گزیده خطبه های 21 تیر 98

💠 نماز سیاسی عبادی جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.

گزیده خطبه ها ؛

🔹 ۲۱ تیر ماه، روزی بسیار مهم و معنادار یعنی روز عفاف و حجاب است. بعد از فرمان کشف حجاب، هزاران نفری که در حرم رضوی جان دادند و نگذاشتند که چنین فرمانی در کشور اجرا بشود که موجب شهادت تعداد زیادی از افراد در مسجد گوهرشاد و اطراف حرم گردید. در کنار حرم رضوی مردم را به گلوله بستند و به شهادت رساندند. رضا خان مامور انجام ماموریت از انگلستان بود. همسر رضا خان می گوید سوار بر ماشین از قصر به سمت دانش سرا بودیم ای کاش من می مردم تا این لحظه را نمی دیدم. شبی که قرار بود ما کشف حجاب کنیم کل دربار ناراحت بودند ولی می گفت ولی ناچار به اجرای این امر بودیم مجبور بودیم که این کار را انجام بدیم. چادری که نماد دین در جامعه است، بخاطر برداشتن آن حاضر شدند چنین جنایاتی را انجام بدهند.

🔹 بعد از انقلاب اسلامی حدود چهار دهه می گذرد که انقلاب جامعه را به عفاف و حجاب برگرداند. امام عزیز ما در مورد حجاب بسیار یادآوری نمود، اما بسیار متاسفیم افرادی در کشور در صدد شکستن این حرمت در کشورند. دستگاه های اجرایی ما، صدا و سیما، ارشاد و نهادهای فرهنگی چه حرکتی در برابر این تهاجم سنگین انجام دادند؟ بعضی از دستگاهای اجرایی بدترین عملکرد را در مورد عفاف و حجاب انجام دادند.یک نهاد در مورد عفاف و حجاب تاکید بورزد و اما نهادی قصد دارد از آن بکاهند. برخی از زنان در این دستگاه ها فمنیست هستند. این افراد به خاطر جایگاه دولتی خودشان، فقط ظاهر خود را حفظ کرده اند و در خصوص حجاب اظهار نظر می کنند. از صدا و سیما در مورد و عفاف و حجاب انتظار بیشتری می رود. متاسفانه جزضعیف ترین نهاد در مورد عفاف و حجاب بودند. تا می گوییم که مسئله حجاب بایستی جدی گرفته بشود، می گویند کار فرهنگی! چه کسی بایستی این کار را انجام بدهد؟ در این زمینه انتظار از دستگاه های دولتی داریم بایستی بودجه در این امر گذاشته شود. هنوز هنوز در این کشور عفاف و حجاب الحمد الله جایگاه دارد.

🔹 شیخ ابراهیم زکزاکی که در کشور نیجریه که حتی یک شیعه نبود توانست چندین میلیون را به شیعه دعوت کند. اما این خبیث ها در زندان این شیخ زحمت کش را زجر می دهند، از سازمان کنفرانس اسلامی توقع داریم از این شیخ زحمت‌کش ما حمایت کند.

جمعه، ۲۱ تیر ۱۳۹۸

✅ @mosallababol

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

42 − 37 =