گزیده خطبه های 9 آذر97 نمازجمعه بابل

 

نماز سیاسی عبادی جمعه دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.

 

گزیده خطبه ها؛

نمازجمعه حج فقرای امت پیامبر است و افرادی که شرایط حضور در حج را ندارند، در نمازجمعه حضور فعال داشته باشند که خداوند ثواب و برکات حج را نصیب آن ها کند.

یازدهم آذرماه سالروز اعلان مرجعیت رهبر معظم انقلاب در سال 1373 است. بعد از رحلت آیت الله العظمی اراکی بحث مرجعیت مطرح شد و با اعلام نظر جامعه مدرسین حوزه علمیه که متشکل از افراد علم و صاحب نظر بود، رهبر معظم انقلاب را به عنوان مرجع تقلید مطرح و اعلام کردند.

با حفظ احترام به همه شخصیت های و علما بسیاری از کسانی که صاحب از نظر و فقیه هستند، اذعان به قوت علمی و فقهی رهبر معظم انقلاب اسلامی دارند. بر قابلیت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در حوزه فقهی تاکید کردند. در اصلاحیه قانون اساسی امام راحل فرمودند که لازم نیست که ولی فقیه باید مرجع تقلید باشد اما در عین حال خدا را شاکریم که در علمای بزرگ با دیدن نظرات فقهی و تقریرات علمی ایشان ، گواهی بر مرجعیت دادند جای هیچ تردیدی نیست. فرزندان نوجوان خود را به سمت تقلید از مرجعیت رهبرمعظم انقلاب سوق بدهیم.

شب گذشته در تماس تلفنی با آیت الله سید جعفر کریمی داشتم از ایشان در خصوص وجوهات شرعی رهبر معظم انقلاب اسلامی پرسیدم که ایشان با بیان نظر رهبر معظم انقلاب در این خصوص ، وجوهات شرعی رهبر معظم انقلاب را به دفتر ایشان و یا کسانی که از ایشان اذن دارند تحویل بدهند و دادن به افرادی که از ایشان اذن ندارند، پرداخت دین محسوب نمی شود.

یازدهم آذرماه سالروز شهادت شهید مدرس است. شهید مدرس شخصیتی که به عنوان شخصیت تراز اول ملی شناخته می شود. در قانون اساسی آن روز پیش بینی شده بود همانند شورای نگهبان امروز ما برای تطبیق مصوبات مجلس با اسلام، گروهی از علما نظارت کنند. شهید مدرس از علمای بزرگ آن روز بود که از اصفهان برای این کار وارد مجلس شد. قدرت الهی در وجود شهید آیت الله مدرس باعث شد که نسبت به دیگر شخصیت های سیاسی بی اعتنا باشد. شهید جایگاه کم نظیری داشت. اخیرا کتابی از خاطرات ایشان منتشر شد این پیرمرد را رضاخان در اواخر عمر به بدترین شکل و وضع در تبعید نگه داشت اما تسلیم در مقابل عناصر رضاخانی نشد و در غروب ماه مبارک رمضان در حال روزه داری خفه کردند. نمایندگان مجلس از الگوی رفتاری و عملی شهید مدرس الگو بگیرند. امام راحل در پیام در نخستین دوره مجلس پس از انقلاب فرمود که مجلس برآمده از الله اکبر مردم است و نمایندگان در دوره اول مجلس از جمله  فرهیختگان  و شخصیت های بزرگ از جمله مرحوم آیت الله فاضل بود که خدمتی شایسته به مردم انجام دادند.

اگر آن انقلابی گری در روزهای نخستین انقلاب نبود، نمی توانست این انقلاب چهل سال دوام بیاورد. متاسفانه ما از مجلس شورای اسلامی تراز انقلاب فاصله گرفتیم. مجلس کنونی مجلسی پرخرج است و هزینه های حاشیه ای بسیاری برای سرپا نگه داشتن مجلس انجام می شود و آن چه به دست می آید بسیار کم است. مجلس شورای اسلامی باید خود را به مجلس تراز انقلاب نزدیک کند. از زحمات نمایندگان بابت انجام وظیفه می کنند، تقدیر می کنیم اما مجلس باید هم در سیره فردی و هم در مصوبات و فعالیت های خود  در تراز انقلاب رفتار و عمل کند. نمایندگان مجلس اولویت ها را در مصوبات در نظر بگیرد و از موضوعات مهم بی توجهی نشود.

انتظار مردم در هر استان، نگاه فرا فردی و فرا شهرستانی داشته باشند.بسیاری از استان هایی که امروز موقعیت های خوب اقتصادی و صنعتی دارند، نمایندگان مجلس نگاه استانی و منطقه ای توام با همکاری دارند.از دخالت بیجای بعضی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در امور اجرایی این شهرستان و دیگر شهرستان ها گلایه های بسیاری وجود دارد. برخی از مدیران نزد من گلایه از دخالت های بیجای نمایندگان دارند و حتی برخی از مدیران به گریه افتادند. از هفته دیگر اگر ببینم که نمایندگان این شهرستان در امور اجرایی ادارات دخالت بی جا داشته باشند، بنده با افشاگری و معرفی آن ها به مردم، تکلیف آن را به دست مردم می سپارم. نمایندگان وکیل مردم باشند .

دومین سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی با رژیم خبیث صهیوبنستی پس از عمان به بحرین در جهت عادی سازی روابط کشورهای اسلامی است. حمایت رئیس جمهور آمریکا از استدلال آمریکا از آل سعود برای این است که می گوید که عربستان حامی رژیم صهیونیستی است. بحرین از رژیم های اقماری سعودی است که مردم خود را مورد هجمه و فشار قرار می دهد اما در مقابل رژیم کودک کش صهونیستی فرش قرمز پهن می کند. سفر اخیر بن سلمان به کشورهای عربی ، رسوایی دیگر برای او بود که موج اعتراض ها و شعارهایی با نام گذاری بن سلمان به نام پدر اره توام شد. امیدواریم این اره هایی که بدن قاشقچی را تکه تکه کرد پایه های رژیم آل سعود را تکه تکه کند و زمینه نابوی و سقوط این رژیم را فراهم کند.

@mosallababol

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

23 + = 29