گزیده خطبه های 3 خرداد 1398

نماز سیاسی عبادی جمعه 3 خرداد 1398 دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی، در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.

 

گزیده متن خطبه های نمازجمعه بابل

تمام امور در زندگی شما در شب قدر تقدیر می‌شود برنامه و تقدیر در طول یک سال باید برای شما مقدر می شود چقدر شایسته از همین الان انسان خود را آماده کند . امام صادق(ع) در شب قدر بیماری سختی دچار بود و در بستر آن حضرت اقامه نماز می کردند و فرمود که ایشان را با این حال به مسجد ببرند. در شب قدر دعای سلامتی و فرج امام عصر(عج) را فراوان بخوانید. از خداوند  توفیق بهره برداری از اعمال شب قدر را بخواهید.

در شب قدر تنها برای خودت دعا نکن بلکه ابتدا برای دیگران دعا کن و بعد برای خود و خانواده خود. بنا به روایتی از پیامبر گرامی اسلام(ص) دعا را عمومی کنید و دیگران را در دعای خودتان سهیم نمایید. دسته های عزاداری را در روز شهادت امیرمومنان(ع) راه بیاندازید و محافل باشکوهی از عرض ارادت را در ایام شهادت مولای متقیان برپا کنید . مراسم روز شهادت امیرمومنان(ع) همراه با اقامه نمازظهر و عصر در مدرسه علمیه خاتم الانبیا(ع) بابل برگزار می شود. این تعظیم و تکریم نسبت به آن حضرت است.

سالروز آزاد سازی خرمشهر در روز سوم خرداد را گرامی می داریم. روز سوم خرداد روز تجلی حاکمیت اراده ملت و روز پیروزی مقاومت بود. جریان مقاومت اثرات برکات خود را در این زمینه نشان داد به همه دشمنان ما این درس بزرگ را داد که در مقابل اراده مقاوم ما نمی توانند ایستادگی کنند.

این روزها جنگ طلب های بدبخت آمریکایی که در منطقه خلیج فارس می‌آیند و ناوگان نظامی خود را به رخ می کشند تصور دارند که می توانند ملت ما را بترسانند بیچاره های دیگری که اینها را تحریک می‌کند که جمهوری اسلامی را بمباران کنید کشتار را انجام بدهید ودستورالعمل جنگ طلبانه را برای آمریکایی می نویسند. هر غلطی اگر از شما سر بزند ملت ما جواب شما را چند برابر سخت تر خواهد داد.

رهبر معظم انقلاب و همه دلسوزان به ویژه از طریق خطبه های نمازجمعه نذکر و هشدارهایی را رد خصوص اشرافی گری در جلمعه دادند اشرافی گری در کشور در حال پوست اندازی است و نتیجه خود را در کشور در حال نشان دادن است. اشرافیت یک بیماری است که تصادف اخیر جوانکی در اصفهان و کشتن یک نفر و آسیب زدن به افراد دیگر نمونه بارز آن بود.

خیلی از افراد و اشخاصی که می‌توانستند جلوی این صحنه‌ها را بگیرند اما اقدامی در این زمینه نشد .این بیماری در کشور به صورت یک بیماری عمومی و فراگیر درآمده است. بی اعتنایی موجب شد که امروز ما با یک معضل بزرگ در جامعه روبرو هستیم .نشانه هایش را همه ما می دانیم. تجملات، زندگی مسرفانه رقابت هایی برای بروز دارایی ها خود و به رخ کشیدن به جامعه.

این از جمله خطرات بزرگی است اما متاسفانه مواجهیم . اشرافی گری نتیجه تفکر لیبرالی غربی است. لیبرالیسم در مقابل تفکر انقلابی است. اشرافی گری در مقابل فرهنگ ساده زیستی است. متاسفانه رسانه های ما هم دچار این آسیب هستند و به جای تشویق مردم به ساده زیستی تجمل گرایی را تشویق می کنند

نتیجه این گسترده شدن و حاکم شدن تفکر تجمل گرایی  این است که هر کسی می‌خواهد به هر طریقی در درون کشور پول به دست بیاورد می‌خواهد موقعیت برای خود بسازد و از آن برای خودش استفاده کند . ایجاد فاصله طبقاتی محصول تفکر لیبرالی در جامعه است. این روزها محاکمه شدن شدن میلیاردها و مفسدان اقتصادی را شاهد هستیم. با کمال تاسف شاهدیم هر طرحی در ارتباط با امور اقتصادی پیاده می شود کسانی در صدد آن را دور بزنند تا منافع نامشروع ده ها ملیاردی به دست بیاورند. در موضوع شکر کسانی دو هزار میلیارد تومان سوء استفاده کردند و به جیب زدند. این اشرافی گری ها اجازه می دهد که هر کسی در هر زمینه ای در هر موقعیتی به فکر سوء استفاده از موقعیت خود باشد و برای هیچ کس و هیچ چیزی ارزشی قائل نیست..در تصادف یک جوانک با ماشینی گران قیمت در اصفهان پس از کشتن یک نفر در تصادف به راحتی می گوید که کشتن که کشتم پولش را می دهم.

بدحجابی ها و ارزالت های مختلف نتیجه این اشرافی گری است. بزک کردذن دختران در خیابان ها از جلوه های اشرافی گری است

که عده ای از دخترکان با سر و صورت های واکس زده و بزک کرده در خیابان ها مسابقه بگذارند و لباس های گران قیمت بپوشند و به رخ دیگران بکشند. تبرچ نشانه ی اشرافی گری است . در تابلوهای تبلیغاتی از این دست مسائل را می بینیم.

معاون قوه قضاییه می گوید که ثمره این اشرافی گری این است که فردی در این استان در مقابل قانون می ایستند. و با پلیس درگیر می شود که شما حق برخورد با من را ندارید.

رهبر معظم انقلاب چندی قبل در این خصوص به دولت و مسئولان تذکر دادند. به امید اینکه رئیس‌جمهور و هیئت دولت بفهمد و درک کند. به امید اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی بفهمند و درک کنند

افراد دیگر هم این درد را درک کنند این سم و زهری است که در کالبد جامعه ما دمیده شد و نتیجه اش این وضعیت است.نتیجه خسارت دودش به چشم خود این جامعه خواهد رفت.

اگر بر روی آن تدبیر بشود اگر مسئولان ما در این زمینه ساده زیستی را پیش روی خود بگیرند این دست مسائل تا اندازه ای حل می شود.

صدا و سیمای ما خجالت بکشد رهبرمعظم انقلاب از این سازمان به خاطر نمایش اشرافیت انتقاد می‌کند تا الان 3 بار ایشان انتقاد کردند و تا انتقاد چهارم رهبر معظم در این رابطه نشده است تصمیم جدی برای اصلاح خود بگیرد.برای ترویج فرهنگ ساده زیستی در درون کشور همه ابعاد باید فرهنگ عمومی برای جامعه ما کار بشود تا  اگر کسی بخواهد به این اشرافیت دامن بزند از مردم و حساسیت جامعه بترسد.

ما امروز از کیسه شهدا  و فرهنگ مقاومت داریم، می خوریم. آرزوی این ملت داشتن مسئولی اجرایی مانند شهید رجایی است. دوای درد ملت ما مدیری انقلابی در همه مسئولیت ها از جمله رئیس جمهور و وزرا و نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.امید است در انتخاب های بعدی ما به مدیری انقلابی دست پیدا کنیم به این امر هم دست یافتنی است .

دعوت می کنم  با شکوه گسترده در راهپیمایی روز قدس شرکت کامل داشته باشند

یاد و خاطره شهید عزیز و گرانقدر شهید سرلشکر محمد قاسمی شیرسوار از شهدای برجسته ارتشی ما اهل روستای علمدار شهرستان بابل را گرامی می داریم.

 

✅ @mosallababol

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

32 − = 25