گزیده خطبه های 27 اردیبهشت 98

💠 امام جمعه بابل : آمریکایی ها با جنگ روانی میخواستند در منطقه اعمال قدرت کنند / در گذشته چند نانوایی شیفت افراد بیمار و مسافر بود ؛ اما بازبودن تمام نانوایی ها در رمضان به چه منظور است ؟

🔹 در ماه مبارک رمضان برای خودتان فرصت مناجات و دعا و تقرب به خداوند متعال بگذارید . تدبر در آیات الهی قرآن و توجه به اذکار و دعاها به ویژه دعای ابوحمزه ثمالی و افتتاح را جدی بگیرید . مراقبت از خود را از ماه مبارک رمضان شروع کنید و دائما در استغفار باشید زیرا بر اساس روایتی از پیامبر گرامی اسلام ، مستی گناه بدتر از مستی شراب است و از عقوبت گناه به خداوند متعال پناه ببرید .

🔹 از جمله آثار و پیامد گناه ، تغییر نعمت است . استغفار موجب آزاد شدن انسان از گناه می شود . در ماه رمضان توجه به نمازجماعت بیشتر از روزهای دیگر باشد . متاسفانه برخی از افراد حرمت ماه مبارک رمضان را نگه نمی دارند . عده ای در شالیزار کنار آب و نشا که برکت خداوند است ، دهن کجی کرده و روزه خواری میکنند . باز بودن و پخت نانوایی ها در صبح ها در ایام ماه مبارک رمضان به چه منظور است ؟ در صورتی که در گذشته تعداد بسیارمعدودی نانوایی بر اساس شیفت ، صبح ها برای افراد بیمار و مسافر اقدام به پخت نان می کردند . مردم از اتحادیه خبازان برای این مساله گلایه مند هستند . آیا نباید در ماه رمضان تفاوتی با ۱۱ ماه دیگر داشته باشد ؟ متاسفانه روزه نگرفتن برای برخی از افراد عادی شده است و اصلا توجهی در این زمینه ندارند . حرمت این ماه را نگه دارید .

🔹 امام حسن (ع) شخصیتی که در عبادت کم نظیر بود . ۲۵ بار در طول عمر با برکتشان با پای پیاده به حج رفتند. این ولادت با سعادت را تبریک عرض می کنم.

🔹 از خدمات و برکات این نهاد کمیته امداد سپاسگذارم . تکثّر مراکز خیریه در این شهرستان که خود نگران کننده هست حدود ۱۰۶ مرکز خیریه در این شهرستان وجود دارد . می شنوم برخی از این افراد شایسته نیستند . میشنونم کارهایی ناشایستی با این مبالغ می شود و سو استفاده هایی می شود .

🔹 در طی چند مدت اخیر از طریق رسانه های خبری با خبر شدید که آمریکا ناوهای جنگی و بمب افکن های خود را به سمت منطقه آوردند .  این مسئله جای تعجب نیست ، کار دشمن این است . همین را برای خیلی از کشورها انجام داده اند و باعث ترس آنها شده است . تعجب ما برای آن افرادی در داخل کشور برای آنها سینه می زنند . تعجب از مجله منتشر شده در کشور می باشد . این ها همان کسانی هستند که سینه زن برجام بودن و میگفتند برجام سایه جنگ را از سر ما بر میدارد ؛ من نمیدانم چرا انقدر اصرار می کنید ؟

🔹 آمریکایی ها خواستند با جنگ روانی در منطقه اعمال قدرت بکنند . اینها برحسب ظاهر نه قدرت جنگیدن دارند نه تجهیزات درست و حسابی دارند .  رهبر معظم انقلاب فرمودند چه در درون و چه در بیرون عنصر مقاومت بهترین جواب مردم مقاومت است و مردم تا آخرین لحظه مقاومت خواهند کرد .

🔹 دو عامل دیگر را در زمینه اضافه کنم عامل اول ضربه خوردن آنها بود همین قضیه امارت که نشان داد این ها ضربه پذیرند . ما جنگ طلب نیستیم ، اما همانطور که فرماندهی سپاه کشور گفت: شما گوشت زیر دندان ما هستید . این موشک ها را چنان بر فرق شما فرود می آورند به گونه ای که حتی شما متوجه نشوید . آقای ترامپ شماره تماس داد برای صحبت کردن، ما اگر بخوایم با شما صحبت کنیم مطمئن باشید یک گفتگوی دو کلمه ای هست ، آن هم مرگ بر آمریکاست .

جمعه ؛ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 1 =