گزیده خطبه های 20مهر97

نمازجمعه  20 مهر 1397 دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.
گزیده خطبه ها؛
اهل بیت(ع) نقش بزرگ و با عظمتی در نشر فضائل و تربیت آحاد بشری دارند و این حق در امتداد حق پروردگار است. لزوم اتصال با اهل بیت(ع)، معرفت است و بالاترین کوری برای یک انسان ندیدن و نشناختن معرفت اهل بیت(ع) است.ثمره مودت ایمان است.
خوشا به حال نمازگزاران جمعه ای که در هوای سرد، گرم و بارانی اولویت برنامه های خود را شرکت در فریضه الهی نمازجمعه قرار می دهند. و بنا بر وعده الی این افراد جزء بهشتیان محسوب می شوند.
اربعین باشکوه ترین اجتماع بشری و آبروی شیعه است و همه باید برای اعتلای این همایش بزرگ تلاش کنیم.از دولت برای کاهش هزینه های روادید اربعین تقدیر می کنم. اما انتظار ما صفر کردن هزینه های سفر به اربعین و شرکت همه علاقه مندان برای این سفر معنوی مهم است. شهرستان بابل دو موکب اسکان و پذیرایی و درمانی در ایام اربعین حسینی در کربلای معلا دارد خیران با کمک های خود به این مواکب خود را در این امر مهم سهیم کنند.
اشاعه احساس نامیدی و یاس در کشور بزرگترین خیانت است و متاسفانه افراد بزدل و دشمنان نظام اسلامی در کنار چهره های انقلابی قدیمی که جزء ریزش ها هستند بذر نامیدی را در کشور می پراکنند. ما منکر مشکلات در داخل کشور نیستیم ولی این مشکلات لاینحل نیست بلکه با تکیه بر قوا و انسجام داخلی مسائل حل شدنی است.
از وزیر ارتباطات برای بازگذاشتن فضای بی در و پیکر فضای مجازی گلایه داریم و متاسفانه ضد انقلاب خارج نشین فضای مجازی را بستر اشاعه سمپاشی های خود کرده است. و نباید شرایط دور زدن فیلترینگ فضای مجازی آلوده ایجاد شود.
لایحه نهایی cft که بخشی از fatf  در مجلس با رای شکننده به تصویب رسید و نشان داد که بیش از نیمی از افراد مجلس مخالف این طرح بودند و یا بر روی آن حرف دارند. افرادی که در مجلس به FATF  رای  مثبت دادند باید پاسخگوی نگرانی های مردم در این خصوص باشند. وزارت امور خارجه آنقدر وقت خود را معطوف به توجیه برجام و لوایحی مانند FATF نموده است که از کار خود بازمانده و می بینیم که ماه هاست که ایران در کشورهای مهمی مانند هند و چین سفیر ندارد. منطق آقای ظریف برای توجیه FATA  در مجلس شورای اسلامی منطق گرفتن بهانه از آمریکا است. سوال بنده از آقای ظریف و همفکران ایشان این است که مگر بهانه های آمریکا تمام شدنی است. مگر بهانه آمریکایی ها همین یک دانه است آیا تضمینی وجود دارد که یک بهانه آنها را حل کنید و بهانه دیگر را نیاورند؟ برجام که با این منطق تصویب شد و کشور دو سال خسارت های سنگینی دید ، تجربه ای برای ما نیست؟
کشوری که سی اف تی را بپذیرد باید تمام مراکز بانکی اطلاعات اقتصادی داخل کشور را در اختیار دشمنان قرار دهد تا مثلا پولشویی صورت نگیرد.

پولشویی بهانه است تا آن ها تمام مراکز اطلاعاتی و نظامی و امنیتی ما را رصد کنند و  بر اساس تعریف آن ها، بایکوت  مالی  سپاه در راس برنامه های آن ها قرار دارد.
برجام خسارت محض بود و نه تنها ثمره ای در بر نداشت بلکه بازگشت به نقطه اول بود .
آیا با پذیرش کامل  FATF ، تضمینی بر آزاد کردن پولهای بانکی هست که خود آقای ظریف در مجلس با بیان صریح در خصوص این که نه من و نه آقای روحانی حل مشکلات بانکی را تضمین نمی کنیم، پاسخ این افراد را داد. موشک باران سپاه به مقر داعش باعث کاهش قیمت دلار در کشور شد و متاسفانه با تصویب FATF مجدد قیمت دلار افزایش پیدا کرد.!!
تمام امید ما در کشور به شورای نگهبان هست. شورای نگهبان تحت تاثیر فشارهای مختلف برای تصویب FATF  قرار نگیرد و با جدیت و مر قانون تصمیم گیری کند.

 

photo_2018-10-14_07-00-03
@MOSALLABABOL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 4 = 1