گزیده خطبه های 2 فروردین 98

نماز سیاسی عبادی جمعه 2 فروردین 1398 به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل در مصلای بزرگ بابل دارالمومنین بابل برگزار شد

 

گزیده خطبه ها ؛

نامگذاری امسال ازسوی مقام معظم رهبری در ادامه سلسله نامگذاری های اینشان در چند سال اخیر در حوزه اقتصاد به ویژه  تولید ملی است. نامگذاری حکیمانه مقام معظم رهبری برای امسال به نام سال رونق تولید ناشی از مساله اول بودن اقتصاد در میان مسائل کشور است. در چند سال اخیر به ویژه شاهد مشکلات متعدد در حوزه تولید در کشور هستیم. عمل درست و توام با تدبیر در همین وضعیت تحریم ها می توان به اشتغال رونق داد.

در سال های اخیر که با مشکل کمبود بارندگی و خشکسالی مواجه هستیم ، لطف خداوند شامل ما شد و در چند ماه اخیر بازندگی های خوبی را شاهد بودیم. اما متاسفانه در چند روز اخیر بارندگی ها تبدیل به سیل شد و خسارت های زیادی را بر مردم وارد کرد. ای کاش مسوولان که امروز به دنبال جبران خسارت های ناشی از سیل و صرف هزینه های زیاد در این مساله هستند، مبلغی به مراتب کمتر را برای پژوهش علمی در زمینه علل سیل انجام می دادند و تدابیر قبل از وقواع با صرف هزینه هایی به مراتب کمتر انجام شود.

در شهرهای مختلف استان متاسفانه در ایام عید و سال نوبه دلیل وقوع سیل کام بسیاری از هم استانی های ما تلخ شد و زندگی آن ها به زیر آب رفت. ضمن ابراز همدردی با این عزیزان، خواستار توجه و تسریع برای امداد رسانی و کمک رسانی به آن ها هستیم.

متاسفانه چند روزی در سطح شهر بابل شاهد قطع شدن جریان آب شرب هستیم. مسوولان امر علت آن را تیره شده و بالارفتن غلظت آلایندگی و رسوبات در آب سد بیان می کنند. مردم در وضعیت بسیار بدی در این شهر به علت نبود آب مواجه هستند. تازه مسوولان اداره آب به فکر افتادند که به جای برداشت آب از کف سد که تیرگی بیشتری دارد از نقاط بالادست سد که تیرگی کمتری دارد، بهره برداری کنند.

سوال ما اینجااست که چرا تازه پس از این همه مشکل برای مردم ایجاد شده و معضلات شدیدی بر مردم تحمیل شد، به فکر این موضوع افتادند؟

جای تاسف است که زمینه عبرت این مساله صورت نمیگیرد و بعد از این همه فریادهای مردم تازه تدبیر و چاره می اندیشند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 1 =