گزیده خطبه های 8 شهریور 98 بابل

نماز سیاسی عبادی جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۸ دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.

 

گزیده متن خطبه ها ؛

از همه عزیزانی که درایام غدیر با اجرای برنامه های مختلف و باشکوه از جمله جشن های خیابانی و دسته شادی طعم شیرین جشن غدیر را در کام جامعه نشاندند، تقدیر می کنم.
عزاداری سیدالشهدا سرمایه بزرگی برای ماست. شایسته این سرمایه به خوبی از آن استقبال کنیم و نگذاریم این سرمایه ضایع شود و بدعمل کنیم. دشمن در تلاش است این عزاداری ها را از ما بگیرد. خوشبختانه بیشتر هیات های امنای مساجد ، تکایا و حسینیه تدارک خوبی دیده اند. مهمترین جلوه در عزاداری سیدالشهدا(ع) این است که پیام رسانی شود. فقط سفره غذا پهن نشود از خطبای ارزشمند و مداحان شایسته که از اشعار خوبی استفاده می کنند، دعوت شود. سخنرانی ها قبل از شام انجام و در پایان مراسم پذیرایی شود. از برخی اشخاص می شنوم که به علت بالارفتن قیمت ها نمی خواهند سفره های عزا برپا کنند، بهانه نیاورید . مالی که مربوط به ابی عبدالله است را دریغ نکنید. مرحوم آیت الله روحانی تاکید زیادی بر برپایی سفره غذای حسینی می کردند. در پذیرایی عزاداری سعی کنید مقداری متناسب تر برپا و ساده تر برپا شود . ما مدیون عزای سیدالشهدا هستیم.

سالروز شهادت دو دولتمرد شهید شهید رجایی و باهنر را گرامی می داریم. جریان خبیث منافقین را یادمان نرود آن جانیانی که کشورهای غربی آن را گرم نگه می دارند و تمام زمینه ها را برای بقای آن ها فراهم می کنند. غرب منافقین را در گهواره می پرواند . این عناصر خبیث و وقیح تصور می کردند که اگر شخصیت های درجه یک نظام را بزنند، می توانند نظام اسلامی را ساقط کنند.

امروز در آخرین روز هفته دولت ،از فرماندار و مسوولان محترم ادارات که در نمازجمعه بابل میز خدمت و ارتباط مستقیم با مردم را تدارک دیدند، تشکر می کنم. پیشنهاد شد تا هر هفته دو نفر از مسئولان ادارات به صورت چهره به چهره با حضور در نمازجمعه به رفع مشکلات مردم بپردازند.
در گام دوم انقلاب اسلامی دولت در تراز انقلاب اسلامی باید توجه شود.
دولت باید انقلابی باشد و انقلابی عمل کند. فضای انقلابی برمدیر و اداره مسلط باشد. مدیر نظام اسلامی باید منطبق با معیار انقلاب باشد. در گام دوم بر تلاش جهادی مدیران تاکید می شود
مدیراز تمام ظرفیت های خود برای اداره مسئولیت خود در جامعه استفاده کند. شهید رجایی زمان نمی شناخت و هر لحظه در حال خدمت به مردم بود. مبارزه با فساد معیار یک دولت تراز انقلابی است

از مطلبی که رئیس جمهور در موضوع مبارزه به فساد گفتند تعجب می کنم که ایشان گفتند که با بگیر و ببند نمی شود با فساد مبارزه کرد!
آیا منظورشان از بگیر و ببند برخورد شدید قوه قضاییه با مفسدان در کشور بود. دولت نباید بگذارد فساد شکل بگیرد تا کار به قوه قضاییه کشیده نشود. این افرادی که مرتب محاکمه می شوند و اگر اموال غارت شده به بیت المال برگردانده نشود، چگونه می تواند جامعه اصلاح گردد؟ دستگاه اداره باید جوری عمل کند که فساد زا نشود و اگر مراقبت نشد دستگاه قضایی باید با جدیت ورود کند. دو شرکت خودرو سازی آنقدر وقیح شدند که به دستور وزیر تمکین نمی کنند. اگر دستگاه قضایی برخورد نکند چه کسی در این زمینه ورودکند؟ حفاظت از بیت المال وظیفه حکومت است. چقدر ما بامعیار حکومتی امیرالمومنین منطبق هستیم؟ مدیر در تراز انقلاب اسلامی باید حر و آزاده باشد و فشارهای مختلف این و آن را از سر خود رد کند و تصمیم جدی بگیرد.

دامداران امروز از قیمت بالای علوفه و سبوس گلایه دارند .مشکل بزرگی که در تولید گوشت داریم ، یک راهش این است با فراهم کردن علوفه ، تولید دام گسترده تر شود.

با آغاز محرم و نزدیک شدن به اربعین موکب های اربعین در حال تدارک برنامه های خود هستند و بر اساس برآوردها قریب به 3 میلیون نفر در سفر اربعین شرکت می کنند. در مصلای جمعه صندوقی برای جمع آوری کمکهای مردمی برای اربعین حسینی تعبیه شده است تا زمینه هر چه با شکوه تر برگزار کردن مراسم بزرگ اربعین حسینی فراهم شود

@mosallababol

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 1 =