گزیده خطبه های 17 خرداد 1398

گزیده متن خطبه های نمازجمعه بابل توسط حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی  17 خرداد 1398

 

امام جمعه بابل: تصاویری که درخصوص برهنگی کامل در سد لفور پخش شد جای تاسف است/ مهمترین خسارت گردشگران علاوه بر پسماند، خسارت اخلاقی است / رهبری فرمودند مردم مازندران متدین ترین افراد بودند، چون جلوی به فساد کشیده شدن شهرهای ساحلی را گرفتند/ اگر مسوولین کاری نکنند، مردم با غیرت خود این بی اخلاقی ها را معالجه کنند.

🔹 پیامبر اسلام در خصوص حفظ برکات و اعمال ماه مبارک رمضان هشدار داد. در آخر الزمان این ها خدا را فقط در ماه مبارک رمضان یاد می کنند و در این یک ماه فقط به مسجد می آیند و نمازجماعت می خوانند بعد ماه رمضان ۱۱ ماه بعد هیچ خبری نیست با مسجد و نماز بیگانه می شوند. حفظ این سرمایه معنوی برا آحاد مومنین در ماه مبارک رمضان و ادامه آن در ۱۱ ماه دیگر ارزشمند است.

🔹 ۸ شوال روزی است که عناصر خبیث وهابی قریب به ۱۰۴ سال قبل که بر مدینه تسلط پیدا کردند قبور ائمه بقیع و قبور صحابه پیغمبر و قبور همسران پیغمبر را تخریب کردند. حتی این عناصر قصد داشتند که مزار پیغمبر را هم خراب کنند که باعث مخالفت شدید مردم آن زمان شد.
در این ۱۰۴ سال هنوز هم در حال جنایت هستند امیدواریم که خدای متعال با نابودی این خاندان خبیث که این جنایات را انجام دادند همانگونه با جنایاتی که انجام دادند خداوند زمینه نابودی شان را فراهم کند.

🔹 متاسفانه بهره وری ها و برکاتی که خداوند به این استان عطا کرد با کمال تاسف در سایه بی تدبیری ها مواجه شد باعث فلاکت و بدبختی این استان شده است. مهمترین امری که در این امر به ظهور رسید این استان نه صنعتی شد و نه کشاورزی بلکه گردشگری شد. بین این ایام تعطیلات ۹۰۰ هزار گردشگر وارد این استان نشده است اما بیشترین حجم خسارت را مازندران در این ایام به خاطر گردشگری مواجه شدند. بعضی از هم استانی های عزیز ما در همین شهرهای زیرآب و شیرگاه خیلی از این عزیزان متاسفانه امنیت از این مردم گرفته شده است. علاوه بر این مسئله خوش نشین های که وارد استان شدند این همه ویلاهایی که در کنار دریا ساخته شد هر جا که این افراد را که می بینید ویلا ساختن خانه ساختند. زمین های هم استانی ما را افرادی می خرند فقط ویلا میسازند که در طول سال شاید یک بار هم بیاید. بعضی از اینها جمعیت غیر بومی ها آن ها نسبت به بومی ها بیشتر شد که باعث تاسف است. خسارت دیگر این پسماند و زباله های این گردشگران است. امروز از معضلات این استان پسماند و زباله هاست.مخصوصا شهرهای ساحلی که واقعا در این زمینه مشکل دارند. خیلی از افرادی که ساکن این شهرهای گردشگری هستند از بی تدبیرها و گرانی ها ناله می کنند می گویند این گردشگران باعث این شدند که ماهایی که ساکن این شهر هستیم نه قدرت خرید اقلام گران را داریم و نه زمین و ملکی برای زندگی کردن به خاطر گرانی های بی حساب و کتاب که این افراد مرفهی که از استان های دیگر آمدند اینجا داریم.

🔹 خسارت بعدی که این ها دارند که از همه مهم تر است خسارت اخلاقی و عیاشی است. بیشترین حضور و ورود استان مازندران شده است که چهار جاده برای این استان در نظر گرفته شده است که باز هم جوابگو نیست این دسته از افراد با بی توجهی که دارند فساد اخلاقی را در این استان ترویج می کنند. در دیداری که با رهبری داشتیم ایشان گفتتند مردم مازندران متدین ترین افراد بودند چون خاندان پهلوی می خواست شهرهای ساحلی را به فساد بکشند که مردم نگذاشتند.

🔹 در منطقه فیلبند افرادی که برای عیاشی آمدند فساد ایجاد کردند. نگاه من مثل نگاه رییس جمهور نیست بلکه در بیرون می بینم روسری انداخته در سد لفور با برهنگی کامل برای خودشان قایق موتوری تهیه کنند در این سدی که برای آب شرب در نظر گرفته شده است، تصاویری که در فضای مجازی پخش شده واقعا شده جای تاسف است. یعنی واقعا دادستان استان چه کاره هست نیروی انتظامی کجاست، نمایندگی محترم ولی فقیه ، سپاه که فقط ساخت و ساز را اولویت کار خود قرار داده است، آیا این ها نباید در این زمینه اظهار نظری کنند و زن و بچه مردم را از فحشا نجات دهند ؟

🔹 در ماه مبارک رمضان در پردیس دانشگاه در مورد حجاب تحصن کردند یک زن از هیئت دولت آمده مصاحبه گرفته که هیئت دولت خیلی مایل به برخورد نیست من سوال دارم آیا هیئت دولت اصلا اعتقادی به حجاب و غیرت دارند؟ اگر مسوولین استان کاری نکنند مردم با غیرت خود این بی اخلاقی هارا معالجه می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

31 − 27 =