گزیده خطبه های 21 دی 97

نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی و با حضور اقشار مختلف مردم شهرستان در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.

گزیده خطبه های امروز،

بنا به روایتی از پیامبر گرامی اسلام آن هایی که زودتر به نمازجمعه می آیند، زودتر وارد بهشت می شوند.
ولادت با سعادت حضرت زینب کبری(س) را تبریک و تهنیت عرض می کنم.  این بانوی بزرگ که به حق نام ایشان که زینت پدر و خانواده خود شد. حضرت زینب(س) به خاطر نقش آفرینی در کربلا و پرستاری از بیمار کربلا بود. از اسرا پرستاری کرد تا دوباره آن ها را به کربلا و مدینه برساند. جا دارد  به همه پرستاران عزیز که زحمت زیادی را متقبل می شوند و در بیمارستان های شلوغ خدمت می کنند، تقدیر می کنم. زحمات شبانه روزی این عزیزان مطلع هستم.

جشن های چهل سالگی انقلاب اسلامی را از همین الان برنامه ریزی کنید. تقاضا دارم که در پایگاه های بسیج و مساجد برای چهل سالگی انقلاب برنامه های مختلفی تدارک دیده شود.از همه عزیزانی که از پیش خود را برای برنامه های مختلف اربعین انقلاب انجام می دهند تقدیر می کنم.یکی از برکات انقلاب اسلامی روحیه ما می توانیم در بین اقشار مختلف بود. انقلاب اسلامی این شعار را جاری کرد و چهل سال توانستیم بر تکیه بر ظرفیت های خود موانع زیادی را برداریم و اعتماد به جوانان و خودباوری را در بین این قشر در زمینه های مختلف بستر شکوفایی را فراهم کنند. روحیه انقلابی بر نقش آفرینی مردم در عرصه های مختلف بود.هر جا بر مردم تکیه نکردیم، آنجا شکست خوردیم و نتوانستیم کاری از پیش ببریم.انقلاب اسلامی ابهت استکبار را در جهان شکست و محاسبات آن ها را بر هم زد.
به رغم همه هشدارهای رهبر معظم انقلاب ، برخی ها اروپا را در هنگام خروج آمریکا تکیه گاه خود می دانستند. در کشور برخی با ذوق زدگی دل به وعده اروپا خوش کردند.جای تاسف است که هنوز هم با گذشت 8 ماه از خروج آمریکا از برجام، برخی در دولت به دستاوردهای برجام امیدوارند. برجام جز خسارت برای ما دستاوردی دیگری نداشت.دولت و به ویژه وزارت خارجه متنبه شود و عمق هشدارهای رهبری را بفهمد. مردم ما امروز با توجه به خروج آمریکا از برجام و عدم انجام تعهدات کشورهای اروپایی از دولت دو تقاضا دارند.تعلیق مرحله ای تعهدات برجام، و فک پلمپ مراکز هسته ای و آغاز فعالیت های هسته ای. حال که اروپا به تعهدات خود عمل نکرد چرا ما خودتعلیقی را ادامه دهیم. سیمان های ریخته شدن در قلب راکتورها باید ذره ذره بیرون کشیده شود و فعالیت های غنی سازی از نو آغاز شود تا عزت به دست آمده و قاطعیت نظام اسلامی در چهلمین سال انقلاب به رخ اروپا کشیده شود و همه بفهمند که ملت ما به هیچ وجه از منافع خود دست نخواهد کشید.

چند مدت قبل به محل معاونت پسماند شهرداری و محل پاکبانان شهر در شب هنگام به صورت سرزده برای عرض خدا قوت حضور پیدا کردم. هنگام حضور در حال بارگیری زباله ها به محل دفن زباله بودند و اوج فعالیت ها و تلاش این عزیزان را دیدم. پاکبانان شب ها تا 4 صبح جهادگرانه مشغول خدمت هستند . پاکبانان زحمت های زیادی می کشند و در هوای گرم تابستان به رغم بوی بسیار بد زباله ها و دریافتی های مادی بسیار کم، تلاش مجدانه ای دارند. میانگین تولید زباله در شهر بابل 200 تن است که سرانه هر شهروند بابلی 700 گرم است که 400 گرم بیشتر  از استانداردهای دنیا محسوب می شود. ماهانه بیست میلیارد ریال هزینه زباله در بابل است.  تعداد ماشین آلات برای حمل و دفن زباله در بابل 68  دستگاه است که با 433 پرسنل مشغول فعالیت هستند. تقریبا یکسال طرح تفکیک زباله از مبدا آغاز شده است. متاسفانه تفکیک زباله از منازل رشد چندانی نداشت و تنها 1.5 درصد انجام شد. همه به شهرداری برای اجرای خوب طرح تفکیک زباله از مبدا کمک کنند. در منازلمان به تفکیک زباله بپردازیم. از حضور عزیزانی که با لباس پاکبانی زینت بخش نمازجمعه شدند، تقدیر می کنم.

این روزها فروش اموال دولتی به بخش خصوصی به بهانه خصوصی سازی  به ثمن بخس واگذار می شود و خیانت های عظیم و گسترده در فروش اموال بیت المال صورت می گیرد.ماشین سازی تبریز که بین 7 تا 8 هزار میلیارد تومان قیمت دارد ، به 600 ملیارد تومان فروخته شد!
سازمان خصوصی سازی به چه حقی این حق را انجام می دهد؟
کشتارگاه بندپی بابل که از عنایات مقام معظم رهبری به این استان بود، به ثمن بخس فروخته شد و کار تا جایی بالا گرفت که رئیس سازمان خصوصی سازی هم به طمع افتاد تا شرکت گوشت اردبیل و دشت مغان
را ببلعد. چوب و کاغد مازندران را اینگونه به تاراج بردند. به افرادی واگذار شد که اهلیت و دانش در این حوزه را نداشتند و حتی اقساط این مبالغ ناچیز در مقابل ارزش واقعی آن را پرداخت نمی کنند در بعضی از مراکز فروخته شده داد کارگران را در آوردند که از جمله آن کارخانه نیشکر هفت تپه بود که موجب بحران چند ماهه شد.
چرا تنها 55 نماینده در این زمینه نامه به رئیس قوه قضاییه را امضا کردند و بقیه کجا بودند؟ چرا سازمان خصوصی سازی و دولت این جنایت را انجام می دهد؟ مسؤول این امور چه کسی است؟ دستگاه های نظارتی و قضایی چرا با قدرت ورود نمی کنند؟ بعضی از این شرکت ها خصولتی شدند و خیانت های بارز صورت می گیرد. شرکت آلومینیوم بندرعباس را با قیمت بسیار بسیار نازل واگذار کردند که اشک انسان را در می آورد، بی تفاوتی در دستگاه دولتی جای تاسف است و باید با این تخلفات برخورد قاطع شود و اموال از دست رفته به بیت المال برگردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 2 =