گزیده خطبه های 18 مرداد بابل

🔸 نماز سیاسی عبادی جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۸ دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.

گزیده خطبه ها ؛

 

🔹 روز عرفه روزی بزرگ و فقط محض دعا است. در این روز افراد برای خودشان فرصت برای مناجات وقت بگذارنند. خوشا به حال افرادی که در صحرای عرفات حضور دارندو از برکات این روز و ماه استفاده می کنند. در کنار این افراد، خوشا به حال افرادی که در روز عرفه در کنار مرقد مطهر سیدالشهدا این دعا را می خوانند تا در نگاه الهی بهره مند از رحمت پروردگار شوند. دعای عرفه را در باب کمال عمل ، در مسجد و اماکن عمومی و جمعی بخوانید و اگر دنبال بهره کافی و وافی هستید در جمع و اجتماع بخوانید. روز عرفه اعمال ویژه و مخصوصی دارد و سعی کنید از اعمال و برکات این روز بهره کافی ببرید دست خوتان را به سمت خدا دراز کنید. روز عرفه روز انابه و توبه و گریه محضر الهی است. برای خودتان وقت بگذارید و دستکم به همین مقدار حیف است این روز کم بگذرد. این فرصت را به راحتی از دست ندهید.

🔹 روز ۱۸ ذی الحجه روز عید غدیر است و از الان خودتان را آماده برای این روز که عیدالله الاکبر است آماده است. برخی از هیات ها برای مشکی پوشی برای محرم آماده می کنند. بر اساس روایتی از امام رضا مراسمی تحت عنوان لباس نو پوشی برای عید غدیر آماده کنید. بی توجهی به غدیر موجب شد که مصیبت کربلا بر جامعه اسلامی و دینی وارد شود. فقط ۱۱۰ نفر روایت غدیر را روایت کردند. غفلت از غدیر موجب شد که مصائب کربلا بر امت وارد شد.انتظار دارم از هیات های مذهبی که موکب های شادی را در روزهای غدیر راه بیاندازید و پشت هم مانند دسته های عزاداری محرم راه بیافتد. شیعه باید این روایت غدیر را زنده نگه بدارد با حفظ حرمت و قیود شرعی کاروان های شادی راه بیافتد و عظمت خود را نشان بدهد. کاروانی در بعضی از شهرها با عنوان احیای سال طبری ( ۲۶ عیدماه ) سازو دهل زدند. در این زمینه نظری نداریم این مازندران دیار علویان است و باید دیار علویان نسبت به مساله غدیر برنامه ریزی کند. مازندران استان علویان باید در این زمینه سنگ تمام بگذارد . زمینه شادی جامعه ما را فراهم کند.

🔹 فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به ایران تکلیف کرد که زمینه حضور زنان را برای تماشاگری و شرکت زنان در فوتبال فراهم کند. آنان همراه مردان از همان گیت وارد می شوند. به جمهوری اسلامی تحمیل انجام دادند تا مختلط شرکت کنند و تا اوایل شهریور به جمهوری اسلامی التیماتوم دادند. این صحنه تاسف بار است که می شونیم در هیات دولت برخی مانند همشهری ما دنبال راه اندازی و اجرای آن هستند. برای من جای تاسف است که فیفا چه حقی در زمینه حضور و نشستن تماشاگران دخالت کنند
فیفا در مسابقات و نحوه مدیریت دارد. چرا هر چه به کله آن ها زد برای ما تحمیل کند مبنی بر این که تماشاگران زن باشند یا نباشند. هر کشوری برای خودش معیار اصول اخلاقی دارد. فیفا وظیفه می داند که ارزش های دیگر کشورهارا احترام بگذارد. این شرط و شروط ها بدترین زورگویی از سوی این سازمان ها است. این افراد زود خود را با این تهدیدات می بازند. برجام را بر ما تحمیل کردند و آقایان فریب خوردند. آقای طریف شما بارها گفتید که تحریم خواهد رفت الان دامن شما را گرفت. امروز فیفا، فردا غربی ها چیز دیگر را می تراشند و ما دست بسته باید بنشییم و هر چه بر کله آن ها برسد ما باید اجرا کنیم.

🔹 هیات دولت مطابق تاکید رهبر معظم انقلاب، نگاه انقلابی را بر اساس گام دوم بر اساس مصالح کشور رقم زند تا تحمیل آنها با ذلت توام با خجالت بیشتر را برای ملت و کشور ما به ارمغان نیاورد. این نگاه به غرب موجب شد که برجام را برای ما به ارمغان بیاورد. جمهوری اسلامی در هر امور داخلی خود بر اساس مصالح و معیارهای خودش را تصمیم می گیرد. اینجا عربستان نیست، اینجا جمهوری اسلامی است که با انقلاب اسلامی خودش امور خودش را رقم می زند. تقاضای آحاد مردم و حتی فوتبال دوست های ما این است که نظام اسلامی بر اساس مصالح خود تصمیم بگیرد.

🔹 سالروز شهادت امام باقر را تسلیت عرض می کنم .امام باقر یادگار قیام و مصائب کربلا است .امام باقر در زمان اسارت بعد از شهادت سیدالشهدا کمتر از 5 سال سن داشت و با این سن کم ریسمان اسارت بر ایشان بستند. امام باقر احیاگر علوم و معارف اهل بیت و جایگاه علم در میان جامعه اسلامی است. و باید تاسی از راه و سیره آن بزرگواران را در زندگی همواره مدنظر قرار دهیم.

جمعه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۸

🆔 @mosallababol

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 2 =