گزیده متن خطبه های نمازجمعه 17 اسفند97 بابل

نماز سیاسی عبای جمعه امروز (17 اسفند 1397) دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی در مصلای بزرگ بابل برگزار شد

گزیده خطبه های امروز؛
ماه رجب ماه نزول برکات متعال خداوند است. خداوند می خواهد در ماه رجب گناهان شما را از بین ببرد زیرا این ماه با برکت، ماه شست و شوی گناهان گذشته است. ماه رجب ماه شروع برای رسیدن به عصمت است. از این به بعد تصمیم بگیرید که گناه نکنید. به ویژه خواهران گرانقدر که خودشان را منادی ندای الهی می دانند و اهل طاعت و عبادت در ماه رجب هستند. در قیامت فرشتگان الهی ندا در می دهند که اهل رجب کجایند؟ و افرادی که خود را ملزم به طاعت و عبادت در ماه رجب قرار می دادند سرهای خود را بالا می کنند و خوش به حال اهل رجب.
هفته منابع طبیعی و روز درختکاری برای ایجاد توجه جامعه ما به این مهم است.  بسیاری از موضوعات در جوار آن ها هستیم و به علت قدرنشناسی به آن ضربه می زنیم. ما از سرمایه های بزرگی مانند هوا، آب ، خاک و طبیعت در استان های شمالی برخورداریم و اگر خاک و آب و سالم باشد و دریاها و مملو از آلودگی ها نباشد سلامت تامین می شود.حفظ این منابع باید مورد توجه قرار بگیرد.
متاسفانه بر اساس آمار حجم جنگل های ما در حال نابودی است بر اساس آماری شنیده شده تا چند سال دیگر جنگل های ما در شمال محو می شود. تولید زباله تهدید جدی برای محیط زیست ما است. شیرابه های زباله از هر زهری خطرناک است و وارد روخانه و خاک می شود این ها نتیجه سهل انگاری نسبت به منابع طبیعی است.عدم توجه به منابع طبیعی، خسارت های سنگینی است و سطح آلودگی دریا به حدی رسیده که استفاده بعضی از ماهی های دریا به علت شدت آلودگی هشدار داده می شود.حفظ منابع و افزودن این منابع مانند درختکاری باید مورد توجه قرار بگیرد. درختانی که کاشته می شود اما یک نفر نیست که بعدها به آن ها آب بدهد واین نهال خشک می شود.فرهنگ درختکاری در روایات ما تاکید شده است وباید در این زمینه فرهنگ سازی شود و از سخنرانی رئیس منابع طبیعی شهرستان بابل قبل از خطبه ها تشکر می کنم.
بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری که انصافا بسیار مهم است باید بیشتر مورد توجه و تبیین قرار گیرد. بخش مهمی از آن تولید علم در داخل کشور است. اردشیر زاهدی داماد شاه و از افراد نزدیک و دارای منصب عالی در دوران پهلوی امروز اعتراف می کند که پیشرفت انقلاب اسلامی در زمینه تحصیل اصلا قابل قیاس با دوران قبل از آن نیست و بعد از انقلاب پیشرفت های چشمگیری انجام شود. دانشگاه باید حلقه اتصال علم و صنعت شود. خوشبختانه با مدیریت جهادی شرکت های زیاد دانش بنیان در حال کار هستند و این ظرفیت در دانشگاه ما ده ها بار بیشتر است و باید همه نیازمندی های ما را برطرف کند. همانگونه که امام باقر(ع) نهضت علمی در دوران خود برپا کرد امروز هم باید این عمل صورت بگیرد.
در این روزها نواری از رهبر معظم انقلاب در 8 ماه قبل منتشر می شود که معظم له از آن دوران تذکری جدی را به دولت در خصوص این روزها را دادند. رهبری دیگر باید چه بکند آیا خود رهبری باید وارد دستگاه اجرایی شود؟ قانون حد و جایگاه رهبری را اشاره کرده است و این بی توجهی ها به تاکیدات ولایت وضعیت امروز را پدید آورده است. خائن آن چه کسی است را نمی خواهم مصداق بدهم! این تاکید همواره مقام معظم رهبری بود و هست که نباید به غرب اعتماد کرد ایشان 8 ماه پیش این تذکر جدی را به دولت بیان فرمودند که رهبر معظم انقلاب فرمودند که به اروپایی ها تکیه نکنید اما بازهم آقایان ملتمسانه از اروپایی ها درخواست می کنند آیا از این جوان در کره شمالی هم کمتر هستند که نقد در مقابل نقد را مطالبه می کند. چقدر رهبر معظم انقلاب در برجام  تاکید کردند و شما( دولت)  بی توجهی کردید.
نقد دادیم و امروز 8 ماه است که معلق هستند . عجیب است که امروز با این وضع اقتصادی بسیار مشقت بار که ماحصل برجام است، باز هم می گویند که همه برکات را از برجام است!! این برکات برجام چیست؟ گوشت و مرغ و شکر و کالاهایی که قیمت های عجیب و غریب بالا می رود. چرا به مردم دروغ می گویید بیایید در مقابل مردم پاسخ دهید؟ رئیس جمهور کجا بین مردم می رود که امروز می گوید مردم گلایه ای ندارند! اطرافیان شما که جرات انتقاد از شما را ندارند. بین مردم بروید و شخصا این فحش ها و انتقادهای شدید را تجربه می کنید. چرا هنوز با فرستادن فردستاده ها به اروپا دنبال چه هستیدجز خجالت و ذلت چه چیزی نصیب ما شد؟ تا کی مردم این مشکلات و مسائل را تحمل کنند. به جای رفع نگرانی غرب و غربی ها به دنبال رفع نگرانی های مردم و مشکلات داخلی اقتصاد باشید! اگر هر کس به رهبر و ولایت توجه نکند، خفیف و خوار می شود. حل مشکلات کشور در سایه توجه و اجرایی کردن منویات و نظرات مقام معظم رهبر معظم انقلاب است.

دیدار رئیس جمهور سوریه با رهبر معظم انقلاب اسلامی تنها یک دیدار نبود و مثل توپ صدا کرد و بازتاب های گسترده جهانی داشت و رئیس جمهور سوریه اینچنین قدردان رهبر معظم انقلاب باشد.
از دو برادر جوان که از افتخارات مهم شهرستان هستند تقدیر می کنم. از دو جوان شریف و عزیز که مایه فخر ما در این شهرستان هستند تقدیر می کنم مداح عزیز حاج محمدرضا بذری که در محضر رهبرمعظم انقلاب مداحی انقلابی ایشان مورد توجه رهبر معظم انقلاب شد و افتخار این شهرستان هستند و برادر بسیار موفق آقای مهدی نقویان مستند ساز انقلابی و ارزشمند که طعم انقلاب را چشید. مستند در برابر طوفان و آگاه بخش ترین مستند که چهره سیاه دشمنان و طاغوت را انجام داد. مستند انتخاب رهبری که زیباترین مستند ها را ارائه دادند که در نمازجمعه از جانب شما مورد تقدیر قرار بگیرد. این دو عزیز از رویش های انقلاب اسلامی هستند
عصر یکشنبه بیستمین سالگرد ارتحال مرحوم آیت الله روحانی است و از همگان دعوت می کنم که در این مراسم با سخنرانی حضرت آیت الله سیداحمد خاتمی انجام می شود که مجلس شهادت امام هادی(ع) است، شرکت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 1 =