گزیده خطبه های 30 شهریور 1397

نماز سیاسی عبادی جمعه  30 شهریور 1397 دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی ، امام جمعه بابل در مصلای بزرگ این شهرستان برگزار شد.

گزیده ای از خطبه ها:
چرایی مقابله مردم کوفه با سیدالشهدا(ع) باید مورد واکاوی توام با درس و عبرت برای ما باشد. صفت نفاق از عوامل مهم درونی ، تقابل یک امت با حجت خدا است. خطر نفاق از خطرات بزرگ برای بقای نظام جمهوری اسلامی است. از دیدگاه پیامبر گرامی اسلام(ص) عمل نکردن به وعده ها و خیانت در امانت از جمله نشانه ها و صفت های نفاق است.
امامان معصوم(ع) بر بقای نمازجمعه در میان امت اسلامی تاکید می کردند و حاضر نبودند که نمازجمعه قطع شود. از دیدگاه امیرالمومنان(ع) حتی خوردن دارویی که موجب سست شدن و ضعف برای بازدارندگی برای حضور در نمازجمعه می شود، پرهیز گردد.
ماه محرم سرمایه بزرگ معنوی برای ما است. انتشار صحنه های عزاداری و تجمع های بزرگ مردمی در ایام ماه محرم در رسانه های مختلف جهان، در قلب های مردم اثر می گذارد و آن ها را به محبت سیدالشهدا(ع) و اهل بیت نزدیک می کند. از هیات ها و افرادی که به هر نحو در برپایی مراسم عزای حسینی تلاش کردند، تقدیر می کنم. از جمله آسیب ها در دستجات عزاداری استفاده زیاد و گسترده از ابزار آلات موسیقی بود که با فرهنگ سیدالشهدا همخوانی ندارد. حضور تعداد زیادی از افراد در اطراف دسته های عزاداری و محافل عزای حسینی به عنوان تماشاچی زیبنده محفل حسینی نیست. متاسفانه برخی از پسران و دختران دست در دست یکدیگر! به دنبال محل های پخش غذای نذری بودند و حتی دستی برای عزای حسینی به سینه خود نمی زدند این از نکرانی های ما است که باید با تامل بیشتری به آن نگریسته شود. از جمله محافل باشکوه عزای حسینی در دهه اول ماه محرم در سطح استان مازندران برپایی تجمع بزرگ تاسوعای حسینی در شهر بابل در کنار آستانه امامزاده قاسم(ع) بود. که از طریق رسانه ها بازتاب داشت. امیدوارم که این مجالس و محافل به دهه اول اکتفا نشود.
31 شهریور سالروز آغاز رسمی تجاوز نظامی رژیم خبیث بعثی به کشور ما و هفته گرامیداشت دفاع مقدس است. دفاع مقدس بر خلاف دیدگاه برخی از افراد نه تنها موجب تضعیف ما نشد بلکه بلکه بر اقتدار ما همراه با کسب تجربه های زیاد، افزود. در نخستین روزهای جنگ تحمیلی ما حتی توانایی ساخت سیم خاردار را نداشتیم اما در طول جنگ و بعد از آن با کسب تجربه های مختلف و اتکا به نیروها و ظرفیت های داخلی توانایی های گسترده ای در ابعاد نظامی پیدا کردیم. امروز ما به جانبازان عزیز افتخار می کنیم که تا مرز شهادت پیش رفتند و شهدا و ایثارگران سرمایه های بزرگ معنوی ما محسوب می شوند. این دستاوردهای معنوی بزرگ از دوران دفاع مقدس و آمادگی برای حضور همواره با ید حفظ شود. تذکر مقام معظم رهبری به رئیس جمهور روسیه در خصوص مهار آمریکا یک سخن سنجیده و استراتژیک در سطح بین المللی است. استکبار به رهبری آمریکا امروز در حال یکه تازی در سطح دنیا و مقابله با کشورهای مختلف است.
آمریکایی ها درصدد هستند تا عقبه و نفس کش نظام ما در سطح منطقه از جمله کشورهای سوریه و عراق را از ما بگیرند و لذا تخریب رابطه ما با عراق را در دستور کار خود قرار دادند تا این سطح از رابطه میان ما و کشور همسایه عراق از بین برود و این چند مدت شاهد برخی از توطئه های گسترده آنان بودیم
امروز با حضور مقاومت و حمایت نظام اسلامی از دولت سوریه، از لوث وجود تروریست ها پاکسازی کند و امروز 70 درصد از حاک این کشور در اختیار دولت این کشور است. مقاومت اسلامی توانست ذره ذره تروریست های مورد حمایت استکبار را با تدابیر رهبر معظم رهبری عقب براند.
@MOSALLABOL

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

48 − = 41