گزیده خطبه های 2 آذر 1397

نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل برگزار شد.
گزیده خطبه های امروز 2 آذر 1397 ؛
نام محمد(ص) قبل از پیامبر اسلام، در جزیره العرب سابقه نداشت و خداوند با این اسم به او عظمت داد. نبی مکرم اسلام(ص) مجرای فیض الهی است و تمام برکات از مجرای پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) ایشان به بشریت عنایت فرمود. وحی عالی ترین جلوه پیامبر است. سالروز ولادت امام صادق(ع) را گرامی می داریم. به برکت امام صادق(ع) مذهب تشیع قوت و جایگاه و اعتبار ویژه ای پیدا کرد و شیعه به نام امام صادق(ع) شناخته شد هر چند از زمان پیامبر(ص) شیعه شناخته شده بود.
امروز اولین روز برگزاری نمازجمعه در مدینه است و از نخستین اقدام های پیامبراسلام(ص) پس از هجرت از مکه و حضور در مدینه، پایه گذاری سنت نبوی اقامه نمازجمعه بود. برخی از افراد با پیروی از سنت نبوی در هر شرایطی خود را به نمازجمعه می رسانند و اهتمام زیادی دارند. از عروسی فرزند برای حضور در نمازجمعه می گذرند و هیچ بهانه ای برای عدم حضور در نمازجمعه برای آن ها پذیرفتنی نیست.
مراسم سالروز ولادت پیامبراسلام(ص) و امام صادق(ع) را با شکوه برگزار کنید. از مسؤولان هیاتهای امنای مساجد و پایگاههای بسیج و هیات های می خواهم که مراسم جشن و شادی این ایام را با شکوه هر چه تمام تر برگزار کنید.
5 آذر هر سال یادآور هفته با برکت بسیج است. فرا رسیدن این ایام را به بسیجیان عزیز که در این نهاد خدمت می کنند، تبریک عرض میکنم. نامگذاری شجره طیبه بر بسیج از سوی امام راحل، نامی هوشمندانه و دقیق به خاطر این نهاد پاک و ریشه استوار آن بود. درخت پاک میوه شیرینش را به آحاد جامعه تقدیم می کند.39سال از شکل گیری این نهاد مقدس می گذرد.ثمرات عظیمی از ابتدای انقلاب و دوران دفاع مقدس و پس از آن از این نهاد برخاست و در سطح جهان منتشر شد.فرهنگ بسیجی بیشترین خدمت را به انقلاب کرد و انقلاب مدیون آن است.فرهنگ بسیجی زمینه قوت و مقاومت را به این نهاد با برکت میدهد.
این نهاد ذره ذره در کشورهای دیگر ریشه دواند و فرهنگ با برکت را به ملت های دیگر آموخت و زمینه استواری جبهه مقاومت را فراهم کرد. این شجره طیبه از متن دین برخاسته شد.ما نگران این هستیم که فرهنگ مقاومت و ایستادگی خاموش شود و هفته بسیج در حقیقت هفته احیای این فرهنگ است.بسیج حساس و مسؤول در برابر سرنوشت اسلام وا نقلاب اسلامی است و از نقایص دیگران نگران است و نقص را با جانفشانی برطرف می کند تا مبادا گرد و غباری بر شجره اسلام و انقلاب اسلامی بنشیند.بسیجی عنصری که مهمترین شاخصه و موتور محرکه آن معنویت، بصیرت و آگاهی آن است که در هر حادثه هدف غایی خود را فرموش نمی کند و فرامین خاص امام خامنه ای را مدنظر قرار می دهد و اطاعت می کند. مهمترین نگرانی ما از عدم تحرک و رکود در بسیج است . از سخنرانی فرمانده ناحیه بسیج سپاه شهرستان بابل قبل از خطبه ها تقدیر و تشکر می کنم.
وزیر خارجه انگلیس قبل از ورود به ایران طی مصاحبه ای مطالبه آزادی یک جاسوس دو تابعیتی را اعلام کرد و شایسته بود وزارت امور خارجه مطالبه گرایانه با او برخورد کند نه اینکه منفعلانه در برابر این فرد ظاهر شودو لیست مطالبات ایران را از تعهدات انگلستان را اعلام می کرد که چرا در برابر وعده های خود را در برجام عمل می کنند.چرا به جای تحویل لبخند و حالت منفعلانه به صورت جدی با وعده های اروپایی ها برخورد نمیکند. از آقای شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی به خاطرموضع گیری شایسته در برابر وزیر امور خارجه انگلستان تقدیر می کنم.
وعده سرخرمن انگلستان و کشورهای غربی که اعلام کردند که باید تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صبر کنند ، نشان از عدم موضع جدی آن ها برای اجرای تعهدات خود در برجام است.
سخنان تکان دهنده اعترافات دو فرد مفسداقتصادی، نشان از خیانت هایی در بانک مرکزی و برخی مسؤولان است. آیا باید این مجرمان باید اعدام شوند آیا آن دسته از بعضی از مدیرانی که در این اوضاع نابسامان اقتصادی تدابیر غلط انجام دادند و به این مفسدان فرصت سوء استفاده دادند، هم برخورد جدی شود. فرصت 1400 میلیارد تومان گردش یک مفسد اقتصادی را چه کسانی دادند؟ باید با این مدیران و تصمیم گیران باید برخود جدی شود و آن ها زیر سوال روند و به تعبیر مردم آفتابه دزد را بگیرند و اعدام کنند اما با سرمنشاها کاری نداشته باشند! 37میلیارد دلار با یک تصمیم غلط دولت بر باد رفت و به کشور خسارت وارد شد و دستگاه قضایی نباید با مدیران مفسد که خسارت های سنگین و زمینه های فساد را فراهم کردند، برخورد کند. 80درصد مشکلات کشور مربوط به تصمیمات غلط مدیران خائن است. از قوه قضاییه می خواهیم همانگونه که با این مفسدان برخورد میشود، با این مدیران خائن هم برخورد کند.

30میلیون تومان از کمکهای مردم بابل برای مردم یمن هفته گذشته ارسال شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

79 − = 77