گزیده خطبه های 6 اردیبهشت 98

نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته 6 اردیبهشت98 دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی در مصلای جمعه بابل برگزار شد.

 

گزیده خطبه های امروز ؛

در ایام باقیمانده ماه شعبان خود را برای ورود به ماه مبارک رمضان آماده کنید

خبیث ترین دشمن آدم ها نفس انسان است. مناجات شعبانیه را در ایام باقیمانده ماه شعبان بخوانید تا از فیض آن بهره کافی و وافی را ببرید.

ائمه اظهار ما به نمازجمعه علاقه مند بودند هر قدمی که انسان نمازگزار به سمت نمازجمعه می گیرد عمل 20 ساله برایش قرار می دهند و خداوند پاداش 200 سال عمل عبادی را به نمازگزارجمعه می دهد. مسجد شناسنامه مسلمانان است. اسلام، مسجد محور است. پیغمبراسلام در مسجد امور اجتماعی و سیاسی جامعه اسلامی را انجام می داد از برگزاری نمازجماعت تا حلقات علمی در مساجد برگزار می شد. ما این رویکرد مسجد را در دوران انقلاب و دفاع مقدس تجربه کردیم. در برخی از مساجد مراسم غبارروبی در آستانه ماه مبارک رمضان برگزار می کنند. باید کاری کنیم که مردم شوق و اشتیاق به مسجد پیدا کنند کسی که در داخل مسجد تمیز می شود برای امرو عبادی مشتاق تر می شود. متاسفانه الان قهوه خانه ها در شبهای ماه مبارک رمضان رقیب مساجد شدند. قهوه خانه ها باعث عدم حضور مردم به مسجد می شوند. این اماکن ورزشی ، این سریال ها که باعث نیامدن افراد به مسجد در ایام ماه مبارک رمضان شده اند. یکی از موارد در گام دوم انقلاب رهبر معظم توجه به مساجد است.

12 اردیبهشت سالروز شهادت شهید مرتضی مطهری را با یاد و خاطره این شهید گرامی می داریم،.تقاضا می کنم در ایام فراغت تابستان وقت بگذارید آثار این شهید گرانقدر را بخوانید باور کنید که هر وقت من می خوانم انگار همین دیروز بود که نوشته است. این شهید را که معلم ملت بود و این روز به نام معلم نامگذاری شد.معلمان عزت و شرف معلمی را در کارنامه خود دارند.

11 اردیبهشت که روز کار و کارگر است به همه کارگران عزیز تبریک عرض می کنم. ستون های استوار اقتصاد یک کشور کار و کارگر این کشور است  که مهمترین تاثیر را در تحقق شعار رونق تولید بر عهده دارند.

 

برای وزارت آموزش و پرورش متاسفم که الان حدود 5 ماه هست که این اداره در این شهرستان بزرگ مدیر ندارد. همین چند روز قبل از دفتر وزارت آموزش و پرورش تماس گرفتند و گفتند چرا این موضوع را رسانه ای کردید؟  با کمال تاسف این وضعیت آموزش و پرورش با دخالت بی جای یک تازه به دوران رسیده ایجاد شد. این فرد تازه به دوران رسیده دنبال این است که فرد مورد نظر خود را با دخالت بی جا در عزل و نصب به ریاست این اداره بگمارد. وزیری که در دولت تدبیر و امید ، اختیار مشخص کردن یک نفر را برای ریاست یک اداره ندارد.

 

آقای پمپئو هفته گذشته که صحنه گردان آقای ترامپ است، گفت که هر کشوری از ایران نفت بخرد ما آنها را تحریم می کنیم به برخی از کشورها معافیت چند ماهه داد. کشورها را تهدید کردند از گذشته به دنبال همین امری بودند با وقاحت می گویند که شما بر سر مذاکرات بنشینید تا ما امورات خودمان را به شما تحمیل کنیم. این تحریم ها قیمت بنزین در ایالات متحده در کشور تاثیر گذاشت. انجا لحظه به لحظه قیمت بالا می رود این نتیجه فشار آمریکا است که بر خودشان اثر گذاشت. کشورما در دوران دفاع مقدس در بدترین شرایط فروشش به صفر رسید و امروز هم دنبال آن با پیروی این کشورهای گاو شیرده هستند. این کشورهای گاو شیرده گفتند این دو میلیون بشکه نفت ایران را ما جبران می کنیم هر چند این کار برایشان امکان پذیر نیست. هر چند کشور ما بدون نفت هم می تواند بودجه تامین کند رهبر انقلاب چندین بار اعلام کرد که اقتصاد غیر نفتی را در درون کشور اجرا کنیم. اگر مسوولان اراده کنند ، این کار ممکن است. مسولان پیشین آمریکا آرزویشان به صفر رساندن صدور نفت ایران بود و خدا را شاکریم که آنها آرزو را به گور بردند و مسولان فعلی آمریکا هم این آرزو را به گور خواهند برد. آمریکا در مساله تروریست اعلام کردن سپاه و تحریم نفت به دنبال ترساندن دیگر کشورها هستند. دوران یکه تازی آمریکا گذشته است

ساعاتی پیش به عزیزانی که مشغول به ساخت و تعمیر در شهرستان سیمرغ هستند سری زدم، دیدار این عزیزان که خالصانه و جهادی در حال خدمت به مردم بودند، مایه افتخار بود. عزیزان از شهرستان بابل و دیگر شهرستان های استان برای خدمت آمدند و حتی بنده خدایی از خرمشهر آمده بود و گفت مردم مازندران در دوران جنگ، را که جنگ زده بودیم، پناه دادند و زحمات زیادی کشیدند و الان برای جبران آمده ام. فضای همیاری برای کمک به سیل زدگان ، مطابق صحنه های دفاع مقدس بود.  تمام این مبالغی که شما کمک کردید را بنده از نزدیک نظارت کردم تا به صورت درست مصرف شود.

 

خاک بر سر اروپا که کمکی به ایران در موضوع سیل دادند ، صدقه بود یه بنده خدایی حساب کرد که این مبلغ به هر سیل زده نفری 1600 تومان می رسد!

جای تاسف است که اروپا به آنجلیا جولی 40 میلیون یورو می دهد اما به سیل زده ها ی ایران این مبلغ ناچیز را صدقه ای کمک می کنند.

امروز هم متاسفانه در داخل کشور بعد از خروج آمریکا دنبال اروپا هستند. یکسال از خروج آمریکا از برجام گذشت؟ برجامی که به گفته آقای ظریف امضای جان کری تضمین عمل آمریکا به تعهدات بود و نمی توانست از آن خارج شود!  آقای ظریف تضمین شما چه بود که برجام را امضا کردید؟ فرهنگ ذلت بار این آقایان با فرهنگ عزت بار کشور ما نمی سازد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 2 =