گزیده خطبه های 6 مهر 1397 بابل

نمازجمعه  6 مهر 1397 دارالمومنین بابل به امامت موقت حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید حسین ابراهیمیان در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.
گزیده خطبه های امروز؛

هرکس در زندگی آرزوهایش زیاد شود ، رضایتش از زندگی کم خواهد شد … آرزو یکی از عوامل نارضایتی از زندگیست انسان های دارای آرزوهای طولانی ، لذت زندگی را در چیزهائی می بینند که از آن احساس رضایت می کنند . وقتی  داشته های خود را کم تر بشمارید ، خدا را کمتر شکر می کنید و کم کم دست از شکرگزاری از خداوند متعال دست بر می دارید ..برای رضایت مندی از زندگی باید از آرزوهای طولانی خود را از بین ببرید.  انسان های متکبر از آن دسته از انسان هایی هستند که همیشه تلاش می کنند خودشان را به دیگران نشان بدهند و خود را تمجید و ستایش می کنند و این روش و سبک زندگی دارای آفت های متعددی است. معمولا افرادی که احساس حقارت می کنند متکبر به شمار می آیند … حدیث داریم که ابروی دیگران را نبرید تا خداوند در این دنیا و اون دنیا ابروی شما را نبرد.
حادثه تروریستی در اهواز را محکوم می کنیم و یاد و خاطره شهدای مظلوم این حادثه را گرامی می داریم. روز آتش نشانی را گرامی می داریم و از زحمات این عزیزان پرتلاش تقدیر و تشکر  می کنم.  در روایتی از پیامبر گرامی اسلام آمده است که کسانی که آتش زندگی مردم را خاموش کنند ،خداوند آتش جهنم را بر آن ها خاموش خواهد نمود . از حضور گرم و صمیمانی  مدیران و مسؤولان آموزش و پرورش و دانش آموزان عزیز تشکر می کنم  و امیدواریم سال تحصیلی خوبی داشته باشیم و از  بیانات مبسوط مدیر آموزش و پرورش شهرستان بابل قبل از خطبه ها تشکر می کنم.
موضوع مهم سیاسی این چند مدت، اجلاسیه سازمان ملل متحد وشورای امنیت بود. اوج روحیه استکباری  رئیس جمهوری آمریکا در این اجلاسیه به جهان نشان داده شد و هم در سازمان ملل و هم در شورای امنیت سخنان ترامپ با پوزخند حضار مواجه می شد. آمریکا به انزوا کشانده  شد . سازمان ملل که فلسفه وجودی آن زبان دیپلماتیک است ، رئیس جمهور آمریکا زبان تهدید آمیز با دیگران می گشاید و با لحن دیکتاتوری همه دنیا را رعیت خود می داند و به کشورهای مستقل دیگر دنیا حمله  می کند. این روش و رویکرد آمریکا در مقابل چین ، روسیه و دیگر کشورها و سازمان های بین المللی منجر به انزوای این دولت رد سطح جهان خواهد شد.ترامپ در جای سخنرانی خود از رئیس جمهور ایران  به عنوان یک فرد دوست داشتنی نام می برد و در جای دیگر اتهامات و حملات تند را به رئیس جمهورو و ملت ایران روا می دارد. در جایی خود را حامی ملت ایران می داند و در عمل تحریم های تند ملت ایران ر ا تحت فشار شدید قرار  می دهد و در جایی حاکمیت کشور ما را مورد تهدید قرار می دهد واز طرف دیگر ادعای احترام به ملت ایران دارد. ترامپ  دچار تزلزل و چند گانگی شخصیت است.
آمریکا 40 سال ما را تهدید به تحریم می کند و محاصره اقتصادی انجام می دهد . دیگر تحریمی نمانده است که آمریکا از 13 آبان می خواهد ما را تحریم کند؟ ما باید از فرصت تحریم برای تعامل با دیگر کشورهای دنیا انجام  استفاده وکنیم و با تدبیر درست می توانیم به راحتی از این وضعیت عبور کنیم. چرایی حمله و تهاجم و فشار امریکا علیه ملت ایران از میان صدها کشور دنیا برای این است که از گفتمان انقلاب اسلامی و گسترش ایدئولوژی اسلام در سطح جهانی احساس خطر می کند است و  پروژه ایران هراسی در امتداد این رویکرد دولت آمریکا است. هدف دیگر فشار آمریکا بر ایران برای گرفتن امتیاز از ایران و تجدید نظر در برجام است .  اگر آرمان ها و ایده آل های ما برای آن ها خطرناک نبود خود را این قدر  به زحمت نمی انداختند.  به اذعان یک سناتور آمریکایی که این آمریکا است که ملت ایران را همواره مورد تهدید و فشار خود قرار داده است. آمریکایی ها 50 سال است منابع ایران را غارت می کند  حمایت از رژیم دیکتاتور پهلوی و تقابل با انقلاب اسلامی با آن همه پشتوانه مردمی، تحمیل جنگ 8 ساله به ایران، حمایت از گروهک های تروریستی، ایجاد انواع تحریم ها و ده ها توطئه در کارنامه سیاه آمریکا علیه ملت ایران است و با این همه اقدامات، آمریکا حتی یک عذرخواهی هم از ملت ما انجام نداد. آیا با چنین رژیمی می توان به مذاکره پرداخت؟
مسؤولان در داخل کشور به نابسامانی های اقتصادی در داخل کشور پایان دهند و باید وضعیت اقصاد داخلی سرو سامان پیدا کند.  فشارهای اقتصادی ممکن است به انفجار بینجامد. متاسفانه اقتصاد داخل رها شده است و کسی به فکر حل مشکل نیست. آیا وزیری که می گوید من را به زور وزیر کردند، انتظاری از او برای حل مشکل مردم می توان داشت ؟
@mosallababol

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 11 = 17