گزیده خطبه های 18 اسفند96

نمازجمعه دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی در تاریخ 18 اسفند 1396 در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.
گزیده ای از خطبه ها ؛

 
سالروز میلاد حضرت زهرا(س) حب و بغض حضرت زهرا(س) مدار ایمان الهی است. خداوند به برکت آن حضرت، فرزندان آن حضرت در سلسله سادات در سراسر جهان، شناخته شده هستند. نحوه برخود پیامبر اسلام(ص) با حضرت زهرا(س) یک برخورد ویژه و منحصر به فرد بود. نحوه رفتار پیامبر(ص) نشان از عظمت و بزرگی آن بانوی بزرگ نزد پروردگار است. از هیات ها و تلاش گران برای فضاسازی و برنامه های ویژه ولات حضرت زهرا(س) تقدیر می کنم. سالروز امام راحل مقارن با میلاد سراسر نور حضرت زهرا(س) است که در این عصر پرچم اسلام و پیروی از اهل بیت(ع) را به اهتزار درآورد.مادران نقش به سزایی در تربیت نسل های آینده جامعه دارند و باید همه افراد قدردان این نعمت بزرگ باشند.

هفته منابع طبیعی // با منابع طبیعی مهربانانه برخورد کنیم. با کمال تاسف آلوده ترین سواحل دریای خزر است و این نشان دهنده بی توجهی به منابع طبیعی است. هر زباله و آلوده را به سمت دریا حواله می شود. مراکز رسمی طی اطلاعیه ای خوردن برخی از انواع ماهی ها را به علت شدت آلودگی منع کرده اند. عدم قاطعیت مراکز حافظ محیط زیست و هم عدم توجه مردم وضعیت محیط زیست کشور را به این صورت درآورده است. باید برمنابع طبیعی بیافزاییم. در اسلام بر درختکاری توصیه زیادی شده است. خداوند کسی که درختی را بکارد، به برکت این اقدام، انسان را می آمرزد. در بسیاری از کشورهای اروپایی به علت وجود تعداد زیاد درختان ، شهرهای آنها باغشهر است و اگر کسی شاخه ای را بشکند نسبت به آن حساسیت نشان می دهند.اما در مقابل در کشور متاسفانه هر سال شاهد کم شدن سطح پوشش جنگلی هستیم. بسیار متاثرم که برخی از کسبه درخت مقابل مغازه خود را می خشکانند تا مثلا کسب و کار آن ها بیشتر دیده شود. این ظلم و گناه بزرگی است. در آیات و روایات متعدد بر غرس درخت و نهال تاکید شده است.

زن در نگاه اسلام احترام و حرمت ویژه ای دارد و هیچ اندیشه، آیین و دینی تا این اندازه برای زنان تکریم و شرافت قائل نشد. کرامت زن در اسلام مورد تاکید است که در خصوص مردان به این اندازه این تاکید و جایگاه را نداریم. حجاب برای حفظ کرامت و شخصیت زن است. حجاب یک امر فردی نیست و یک واجب اجتماعی محسوب می شود. اسلام از حرام اجتماعی نمی گذرد و تاکید بر حفظ حریم آن دارد. عالمان بزرگی برای حفظ حجاب تلاش کردند و به رغم رنج و مصیبت وارد شده، اجازه ندادند این امر کمرنگ شود و این حریم شکسته شود. ظالمانه ترین حجاب برخی از دولت های بعد از انقلاب روا داشته اند و به آن بی توجه کرده اند. در این روزهای اخیر متاسفم برخی از شخصیت های روحانی در کنار تلاش گسترده دشمنان برای رواج بی حجابی، آب به آسیاب دشمن ریختند و حرف های ناشایستی را در خصوص حجاب بیان کرده اند. اگر دشمن بر حجاب بتازد، این امر طبیعی است اما این گونه اقدام ها برای تئوریزه کردن بی حجابی در جامعه جای تاسف دارد. این ها جهالت است. متاسفانه برخی ها کلید بی حجابی ها را در کشور زده اند.

جریان خبیث اصلاحات اولین جرقه بی حجابی را کلید زد. شهردار تهران جشنی را با حضور زنان کارمند شهرداری به مناسبت روز زن و میلاد حضرت زهرا(س) ترتیب داد و دخترکان را بدون حجاب و رقص به صورت رسمی به نمایش گذاشت. اگر انسان از این مصیبت گریه کند و بمیرد، می ارزد. این ها از بچه ها می خواهند شروع کنند. برای رای گرفتن می خواهند صحنه های ولنگاری را رواج بدهند. با چه وضعی می خواهید با شکستن حریم الهی که پیامبر و حضرت زهرا(س) به دنبال دست یابی به منافع سیاسی خود باشید؟ قوه قضاییه با شهردار تهران و دست اندرکاران این امر با شدت برخورد کند. دخترکان این رقص را از کجا یاد گرفته اند؟ در برخی مهدکودک ها رقاص خانه راه انداخته اند و رقص یاد می دهند! متاسفانه بی غیرت ها در سازمان بهزیستی گوش خود را بر این صحنه ها بستند!
جشنواره فیلم فجر امسال محل انواع و اقسام لباس ها بود و بازیگرانی که در نظام اسلامی رشد کرده اند به نمایش این ابتذال و حمایت از بی حجابی می پردازند. جریان اصلاحات با چه هزینه ای در مقابل اسلام می ایستد؟ رهبر معظم انقلاب غیرتمندانه با این مباحث حجاب آزاد برخورد کردند اما در مقابل مسؤولان دولت واکنشی نشان ندادند. رئیس جمهور که برخی از مسائل واکنش جدی نشان می دهند و حرف های ناشایستی را بیان می کند در این خصوص سکوت کرد. وزیر کشور امروز دغدغه اش راه دادن زنان به ورزشگاه شده است.رئیس جمهوربه چه حقی به رئیس فیفا قول راه دادن زنان به ورزشگاه های فوتبال را داده است؟ رکیک ترین فحش ها در ورزشگاه ها داده می شود و بی غیرت ها می خواهند زنان را در این ورزشگاه ها راه بدهند. آیا مشکل زنان ما تنها ورود به ورزشگاه ها است؟
از اهتمام سه نفر از پزشکان شهرستان بابل که قدم بزرگی برداشتند، تقدیر می کنم. خانم دکتر آل رضا 200 میلیون تومان برای دستگاه پیشرفته بیهوشی به بیمارستان آیت الله روحانی، دکتر ساوری دو دستگاه دیالیز به مرکز دیالیز بابل ، دکتر آرش ماساژ قلبی به بیمارستان آیت الله روحانی به مبلغ بلیش از100 میلیون تومان اهدا کردند. ستاد نمازجمعه از آن ها به خاطر این اقدام شایسته تقدیر می کند و به این اخلاص و همت این عزیزان آفرین می گوییم که حتی حاضر نشدند در حضور جمع معرفی شوند.
@mosallababol

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

79 − = 78