گزیده خطبه های 24 فروردین 1397

نمازسیاسی عبادی جمعه دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل در مصلای بزرگ بابل برگزار شد…
گزیده خطبه های 24 فروردین 97 ؛

تبریک عید مبعث // بعثت پیامبر(ص) همراه با برکات زیادی برای جامعه بشری بود. تعطیلی روز بعثت پیامبر(ص) برای گرامی داشت باشکوه برای این روز است. مومنین فرصت مناسبی را برای برگزاری محافل و جشن ها داشته باشند. متاسفانه در جهان اهل سنت این روز گرامی داشته نمی شود و شیعیان با عظمت این روز را عید را بزرگ می دارند و این افتخار تشیع است. سعی کنید با آویزان کردن ولو یک پرچم این روز را که عید بزرگ اسلام است، گرامی بداریم.

روزهای پایانی ماه رجب و آغاز ماه شعبان // حلول ماه شعبان را پیشاپیش گرامی می داریم. این ماه دارای عظمت بسیاری است و با شناخت و معرفت وارد این ماه شوید. در ایام باقیمانده ماه رجب از این فرصت استفاده کنید و از اعمال و ادعیه این ماه بهترین بهره را ببرید.

افزایش نرخ ارز و آشفتگی این بازار // ارزش پول ملی با افزایش قیمت ارز متاسفانه ضربه خورد. تا چهل درصد به پول ملی خسارت وارد کرد. در این رابطه طرح هایی را دولت طراحی کرد و شایسته است همه دست اندرکاران کشور با دولت همکاری کنند. تحلیل هایی از برخی افراد حامیان دولت دست های پنهان و دست های پشت پرده گروه دیگر سیاسی را متهم می کنند که قصد زمین زدن به دولت را دارند. برخی از صاحب نظران نحوه سیاست گذاری دولت را مقصر می دانند که تکیه بیش از حد بر برجام زمینه نوسانات را فراهم کرد دولت همه تخم مرغ ها را در برجام گذاشت و باور به اعجاز برجام این بلا را سر ما آورد این تحلیل ها را در شرایط کنونی به کنار باید گذاشت و نباید در سایه این بازیگری ها خسارت به کشور وارد و مشکلات اقتصادی بیشتر شود. همه دست در دست هم از اتهام زنی به یکدیگر بپرهیزند تا مشکلات کشور برطرف شود.

کاهش بارندگی ها و خشکسالی پیش رو//
در سال بارش گذشته چهل درصد کمبود بارش باران در کشور دو استان داریم و این وضعیت کمبود به بحران تبدیل نشود. هم مدیریت در آب شرب و هم در مصارف دیگر باید صرفه جویی شود. از همه افراد به ویژه خواهران درخواست دارم اعتدال در مصرف آب را رعایت کنند. مدیریت و بهره وری به تناسب نیاز در خصوص آب صورت گیرد. از مدیریت در توزیع آب کشاورزی گلایه دارم. کشاورزان از بابل ، بابلسر و فریدونکنار به خاطر توزیع آب از بالادست گلایه دارند از مسؤولان و شخص استاندار در این خصوص درخواست دارم در این خصوص تدبیر کنند. درگیری در سر توزیع آب در سال های گذشته موجب مجروحیت مردم و مشکلات دیگر را فراهم کرد. مشکلات کشاورزان مدیریت جمعی در توزیع آب در بالادست است.

تهدید حمله نظامی به سوریه توسط آمریکا //
غر بی ها با تهدید ، هر گونه پرواز به سمت سوریه را ممنوع کردند و این کشور را تحت فشار قرار دادند که از دوران جنگ سرد تا به حال این التهاب آفرینی سابقه نداشته است. رئیس جمهور آمریکا حرف های ضد و نقیض می زند و مرتب به دنبال تنش آفرینی برای حمله به سوریه هستند. علت آن برای اردوکشی ها و تهدید ها شکست های پی در پی غرب در خاورمیانه و از جمله سوریه است. با جنگ آفرینی ها میلیادرها دلار هزینه کردند اما نتیجه دلخواه را به دست آورند. امید داشتند در غوطه شرقی شهر دمشق را بکوبند اما با تدبیر جریان مقاومت و ارتش سوریه این گروهک های رجز خوان را بیرون کردند و قدرت نمایی مقاومت خدو را نشان داد که موجب خشم تروریست ها و حامیان غربی، عبری و عربی شده است. این جریان به مانند همه جریان ها به مانند همه برنامه ریزی و تدابیر یقینا جز عقب نشیین و خفت را در جریان استکباری صهیونیستی در برابر جریان مقاومت نخواهد داشت.

یادو خاطره شهدای مستشار ایرانی در پایگاه T4 و شهدای مدافع حرم را گرامی می داریم.
@MOSALLABABOL

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

34 + = 36