گزیده خطبه های 28 اردیبهشت 97

نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته دارالمومنین بابل در نخستین جمعه ماه مبارک رمضان 28 اردیبهشت 1397 به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی و با حضور پرشور روزه داران در مصلای بزر گ بابل برگزار شد.
گزیده خطبه ها ؛
ماه رمضان ماه اطاعت و بندگی پروردگار متعال است بیشتر قدردان این فرصت و ماه رحمت الهی باشید. درهای رحمت و بخشش خداوند متعال به روی بندگان باز است. روزه داری و عبادت و انس با مععنویت در این ماه را جدی بگیرید.همه حرمت ماه رمضان را حفظ کنید. در ماه رمضان به نمازجماعت بیشتر از گذشته اهتمام شود. هنگام نمازجماعت با نصب نوشته ای در دم درب مغازه به گونه ای هم فضای معنوی و اهمیت نمازجماعت را تذکر بدهید و هم دیگران را برای حضور در نمازجماعت و مسجد تشویق کنید. جوان ها بیشتر از گذشته در نمازجماعت حضور پیدا کنند. در بعضی از مساجد مملو از نوجوانان و جوانان است که حضور آن ها زینت مساجد هستند و به مانند ماه در خانه خدا می درخشند
انتقاد از شکست حرمت ماه رمضان // برخی متاسفانه خیلی راحت مشغول غذا خوردن می شوند و حرمت این ماه را نگه نمی دارند. برخی از نانوایی ها در نوبت صبح خیلی راحت مشغول پخت می شنوند و انگار ماه رمضان وجود ندارد. برخی از رستوران ها فقط صندلی ها را جمع کردند و غذای بسته بندی را در اختیار دیگران قرار می دهند. تا در منزل و مغازه سرو کنند. در اتاق اصناف و نهادهای نظارتی تدبیر شود این نوع عملکرد حتی در نظام شوم پهلوی سابقه نداشت. بستنی مشغول بستنی فروشی است و می گوید که به بچه ها بستنی می فروشد.  این تمسخر ماه مبارک رمضان است. نگذارید این بی احترامی ها تسری پیدا کند. اگر بازرسان عرضه ندارند با این منکر برخورد کنند، مردم خودشان وارد عمل می شوند.
برخی از افراد و مردم این مسائل را به من خبر را می رسانند و من به مسؤولان تذکر می دهم اما این تذکر وظیفه عموم مردم است و همه باید در این خصوص اهتمام کنند و در مقابل منکر بایستند و امر به معروف کنند. متاسفانه در ماه مبارک رمضان مسجد رقیب دارد ، ا قهوه خانه ها و ورزشگاه ها و … رقیب شده اند . برنامه ها به گونه ای برنامه ریزی شود که همزمان با برنام ههای مسجد نباشد
از سخنان قبل از خطبه از پرشکان معتمد و متدین شهرستان جناب آقای دکتر گلیکانی در خصوص فواید روزه داری مطالب ارزشمندی را بیان فرمودند، تقدیر می کنم . برخلاف برخی از افراد که مرتب به دنبال فرار از روزه داری هستند و دنبال بیماری می گردند تا روزه نگیرند، روزه داری موجب سلامت است. از شهرداری بابل که با نصب بنر در سطح شهر بابل در خصوص رابطه روزه داری و سلامت بدن اقدام کردند، تشکر می کنم.  روزه داری برای سلامت ما است و نباید به بهانه مختلف از روزه داری طفره بروند. با اشتیاق به سمت روزه داری بروید
سالروز آزاد سازی خرمشهر //  ایام عملیات ظفرمند آزادی خرمشهر را گرامی می داریم.  آزادی خرمشهر نماد پیروزی و ظفر ملت ما توسط فرزندان ملت ما بود که در مقابل رژیم خبیث بعثی صدام با تصرف خرمشهر از آن به عنوان پیروزی بزرگ یاد می کرد اما فرزندان مقاومت ولایتمدار ثابت کردند که مقاومت می توان پیروز شد.  ملتی اگر لباس رزم را بکند و لباس بزم بپوشد ، ذلیل می شود. نباید لباس رزم را از خود دور کنیم.
محکوم کردن توطئه انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف و مجروح و شهادت صدها فلسطینی بیگناه //  توطئه انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف با پاسخ کوبنده ملت مقاومت و بیدار فلسطین رو به رو شد و ملت فلسطین مقاومت در مقابل این توطئه در سالروز تاسیس این رپیم جعلی و اشغالگر ایستاد. در مقابل فشارها به ملت مظلوم فلسطین از سوی صهیونیست ها و حامیان غربی آن ها، در میان کشورهای عربی و اسلامی برخی از دولت ها به آن ها ختجر می زنند. برخی عناصر در دولت های به ظاهر اسلامی اما خبیث به دنبال تطهیر رژیم صهیونیستی هستند. جریان قدس امروز با محو شدن جریان تکفیری، موضوع اول جهان اسلام شد و سراسر جهان را به خود مطعوف کرد. هفتاد سال از یوم النکبه می گذرد و افرادی به عنوان سران اسلامی به دنبال سازش هستند اما جریان مقاومت زنده تر از گذشته اضمحلال این رژیم خبیث را رقم زده است. امیدواریم که خنجری که برخی از سران اسلامی بر مقاومت فلسطینی واردمی آورند؛ بر پشت این خائنان به امت اسلامی فرود می آید و شاهد نابودی این رژیم های خائن باشیم.
تقدیر از اجرای طرح توسعه مرکز تحقیقات کشاورزی گاودشت // اخیرا نمایشگاهی از دستاوردهای مرکز تحقیقات کشاورزی گاودشت با حضور دو معاون محترم وزیر برپا شد. با شکوفا شدن این مرکز در مرکز توسعه گاودشت، نمایشی از انواع دام و محصولات در معرض دید حضار قرار گرفت.  از دو معاون محترم وزیر کشاورزی برای توجه به اهتمام به توسعه و احیای مرکز گاودشت در سال اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ایرانی تقدیر می کنم.
@MOSALLABABOL

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 73 = 80