی است. همدلی کردن و نشستن پای درد دل مردم از سوی مسؤولان باید مورد توجه قرار بگیرد.
متاسفیم که رئیس جمهور که خودش عضو مجلس خبرگان است و حتی به این مجلس دعوت شد به این اجلاسیه نرفت . ایشان بداند که با فرار از این گونه جلسه ها مشکل حلی نمی شود بلکه باید پاسخگو باشند. این پاسخگو بودن به جامعه آرامش و امید می دهد. راهکارها باید درست و موفق آمیز باشد. بسته هایی را دولت برای حل مسائل جامعه اعلام می کند، مدتی بعد کم کم به گل می نشیند. از صاحب نظران و کارشناسان نظرخواهی شود و دلسوزانی که برنامه و طرح دادند را دقت و اجرایی کنند. اقدام و کار جهادی امروز نیاز است. مسؤولان تمام قد با حرکت جهادی عمل کنند.
ضعف دستگاه رسانه ای ما مشهود است و رسانه ملی دچار تناقضات رسانه ای است و نمی تواند عمل مناسب را در این پیچیدگی ها انجام دهد.  گاهی به نعل و میخ زدن راهکار نیست. مسائلی که زمینه اعتماد رسانی را فراهم می کند، صورت دهند. دولتمردان با کار و تلاش به مردم امید دهند . جامعه ما به حضور مسؤولان در میان مردم نیازمند است تا زمینه اعتماد سازی را فراهم شود. در مشکلات و معضلات باید از رفتار و عملکرد خودمان انتقاد کنیم. چند روزی لیر ارزش ترکیه در مقابل دلار کاهش یافت و مردم با آتش زدن دلارها ، پول ملی را تقویت کردند اما در این کشور برخی ها با هجوم برای خرید دلار و احتکار ، فشارهای اقتصادی را تشدید می کنند. چقدر برخی از افراد وقیح هستند و از این فرصت برای احتکار استفاده می کنند. شنیدم برخی از افراد در این شهرستان انبارهای متعددی اعم از پوشک و اقلام ضروری را در انبارها احتکار کردند، از اداره بازرگانی و اتاق اصناف و دستگاه های امنیتی می خواهم هر چه سریعتر اقدام کنند و با این خیانت های سنگین برخورد جدی شود.خاک بر سر آن انسانی که این پول های احتکار می خواهد بر ثروت خود بیافزاید و از طریق بر رنج های مردم سوار شود.
مسائل شورای شهر بابل اتفاق افتاد رسوایی ها اخیر مانند دملی بود که ترکید. خدا به ما رحم کرد که این افراد این موقع رسوا شدند. این صحنه یکدفعه بوجود نیآمد و برخی از افراد رذل درون شورا از مدتها قبل این اقدام ها را انجام می دادند.
چشمانی ناظر این صحنه ها نبودند؟  این استان، استانداری و نهادهای نظارتی ندارد و آیا اداره اطلاعات و نهادهای امنیتی خبر نداشتند؟ از ماه های قبل در تریبون نمازجمعه گلایه کردم و به من توصیه کردند که نگویم اما من دهان خود را نبستم و نمی بندم. بوی مشمئز رشوه ها و خیانت های آن را بارها به مسؤولان تذکر دادم. این مخصوص این شهر نیست و این نمونه و متاسفانه راحت از این کارها می گذرند.
به بهانه تعامل به راحتی از این فسادها چشم پوشی می کردند.  خدا را گواه می گیرم از رسوایی برخی از این افراد خوشحالم این روزها بر ما سخت می گذرد. سیدالشهدا(ع) وقتی خبر خلافت یزید را شنید جمله انالله و انا الیه راجعون را بر زبان جاری ساخت. مصیبتی بالاتر از این نیست.خانواده شهدا با چشمانی گریان به من مراجعه کردند و گفتند بچه های ما چه می شوند که این افراد مسؤول و متولی امور جامعه شدند. من هم همراه با این مردم می گویم انالله و انا الیه راجعون.

این افراد رذل در شورای شهر با همکاری برخی از افراد در بیرون، گردن کلفتی کردند و زنی را در این رابطه به فحشا کشاندند و دام پهن کردند. پول های کلانی برای حذف فیلم های غیر اخلاقی خود رشوه دادند و این خفت بارترین صحنه است که جانورهایی این چنین در این شهر نفوذ کنند. از اطلاعات سپاه و دستگاه قضایی تقاضا دارم که با سخت ترین نحو با این افراد برخورد شود. در کنار این صحنه های تلخ ، رویش نسل جوان و افراد با استعداد در این جامعه امیدوار کننده است. پنج نفر از نوجوانانی که رویش های علمی را به دست آوردند و باعث افتخار ما هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 75 = 85