گزیده خطبه های 4 خرداد 1397

نماز سیاسی عبادی جمعه دومین هفته ماه مبارک رمضان شهرستان بابل در 4 خرداد 1397 به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.

گزیده خطبه ها،
اهمیت ماه رمضان//  ماه رمضان ماه حریت و نجات بندگان است. ماه رمضان زمینه سلامت انفس و جان انسان را فراهم می کند. قدردان فرصت ارزشمند دقایق و لحظات با فضیلت و معنوی نمازجمعه باشید. امام باقر در ماه رمضان همیشه یکساعت زودتر در نمازجمعه شرکت می کرد. هر عملی در ماه رمضان از جمله نمازجمعه فضیلتی مضاعف دارد.
سالروز وفات حضرت خدیجه//  اولین کسی که از صف زنان به پیامبر ایمان آورد، حضرت خدیجه کبری به عنوان یاور پیامبر(ص) در روزهای سخت بود. حضرت خدیجه با تمام وجود به اسلام خدمت کرد و با ثروت، سرمایه و همه وجود به حمایت از اسلام برخاست و زمینه استحکام اسلام را فراهم کرد.
ولادت با سعادت امام مجتبی(ع) // ولادت با سعادت این امام همان را تبریک عرض می کنم. به برکت کرامت های ایشان که شبیه ترین افراد به پیامبر اسلام در تمام صفاف و خصوصیات بود، این روز به عنوان روز کرامت به نیازمندان و محرومان نامگذاری شده است. امام حسن مجتبی(ع) ملقب به کریم اهل بیت(ع) است. این روز به عنوان اکرام و کمک به نیازمندان نام گذاری شد. افراد دارای مکنت به یاری نیازمندان که حتی برای تامین غذای خود در ماه رمضان، بشتابند و به ندای بلند پیامبر(ص) لبیک بگویند.
سخنان جنجالی وزیر خارجه آمریکا //  وزیر امور خارجه قبلی آمریکا دست به این حماقت زد و ملت ایران را با ادبیات زشت مورد خطاب قرار داد. مشتی افراد خبیث در آمریکا دور رئیس جمهور خبیث تر از خودشان جمع شدند و با منطق پوسیده آمریکا به زورگویی به ملت ایران می پردازند. فکر می کنند که می توانند ملت ایران را به  4 دهه گذشته برگردانند. شاید دشمن می داند که این کلمات دل برخی از افراد را خالی کند و آمریکا هیچ غلطی نمی توانند بکنند این ها تکرار حرف های تکراری گذشته است و این افراد هیچ راهبردی ندارند و این نشان دهنده عجز آن ها است. آمریکایی ها از این که جبهه مقاومت روز به روز با حمایت مردمی مردم منطقه قوی تر و با نفوذ تر می شود، عصبانی هستند. آمریکایی ها از نتایج انتخابات عراق و لبنان که منجر به پیروزی جبهه مقاومت شد، می سوزند و نگران هستند. تحریم تنها ابزار آن ها است، هر چه فشار به ملت ایران بیشتر شد، نه تنها این تهدیدهای اثر نکرد، بلکه اقتدار ما بیشتر از گذشته شد.
آنچه برای ملت ما مهم است درمقابل این صحنه ها این تهدیدها برای ما آشنا است و ملت ما سست نمی شود بلکه که نظام  اسلامی کمر همت خود را ببندد و مسؤولان با به کارگیری ظرفیت های کشور، اقتصاد را شکوفا کنند. رهبر معظم انقلاب در سخنان اخیر خودشان بی اعتمادی به اروپا را اعلام کردند و نباید امیدها را به برجام گره زد. اعتماد به غرب خواب و خیالی بیش نبود. شرکت های اروپایی که که مسؤولان برای آن ها کف زدند و استقبال کردند و آن را دستاورد خود بیان کردند، الان یکی یکی ایران را ترک می کنند. ملت ایران به نیروهای بومی و دانش خود تکیه کند. از موفقیت های دانشگاه صنعتی نوشیروانی در این ماه مبارک تقدیر می کنم . دانشگاه نوشیروانی رتبه های بالای علمی در دانش و عرصه های مهندسی به دست اورد و در میان مراکز علمی کشور به دست بیاورد. به سهم خودم از همه خدمتگزاران این دانشگاه تقدیر می کنم. این ظرفیت های باید توجه شود. نباید نگاه بازار و مراکز صنعتی کشور به برجام و غرب گره زد به دانشگاه هایی مانند دانشگاه نوشیروانی و دانشمندان جوان این مراکز توجه شود.

در نمازجمعه امروز بابل جمعی از هواداران فوتبال در باشگاه خونه به خونه حضور دارند، آن ها در خصوص طرح مسائلی از این باشگاه برای پیگیری امور در کمیته اخلاق و انضباطی فدراسیون فوتبال نگرانی دارند. نگرانی های آن ها عوامل خارجی در قضاوت های این کمیته است. صاحبان حق و عدالت در این زمینه داوری شود. چشمان این عزیزان به کمیته اخلاق و انضباطی است. کمیته انضباطی و مصلت یابی کاذب صورت نگیرد و نگاه عادلانه صورت گیرد.  انشاالله فضای توام با حق و خدمت در فضای فوتبال حاکم شود. می شنوم با کمال تاسف کارگران ساختمانی  برخی از کارگران که پروژه های بیرونی دارند از جمله کارگران شرکت های پیمانکاری با آب و فاضلاب ، در ایام ماه رمضان در ملا عموم سفره غذا پهن می کنند و در انظار مردم به روزه خواری می پردازند و با صحنه های جگرخراش که فضای معنوی ماه رمضان و حرمت این ماه را زیر سوال می برند.  این کارگران ولو معذور باشند و در جایی خلوت به این کار بکنند و نباید گناهی علنی انجام شود.
@MOSALLABABOL

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 2 =