گزیده خطبه های 16 فروردین 98

نمازسیاسی عبادی جمعه 16 فروردین 1398 دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.

 

گزیده خطبه های ؛

 

🔹تقوا آخرت انسان را تضمین می کند. آخرین توصیه مرحوم علامه طباطبایی قبل از وفاتشان توصیه زیاد به رعایت تقوای الهی بود.

🔹در آستانه اعیاد شعبانیه قرار داریم. شعبان ماه جشن و سرور اهل بیت(ع) است. ماه شریف شعبان ماهی پر برکت و با عظمت است. پیغمبر در ایام شعبان بیشتر مشتاق نماز و روزه بود و دعا زیاد می خواندند. پروردگار این ماه را شعبان نامید چون خیر در این ماه شعبه شعبه می شود، خدای متعال سراسر ماه شعبان را با رحمتش آویخت. که برای ماه شعبان ارزش قائلند. حداقل دورکعت بیشتر نماز بخوانند. صدقه بیشتر بدهند استغفار بیشتر کنند. میلاد با سعادت سیدالشهدا که به عنوان پنجمین و آخرین نفر از اصحاب کسا است و همه صفات الهی در ایشان جمع شد.شناخت درست از ابعاد شخصیتی سیدالشهدا(ع) می تواند ما را به وجود ایشان نزدیک کند. امام حسین (ع) کثیرفضل، کثیر روزه ،کثیر الصلاه ،کثیر صدقه بود. با اینکه وجود سیدالشهدا(ع) دارای تمکن مالی مناسبی بود اما آن حضرت ساده زندگی می کرد. روز میلاد امام حسین(ع) روز پاسدار نامیده شده است و این روز را به همه پاسداران عزیز تبریک و تهنیت عرض می کنم.

🔹روز میلاد با سعادت علمدار قیام کربلا، حضرت عباس در روز چهارم شعبان را تبریک عرض می کنم. این مناسبت به عنوان روز جانباز نامگذاری شده است و همچنین ولادت با سعادت سید الساجدین را به همه شما تبریک و تهنیت عرض می نمایم. ماه شعبان آغاز جشن های شعبانیه است . همانگونه در عزای ائمه مراسم گرفته می شود به همان کیفیت برای ولادت آنها جشن های باشکوه برگزار شود. کسبه و بازاریان دست کم با برافراشتن یک پرچم بر سر درب مغازه خود به استقبال این اعیاد بروند. امیدوارم این کار در این شهر فراگیر شود و شاهد فضای بسیار خوب از جشن ها و فضاسازی اعیاد شعبانیه باشیم. از همین الان برای جشن نیمه شعبان برنامه ریزی کنید.

🔹سالروز شهادت شهید آوینی به عنوان روز هنر اسلامی نامگذاری شد. هنر بهترین ابزار برای شناخت و معرفی انقلاب اسلامی است.یک فیلم، تصویر، تئاتر، نقاشی و در کل خلق یک اثر هنری بسیار اثر گذار است. درهالیوود آمریکا شهرک های بزرگ هنری ساخته شد تا از این طریق بر روی جامعه تاثیر بگذارد که متاسفانه تاثیر هم گذاشت.متاسفم برخی از هنرمندان که امروز به عنوان سلبریتی شناخته می شوند و افرادی ناشناخته بودند، در بستر انقلاب اسلامی رشد کرده اند، حالا دهن باز کمی کنند و هر اراجیفی را نثار انقلاب می کنند. هنرمند ما بایستی درد انقلاب داشته باشد اگر بخواهیم در دهه پنجم انقلاب اسلامی حرفی داشته باشیم بایستی هنرمند انقلابی تربیت کنیم متاسفانه نتوانستیم افراد خوبی را در این زمینه تربیت کنیم. یک فیلم دفاع مقدس اثرات بسیار زیادی را در یک جامعه می گذارد. خداوند مرحوم سلحشور را رحمت کند. که به عنوان یک کارگردان انقلابی آثار فاخر و برجسته ای در عرصه انقلاب اسلامی و مفاهیم دینی خلق کرد.

 

🔹حادثه طبیعی سیل در چند روز اخیر در سراسر کشور رخ داد و دشمنان ما این حادثه طبیعی را به انقلاب اسلامی ارتباط دادند. هر حادثه برای هر کشوری ممکم است رخ  دهد در سال 2018 در اسپانیا یا در جنوب روسیه یا در ژاپن سیل عظیمی رخ داد که خسارت هایی به مراتب زیاد به بار آورد. آیا این سیل و زلزله مربوط به نظام آن کشور هست. حالا این احمق این بلایای طبیعی را به انقلاب و نظام ربط می دهند.

🔹دیروز به مناطق سیل زده سیمرغ سر زدم .مردم و بسیجیان از سراسر شهرها و روستاهای شهرستان آنجا مشغول به کار بودند مبالغ اهدایی که شما دادید را مستقیم به دست آنها رساندم که بتوانند برای کمک به مردم سیل زده هزینه کنند.این گروه ها و جمعیت های جهادی را دیدم که همانند جهادگران دفاع مقدس مشغول خدمتند.

🔹رئیس جمهور که برای که برای مرگ یک هنرپیشه بلافاصله پیام تسلیت می فرستد اما در وضعیت سیل زدگان بعد از چند روز تماس تلفنی می گیرد و پیام تسلیت می فرستد. یک حرکت خوبی در جریان سیل صورت گرفت و آن هم در عزل برخی از مدیران که در زمان سیل در عرصه مدیریت حضور نداشتند. از رئیس جمهور سوالی دارم اینکه حتما بایستی سیلی در کشور رخ بدهد تا رئیس جمهور بفهمد این مدیران عملکرد خوبی ندارد این نظرسنجی و عملکرد سنجی بایستی در طول سال صورت بگیرد.

 

@mosallababol

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + = 10