گزیده خطبه های 19 بهمن 1397

نماز سیاسی عبادی جمعه 19 بهمن 97 دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی امام جمعه بابل در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.
گزیده خطبه های امروز؛
مهمترین برکات از درون تقوا بروز می یابد. تقوا موجب می شود انسان قدرت عقلی پیدا کند انسان با تقوا یک سر و گردن عقل آن نسبت به دیگرام بالاتر است.
سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) را تسلیت عرض می کنم. خوشبختانه مراسم ایام فاطمیه هر سال باشکوه تر از سال های گذشته برگزار می شود و این امر نشانه محبت وافر مردم به این بزرگ بانوی اسلام است و انتظار این است که امسال هم مجالس عزای سالروز شهادت حضرت زهرا(س) همراه با دسته روی باشکوه برگزار شود. باید دقت صورت بگیرد تا حریم وحدت در کشور شکسته نشود و مسائل اختلاف برانگیز در آن مطرح نشود. صبح فردا در مدرسه خاتم الانبیاء مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا(س) با سخنرانی آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان برگزار می شود و از همگان برای شرکت در این مراسم دعوت به عمل می آید.

امسال 22 بهمن ماه متفاوت تر نسبت به سالهای گذشته است. برخی ها می گویند؛ چه تفاوتی بین 22 بهمن امسال و سالهای گذشته هست؟؟ این انقلاب به 40 سالگی رسید و آغاز شکوفای انقلاب است. امروز هم مانند هفته قبل به شکرانه چهل سالگی انقلاب اسلامی در بین نماز جمعه و عصر نمازشکر می خوانیم. ما منکر امامین انقلاب نیستیم، منکر مردم انقلاب نیستیم ولی آن دستی که توانست جریان انقلاب را اثر ببخشد، وجود امام عصر(عج)، است. 220 شبکه فارسی زبان علیه انقلاب و نظام اسلامی به شدت با حمایت کشورهای دیگر، علیه جمهوری اسلامی ایران مغول فعالیت هستند. این شبکه ها در کنار فعالیت این جریانات در فضای مجازی در صدد هستند تا مشکلات اقتصادی را به رخ ما بکشند و مشکلات را آنقدر بزرگ می کنند تا مردم را از انقلاب جدا کنند.

حضور باشکوه مردم در راهپیمایی جشن بزرگ چهلمین سال انقلاب می تواند هم موجب تقویت روحیه انقلاب در داخل کشور و یاس دشمنان نظام را فراهم سازد. هر نفر هم خود در راهپیمایی شرکت کند و هم دست چند نفر دیگر را بگیرد تا این پشتیبانی از نظام اسلامی و رهبر معظم انقلاب، کمر دشمن را بشکند. همه از ابتدا تا انتهای راهپیمایی شرکت کنید. بسیار جای تاسف است افرادی که خود روزی در جریان انقلاب بودند و به خاطر انقلاب به جایگاه و سمتی در این کشور رسیدند امروز بیانات عجیبی را مطرح می کنند که ای کاش اعلیحضرت بود و صدای مردم را می شنید! و ای کاش نظام شاهنشاهی پایان نمی یافت. سوال من اینجاست که اگر این نظام را قبول ندارید پس چرا کرسی ریاست و مسؤولیت در این نظام را در برای خود برداشتید؟! برخی ها از مسؤولان که بسیاری از مشکلات ماحصل کار آن ها است. می گویند که بلکه تحریم مقصر این مشکلات امروز کشور است. امام راحل در وقت حیاتشان خطاب به افرادی که می گفتند مردم از انقلاب بریدند، فرمود که شما بریدید مردم نبریدند!
برخی از افراد با این طرح پیشنهادی راه مبادله مالی اتحادیه اروپا، ذوق زده شدند. قرار بود که اروپا برای کنار زدن مبادلات دلار و تحریم های آمریکا طرحی جدید بدهد اما می بینیم در کنار FATF و CFT موضوع دیگری به نام SPV هم اضافه شد . مسؤولان در این خصوص هوشیار باشند.
@MOSALLABABOL

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

75 − 67 =