گزیده خطبه 23 فروردین 98

نمازسیاسی عبادی جمعه  23 فروردین دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی امام جمعه بابل در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.
گزیده خطبه های امروز؛
نخستین نصرت ما به امام زمان(عج) ، نصرت معرفتی به آن امام بزرگوار است. امام صادق فرمود که من اگر در دوره امام زمان می بودم سراسر وجود خودم را برای امام زمان می دادم. از جمله نصرت امام عصر دعای نسبت به آن امام است.

حضرت علی اکبر (ع) شخصیتی است که سید الشهدا فرمود که که نزدیک ترین فرد چه خُلقا و چه خَلقا به پیامبر گرامی اسلام بود روز میلاد آن حضرت و روز جوان که به مناسبت ولادت آن بزرگوار نامیده شده است، را به همه جوانان عزیز و گرانقدر تبریک عرض می کنم. رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب 40 بار کلمه جوان ایرانی را متذکر شدند.این نشانه این است که رهبر معظم انقلاب نسبت به نسل جوانان عنایت ویژه دارد.
در آستانه ولادت امام عصر قرار داریم خود را باید برای آن جشن با شکوه آماده کنید انتظار می رود که پایگاه های بسیج، مساجد، حسینیه ها و…. جهت برگزاری هر چه با شکوه تر این مراسم اقدام کنند.

از جمله حماقت هایی که دولت آمریکا با آمدن ترامپ انجام داد ، تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. این احمقی که این سیاست دیوانه وار را نشان داد. چند روز پیش کاخ سفید سپاه پاسداران را به عنوان یک تروریست اعلام کرد این دیوانه چطور جرات پیدا کرد، همچنین کاری بکند. بر اساس اظهارنظر صاحب نظران، این حرکت ارزش حقوقی ندارد برای اینکه اینها در طول چهل سال هر چه از دستشان برآمد برای این نظام اسلامی انجام دادند و به نتیجه ای هم نرسیدند.
در جریان 11 سپتامبر، بیانیه ای را جرج بوش امضا کرد بسیاری از سازمانها همچون سپاه را تروریست اعلام کرده بود. تحلیلی دیگر که وجود دارد این است که این حرکت برخواسته از عصبانیت آمریکایی هاست که از شکست هایی که در این چهل سال رقم خورده است.
خدا رحمت کند شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی را که فرموده بود ای آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر. خیلی عجیب است سپاه را متهم به تروریستی می کنند در صورتی که خانم کلینتون وزیر خارجه پیشین آمریکا گفت که ما داعش و طالبان و …. بوجود آوردیم و پشتیبانی کردیم.
ثمر این اقدام آمریکا این بود که نهاد محبوب سپاه در کشور ، محبوب تر شد. آحاد ملت ما امروز با افتخار این لباس را پوشیدند، این کمترین هم که تا به حال سعادت نداشتم امروز پوشیدم و با افتخار فریاد میزنیم ما هم سپاهی هستیم… یک ژنرال آمریکایی در مصاحبه ای گفت من اگر آقای سلیمانی را ببینم می گویم شما از ما چه می خواهی؟ مطمئنا سردار این جواب را خواهد داد که خداوند مرگ شما را برساند و شما نباشید و می گوییم مرگ بر آمریکا.از همه عزیزان پاسداران و پاسداران بازنشسته که با لباس زیبای سپاه در نمازجمعه امروز حضور پیدا کردند تقدیر وتشکر دارم.

از تلاش های جهادی برادران عزیز بسیجی از این شهرستان که در قالب گروه های جهادی برای خدمت رسانی به سیل زدگان در شهرستان سیمرغ ، آق قلا و پلدختر مشغول خدمت هستند ،تقدیر می کنم.
گزارشی که مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بابل قبل از خطبه ها دادند تشکر می کنم ولی این خدمات کم است ما از این نهاد انتظار داریم که همانطور امام راحل فرمودند به صورت جهادی عمل کند مثل سپاهیان به صورت جهادی وارد عمل شود.
@mosallababol

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

42 − = 39