گزیده خطبه های 23 شهریور 1397

نماز سیاسی عبادی جمعه  23 شهریور 1397 دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.
گزیده خطبه ها ؛
مهم ترین پیام تقوا آلوده نشدن به مطامع دنیا است. یکی از علل ایستادگی و مقابله مردم کوفه با امام حسین(ع) و عدم یاری ایشان، جهل مردم آن عصر بود.دگرگونی ارزش های جامعه اسلامی زمینه تغییر جامعه شد.
خداوند امت اسلام را بر امت های دیگر برتری بخشیده است و  از این عوامل نمازجمعه و عاشورا است که از سرمایه های بزرگی  ما محسوب می شود. محرم سرمایه بزرگی است که خداوند به امت ما عنایت کرد در روزهای آینده در روزهای تاسوعا و عاشورا که اوج عزاداری است و نباید بگذاریم این سرمایه ما به هدر برود و باید اثرات و برکات در جامعه ما برجا بگذارد و حق آن را ادا کنیم.روز عاشورا روز عزا است و کراهتی شدید برای کار و کاسبی وجود دارد. متاثرم که می بینم برخی از مغازه ها در روز عاشورا باز است . روز عاشورا روز اقامه عزا و مصیبت است.
اگرکسی پدرش از دنیا برود مغازه را یک هفته تعطیل می کند اما متاسفانه برخی در روز عاشورا و تاسوعا به دنبال کاسبی خود هستند. احیا محافل و دستجات سینه زنی را باید جدی بگیرید. متاسفانه به تدریج سینه زنی در حال فراموشی است و اقلام و اقسام ابزار موسیقی و شکل های عزاداری در این راستا به وجود آمد و طبل ها  هر سال بزرگ تر و گوش خراش تر می شوند.
علم کشی ها متاسفانه دراین چند سال به راه افتاد . شنیدم برخی افراد از شهرهای دیگر علم اجاره کردند تا کاروان علم کشی راه بیاندازند و نمی دانم چه ضرورتی دارد این علم های آهنی که برگرفته از کشورهای اروپایی است را نمایش بدهند، این علم کشی ها چه محتوایی از قیام حسینی را منتقل می کنند؟ متاسفیم که برخی ها در مراسم عزاداری در حال تماشا هستند و دسته ها را فقط تماشا می کنند و این یک آسیب است . دسته سینه زنی را دست کم نگیرید و ادای وظیفه به ساحت سیدالشهدا داشته باشید. متاسفانه برخی از افراد با پوشش نامناسب با زشت ترین لباس و با آرایش مد عاشورایی حاضر می شوند و از مجموعه دستگاه های نظارتی و اتاق اصناف می خواهم تا با آرایشگاه هایی که اقدام به این کار می کنند ، به شدت برخورد کنند. نماز جماعت ظهر عاشورا که احیاگر سنت سیدالشهدا است را در اول وقت انجام دهید.  و همه دستجات در هنگام ظهر اقدام به اقامه نمازجماعت در اول وقت و در همان مکان اقدام کنند. از گسترده شدن ورود آلات موسیقی باید جلوگیری شود.
خوشبختانه در شهرستان بابل در چند سال اخیربه مانند دیگر شهرهای تجمع بزرگ روز تاسوعا با حضور خیل عظیم عزاداران برگزار می شود و امسال هم تقاضا دارم این برنامه حضوری فعال داشته باشید. صبح تاسوعا انشاا… در همان مکان سابق یعنی در امامزاده قاسم شهرستان تجمع می کنیم و امیدوارم که امسال با شکوه تر از سالهای گذشته برگزار شود. حضور بسیجیان گرانقدر ما با رژه که نشان از اقتدار بود امروز به ما افتخار دادند که در نمازجمعه حضور پیدا کنند.
رزمایش بزرگ بسیجیان شهرستان بابل که حضوری فعال در نمازجمعه امروز داشته، تقدیر می کنم. و از سپاه ناحیه شهرستان تشکر ویژه دارم.  دشمن خبیث این روزها در صدد است که ریشه انقلاب را از بین ببرد.  این خواب و خیال زده ها و این بدبخت و بیچاره ها در سال 88 و سالهای بعد آن هم تلاش کردند و موفق نشدند و کسی که توانست عزت ما را فراهم و دشمن را مایوس کند این نیروهای بسیج بود. تا زمانی که این نیرو ها در صحنه وجود دارند ، دشمنان هیچ غلطی نمیتوانند بکنند. حضور عزیزان بسیجیان در نمازجمعه امروز مشتی  نمونه خروار است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 83 = 88