گزیده خطبه های 9 شهریور 1397

نماز سیاسی عبادی جمعه9 شهریور 1397 دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.
گزیده خطبه های امروز؛
در اسلام بر آداب نمازجمعه تاکید زیادی شده است و پیامبر اسلام(ع) با رفتار عملی خود این آداب را به جامعه می آموخت. از جمله آداب نمازجمعه نظافت شخصی و پوشیدن بهترین لباس برای حضور در این فریضه الهی است.

آیات قرآن در فواصل مختلف در دهه پایانی ذی الحجه در شان اهل بیت (ع) نازل شد. آیه تطهیر، در 24 ذی الحجه، آیه مباهله خاص اهل بیت(ع) و خاص آن ها به یک موضوع تاریخی در خصوص مواجهه با مسیحیان نجران اشاره می کند. آیه 55 سوره مبارکه مائده که مشهور به ولایت است که بر ولایت امیرالمومنین(ع) تصریح شد. آیه هل اتی که این سوره سوره اهل بیت(ع) است که در شامگاه 24 ذی الحجه بر پیامبر نازل شد که در شان اهل بیت نازل شد.

از آن هایی که در ایام غدیر فعالیت کردند و رنگ و بوی شادی و غدیر را در خیابان ها و مناطق مختلف برپا کردند از همه داعیان و بانیان مراسم مختلف ایام غدیر تلاش کردند. خوشبختانه جلساتی باشکوه و با عظمتی برپا شد و صمیمانه از همه عزیزان تلاشگر در عرصه غدیر تقدیر می کنم.

معمولا هفته دولت پروژه های مهمی افتتاح می شود که دولتمردان یا خود و یا پشتیبانی کرده اند. جدا باید از ناچیز بودن پروژه هایی که در این استان در مقیاس استان های دیگر اظهار تاسف و نگرانی کنم. پروژه هایی بسیار ضعیف که دندان گیر نبود. پروژه هایی که در این شهرستان افتتاح شد در مقیاس درون استانی نسبت به شهرستان های دیگر بسیار ضعیف و ناچیز بود. بسیار خوشحالیم که شهرستان دیگر برخودارند اما ضعف این پروژه ها در استان و شهرستان بابل در چیست؟ آیا مسؤولان استانی و شهرستانی و یا نمایندگان در این زمینه پیگیری و اهتمام ندارند؟ مسؤولان باید پاسخگوی این تفاوت ها باشند. آنچه که شاهدیم خیل عظیم مسافر به این استان است . استان مازندران به استان ترافیک به تعبیر یکی از رسانه ها نامگذاری شده است. زباله هایی که در این استان ریخته می شود. قریب به 15 میلیون مسافر و شب خواب در این استان وجود دارد و بار سنگین بر این استان وارد می شود اما زیر ساخت های لازم را ندارد. امکانات مازندران و زیرساخت ها جوابگوی خیل عظیم مسافران نیست. راه چاره در این زمینه باید در این دولتی که خود را دولت تدبیر می نامد، صورت گیرد.
حضور ریاست جمهور در مجلس با دعوت نمایندگان در هفته گذشته اتفاقی خوبی بود. بسیار خوشحالیم که مجلس تکانی به خود داد و از بی تفاوتی خارج شد. مجلس موظف است به وظایف قانونی و نظارتی خود عمل کند. حرکتی که در قالب سوال از رئیس جحمهور صورت گرفت. طرح سوال و پاسخ رئیس جمهور نشان از اقتدار نظام اسلامی است و رئیس جمهور به حسب این وظیفه بر اساس قانون تمکین می کند تا اینجای قضیه در خور شایسته است. وقتی از 5 سوال 4 سوال قانع کننده نبود و بسیاری از نمایندگانی که همفکران رئیس جمهور و از لیست امید به مجلس راه یافتند، بودند که وضعیت امروز دولت برای آن ها قانع کننده نیست. اگر وزیر بود عزل می شد همانطور که دو وزیر این دولت توسط مجلس عزل شدند. ارجاع سوال از رئیس جمهور به قوه قضاییه نمی تواند راهگشا باشد و باید دولت وادار به تحرک و تدبیر و اصلاح شود. تقاضای مردم و نجات مردم و کشور اقتضا می کند باید مجلس به وظایق قانونی خود عمل کند.
مسؤولیت این امور با کیست؟ بسیار برای جامعه ما نگرانی دارد که مردم در رنج و فشار هستند و برخی از افراد از این بی تفاوتی مسؤولان اجرایی سوء استفاده می کنند. طلبه مظلوم و یا گاهی مامور نیروی انتظامی را مورد هجمه قرار می دهند و چرا این افراد باید تاوان بی تدبیری کسان دیگری را بدهند. شخصیت های روحانی و مراجع و علما و ائمه جمعه فریاد زدند و طنین فریاد را نواختند و متاسفانه آنچنان در دولت شنیده نشد. متاسفانه کسی مسؤولیت این نابسامانی ها و آشفتگی ها را بر عهده نگرفت.
با تمام وجود مردم گرانی و اوضاع افسار گسیخته را حس می کنند. وضعیت قیمت ها و گرانی ها صحنه های تاسف باری است. رهبر معظم انقلاب کریمانه به دولت و مجلس تذکر می دهد. دولتمردانی که طرف خطاب رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند که از سخنان رهبری نکته برداری می کنند و نمی دانم این مسؤولان با این یادداشت ها چه می کنند و می بینیم هیچ تغییری اتفاق نیافتاد و برخی از جهالت تقصیر را به سمت رهبر معظم انقلاب اسلامی ببرند. آن هایی که نام خود را دولت تدبیر و امید گذاشتند، اقدامی درجهت رفع موانع و حل مشکلات صورت دهند.

@MOSALLABABOL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

88 + = 97