گزیده خطبه های 2 شهریور 1397

نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته 2 شهریور 1397 دارالمومنان بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل در مصلای بزرگ شهرستان برگزار شد.
گزیده خطبه ها ؛
در روایتی از امیرالمومنان(ع) تاکید شده است که یک نمازجمعه را بدون عذر شرکت نشود. و اسلام و روایات اهل بیت(ع) تاکید زیادی بر حضور در نمازجمعه وجود دارد.
مشکل مهم جامعه بشری در طول تاریخ، ریشه در ولایت غیرالهی دارد و افراد غیر الهی مدیریت جامعه را بر عهده گرفتند. در حقیقت ولایت و اداره جامعه بشری امری الهی است و خداوند برای هدایت و امر جامعه بشری فرستادگانی را مشخص کرد و اگر این ولایت را کسانی دیگر در دست گرفتند، انحراف و مشکلات در مسیر جامعه ایجاد شد. موضوع غدیر موضوع شخصی در انتصاب امیرمومنان(ع) نبود بلکه امری از جانب خداوند متعال است تا مسیر نورانی هدایت امتداد پیدا کند.
ولادت با سعادت امام هادی(ع) در 19 ذی الحجه سال 211 هجری است. این روز را پیشاپیش تبریک و تهنیت عرض می کنم. امام هادی(ع) منشور امامت را در قالب زیارت جامعه کبیره برای معرفی امام معصوم(ع) برای جامعه به یادگار گذاشت تا چهره امام معصوم که برخاسته از جریان غدیر است، بیشتر مورد توجه قرار گیرد. زیارت غدیریه را فراموش نکنید. این زیارت در قالب کلمات و جملات پرمعنا، معرفت کاملی نسبت به ائمه معصومین(ع) به ویژه امام امیرالمومنان(ع) ایجاد می کند.
عید غدیر عیدالله الاکبر است و سرآمد همه اعیاد امحسوب می شود. عید غدیر هویت شیعه است و باید شیعیان از حفاظت از این عید سنگ تمام بگذارند. سه وظیفه ابلاغ، دفاع از غدیر و تثبیت مساله غدیر و تبدیل آن به عنوان یک فرهنگ در جامعه اسلامی را نسبت به این عید بزرگ داریم. اگر غدیر نباشد بعثت پیامبران ابتر است. دفاع از غدیر یک وظیفه مهم است و در مقابل شبهه افکنی های دشمنان خود را قوی کنید. مانند نوروز فضای شاد برپا کنید. تقاضا دارم که جشن های غدیر در فضای بسته انجام ندهید و در محیط عمومی برپا شود. این جشن را به بیرون بکشانید تا همه افراد در این جشن ها و فضای جامعه شرکت کنند تا جامعه با عطر ولایت امیرالمومنان مملو شود. امید این دارم که سنت اطعانم در روز غید غدیر را احیا شود. کام مردم را با ولایت امیرالمومنان(ع) شیرین کنید. سفارش زیادی بر هدیه و دید و بازدید و صله ارحام در این روز شده است. هیات های مذهبی به مصیبت ها تنها نپردازند بلکه سرور و عید اسلامی را با شکوه برپا کنند. خطبه خوانی غدیر و هدیه دادن کتاب در منزلت امام علی (ع) به یکدیگر مورد توجه قرار گیرد. تلویزیون های شهری و امکانات تبلیغی برای غید غدیر و معرفی شخصیت امیرالمومنان(ع) به کار گیری شود. دیدار از علما و سادات هم انجام شود. سادات بیشتر از دیگران به عید غدیر توجه کنند.
هفته دولت را با یاد دو دولتمرد شهید گرامی می داریم. شهیدان رجایی و باهنر شخصیت هایی بودند که از ابتدای انقلاب ارزش های دولتمرد اسلامی را به ظهور رساندند. شهیدان رجایی و باهنر با وجود خود خدمت خالصانه را معنا کردند. از خدمتگزاران و مدیرانی که امروز میز خدمت را بر پا کردند و پاسخگوی مراجعان بودند تقدیر می کنم. مسؤولیت در نظر مسؤول در نظام اسلامی طعمه نیست بلکه امانتی برای خدمت به مردم است. شهیدان رجایی و باهنر با دوری از اشرافی گری، ساده زیستی را به مانند آحاد دیگر معنا کردند. زندگی شهید رجایی حتی ساده تر از دیگران زندگی دیگر مردم بود و تمام اهتمام خود را برای خدمت به مردم انجام دادند. اشرافیت کاذب موجب دوری آن ها از مردم می شود. نگاهی که خدمتگذاری را عبادت می داند و حاضر نیست در این عبادت خیانت کند، نگاه دولت مرد تراز انقلاب اسلامی است. خدمت به مومنان و ولایتمداری توام با بصیرت انقلابی و سیاسی باید توجه شود. دو شهید الگو برای ما است. مدار و محور را برای ما معنا کردند.
@mosallababol

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

77 − 67 =