گزیده متن خطبه های نمازجمعه بابل

💠 نمازجمعه  بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین روحانی امام جمعه بابل اقامه شد. خلاصه ای از مهمترین فراز خطبه ها :

🔹 بخاطر زحماتی که امام صادق (ع) برای شیعه متقبل شد موجب گردید که شیعه نام جعفری به خود بگیرد. #شیعه در این روز مانند روز رحلت پیامبر اقامه عزا بگیرد و عرض ارادت کند. متاسفانه غفلت برخی از افرادموجب شد که متاسفانه در شب شهادت امام #عروسی گرفتند.

🔹 ۷ تیر مصادف است با شهادت شهید بهشتی (ره). یاد و خاطره شهید بهشتی و همه شهدای سرچشمه را گرامی بداریم و عبرت نهفته در این عرصه که به دست خود زمینه مظلومیت آن شهید را فراهم کردیم. ایشان آن وضع آشفته دستگاه قضای دوران پهلوی را تغییر داد. شهیدی که زحمات زیادی را متقبل شد تا بتواند در شکل دهی قوه قضاییه اسلام بنیان گزاری کند. توقع مردم اجرا و تحقق عدالت فرادی و اجتماعی است و تمام آرزوی مردم این است که #دستگاه_قضا باید ملجا و پناهگاه مردم است. این امنیت باید برای هر موقعیتی فراهم شود. انتظار ما از قوه قضاییه بازدارندگی واثر بالا در برخورد قاطع با متخلفان است. اثر کوبنده را برای مجرمان فراهم کند. انتظار مردم این است که هم در بیرون و هم درون قوه قضاییه با فساد برخورد شود. بسیاری از مومنان در قضیه #شورای_شهر، قضیه ای که افکار عمومی را تکان داد، انتظار داشتند با سرعت بیشتر و قاطع تر رسیدگی صورت گیرد تا این امر بتواند زمینه اطمینان خاطر مردم را فراهم کند. دادستانی در نظارت بر مفاسد و جریان هایی که مظهر فساد هستند برخور کند بزه های علنی باید برخوردشود. دو برابر ظرفیت در شهرستان بابل به دلیل حجم بالای #پرونده ها فعالیت صورت می گیرد. ورودی پرونده های زیادی دارند و شهرستان بابل ورودی فراوان پرونده ها ی قضایی زیاد است. از زحمات قضات تقدیر و تشکر می کنم که گاهی مجبور هستند تا پاسی از شب در اداره بمانند و یا پرونده ها را به منزل ببرند.

🔹 کارشناسانان برجسته #آمریکا به تحریم های جدید خندیدند. رهبر معظم انقلاب و فرماندهان رده بالای سپاه را در لیست #تحریم های خود قرار دادند. این تحریم آن ها خنده آور است. #رهبر_انقلاب شفاف ترین زندگی را دارد. ایشان به ساده ترین وجه در خانه ای کوچک زندگی می‌کنند. رهبر معظم انقلاب به فرزندان خود امر کردند که در امور اقتصادی وارد نشوند .

🔹 در صدد هستند که آقای #ظریف را تحریم کنند. ازیک سویی آقای ظریف را تحریم می کنند و از طرف دیگر دم از #مذاکره می دهند. تحریم ظریف، تحریم مذاکره است. فقط مانده است زیلوهای منزل رهبر معظم انقلاب و در و دیوار حسینیه امام خمینی را تحیم کنند. امام بزرگوار و رهبرمعظم انقلاب با عظمت و صلابت در مقابل استکبار آمریکایی استاده است و تنها پاسخ ما در مقابل این همه توطئه های آمریکا فقط یک پاسخ آن مرگ بر آمریکا است. ملت ما جنایات آمریکایی ها را فرموش نمی کند. ۱۲ تیر ۱۳۶۷ ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایرانی توسط نظامیان آمریکایی است . به رغم تمام این اقدامات شعار حقوق بشر آن ها در رسان های آن ها جز تمسخر چیز دیگری نیست.

🔹 در ادارات تابع وزارت نیرو تقاضا کردند به ویژه در اداره #برق که با توجه به این که در تابستان وسایل خنک کننده بیشترین مصرف برق را دارد، نگرانیم که مصرف بر تولید پیشی بگیرد. مردم صرفه جویی کنند. این به این معنی نیست که از #رفاه کم شود بلکه باید استفاده بهینه به مقدار ضرورت و نیا سعی شود استفاده شود. در ادارات و بانک ها این فرهنگ که ما پول می دهیم و از آب و برق استفاده میکنیم اشتباه است. به همین خاطر مجبور شدند ساعت اداری را چند ساعت جلو بکشند و ساعت ۱ بعدازظهر که اوج مراجعات است، اداره تعطیل می شود. باید از مصرف بی رویه در مساجد انتقاد کنم. دولت مساجد برق را رایگان کرد اما از چند ساعت قبل شروع نماز #کولر مسجد را روشن میکنند و این اسراف است.

🔹 خیلی از #فوتبال_دوستان ما که از هواداران تیم فوتبال این شهر هستند، بخاطر حضور این برادران عزیز این مطلب را یادآوری میکنم که انتظار این عزیزان از استاندار و مسوولان ورزشی این است که به این قضیه جدی تر ورود کنند. تیمی که چند سال فعالیت کرد و اکنون قصد خروج از استان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =