گزیده خطبه ها 29 دی 1396

نمازسیاسی عبادی جمعه photo_2018-01-19_13-58-46دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.

 

گزیده خطبه ها
اهمیت نمازجمعه//  نمازجمعه هم برای فرد نمازگزارو هم برای جامعه برکت آفرین است. اگر نمازگزار هنگامی که نمازجمعه شرکت می کند، با رعایت آداب مخصوص نمازجمعه به سمت مصلا حرکت کند، ملائک با مشایعت با این فرد مومن، برای او طلب استغفار و شفاعت می کنند.
ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار // حضرت زینب(س) دارای شخصیتی جامع و بانوی بزرگ در تاریخ بشریت است که همه آحاد جامعه به ویژه بانوان از این شخصیت برجسته باید الگو بگیرند. زینت تقوا، حجاب و عفاف در وجود حضرت زینب نهفته است.  بهورزان و پرستاران نقشی مهم را در شفای بیماران ایفا می کنند. پرستاران به تحمل با بدرفتاری برخی از بیماران با صبر و حوصله و مهارت های لازم سعی می کنند به تدریج زمینه شفا را فراهم کنند. پرستاران قدردان جایگاه خود باشند و در سایه این خدمت ها عالی ترین جایگاه و بالاترین سرمایه  خود را قدر بدانند.
سرکشی به مناطق زلزله زده // طی سرکشی به همراه جمعی از مسؤولان به مناطق زلزله زده غرب کشور و سرپل ذهاب از روند انتقال و اهدای کمکهای مردمی به مردم مصیبت دیده با خبر شدیم. مردم از نظر معیشت در بدترین وضعیت هستند و قبل از زلزله با دامداری و کشاورزی زندگی خود را شرایط سخت می گذراندند و زلزله مصیبت های آن ها را دو چندان کرد. در سایه عنایات نظام اسلامی و محبت های مردمی کانکس ها در اختیار آنها قرار گرفت.روستاها وضع بهتری از شهر داشتند و با حضورجهادگران ساخت و ساز منازل مسکونی برای زلزله زدگاه به سرعت انجام می شود.

عبرت از حوادث و اغتشاشات اخیر// متاسفانه در حوادث تلخ و سیاه اخیر شاهدیم برخی با ساده انگاری و پاک کردن صورت مساله با این موضوع مواجه شدند. زمینه این اغتشاش به نحوه رفتار برخی از مسؤولان کشور بر می گردد. الان هم شنیده شده است که برخی از افراد خبیث خود را آماده به آشوب گری برای دهه فجر می کنند و به خودشان امید می دهند تا آتش فروزی را برای نظام اسلامی انجام دهند.انتظار ملت ما این است که صورت مساله را پاک نکنید. تمام امید دشمن به آشوب و سربازان و پادوهای آنها و عروسک های خیمه شب بازی داخلی است. دشمن را نباید دست کم گرفت. دشمن به دنبال روزنه برای ضربه زدن به نظام و مردم است. متاسفانه شاهد عدم اهتمام جدی برای رفع مشکلات کشور هستیم و باید برای حل مشکلات کشور و مردم نگاه و کار جهادی صورت گیرد. تنها مدیریتی که کشور را نجات می دهد، مدیریت جهادی است.امروز یک لحظه نباید متوقف شد و تدریج و با به خدا قسم با تلاش جهادی مشکلات حل شدنی است. این ها تعارف و شعار نیست.
نباید از نقش رسانه های مجازی غافل شویم. دشمن در صدد نامیدی ملت ما علیه ما است.از وزیر ارتباطات که وزیری جوان، پیگیر و دلسوز هستند، صمیمانه تشکر می کنم . نگذارند فضای مجازی در دست دشمنان باشد و دشمنان جوانان ما را از این شبکه فریب بدهد.
نامه مسؤول سیاسی جنبش حماس// نامه اسماعیل هنیه به رهبر معظم انقلاب مهر تاییدی بر این بود که هیچ یک از وعده های کشورهای دیگر برای موضوع فلسطیم محقق نشد . حماس الان دید که تنها نهاد مرجع و کشوری که موجب امید مردم فلسطین را فراهم میکند، جمهوری اسلامی است
از دست اندرکاران برگزاری یادواره 17 هزار شهید ترور کشور تشکر می کنم. در فضایی که برخی در صدد تطهیر چهره تروریست ها در کشور هستند، برگزاری این مراسم نقشی موثر در حقیقت چهره منافقین و تروریست ها برای نسل جوان فراهم می کند. خداوند متعال به شهدای خدمت در کشتی سانچی اجری عظیم عنایت و به خانواده های آنها صبر عنایت نماید.
@MOSALLABABOL

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 2 =