گزیده متن خطبه های 11 مرداد 1398

نماز سیاسی عبادی جمعه 11 مرداد دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.

 

گزیده خطبه ها

 

💠 امام جمعه بابل: از وزیر محترم جهاد کشاورزی خواستاریم که به بی‌توجهی ها در زمینه آتش زدن علوفه در مازندران رسیدگی کنند‌ / علاوه بر رطوبت هوا ، دود تمام شهرهای بابل، آمل، بابلسر و فریدونکنار را فرا گرفته است/ چرا در استانی که مشکل علوفه دارد از سالهای قبل برنامه ریزی صورت نگرفت ؟

🔹 روز ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) را در پیش داریم که در تقویم هم به عنوان روز ازدواج یاد شده است. بسیار جای تاسف است هر دختر و پسری که بخواهند ازدواج کنند که مشکلات زیادی برای آن‌ها وجود دارد، مشکلات اقتصادی یک بخش است، بخش اصلی بحث مشکلات فرهنگی است. ازدواج هایی که انجام می شود سنت های غلطی که در این ازدواج ها صورت می پذیرد. رقابت های کاذبی که در این امر است بسیار جای تاسف است که خیلی از ازدواج ها منجر به طلاق می شود. پیغمبر در امر ازدواج با تمام شایستگی امیرالمومنین بر حضرت فاطمه تحمیل نکرد. یکی دیگر از مشخصه های دیگر ازدواج حضرت علی و حضرت زهرا ساده زیستی است. خیلی از معیارهای دیگر دخیل هستند، به حدی که امیرالمومنین در شب شهادت حضرت زهرا امام علی گریه کرد به خاطر سختی هایی که حضرت فاطمه در زندگی متحمل شد.

🔹 عنایت و تاکید رهبر معظم انقلاب بحث مقاومت امت اسلامی در برابر مستکبران است. بعد از ۴۰ سال زحمات مقاومتی که در این زمینه کشیده شد الان داریم حاصلش را می بینیم. شما الان ائتلاف رذل سعودی های و اماراتی ها را بر یمن مشاهده می‌کنید. خیلی ها به خاطر نرسیدن وعده های غذا دارو و.. جان خود را از دست دادند. خیلی ها یک وعده غذا می خوردند به خاطر کمبود غذا ولی مقاومت را ادامه می دادند. سعودی های بدبخت هم این همه خسارت بر خود تحمیل کردند جز یاس کامل چیزی دستگیرشان نشد. یکی از عرصه های مقاومت همین نمازجمعه است، همین کمک های شما هست که بارها و بارها این مبالغ شما برای کمک به کشورهای مظلوم مثل یمن برای آنها فرستاده شد. بعد قضیه سقوط پهپاد مشخص شد آمریکا نمی تواند خود را حفظ کند، چطور می خواهد عربستان و امارات را پشتیبانی می کند. تنها نسخه پیروزی مقاومت است.

🔹 والله جای تاسف است که در صدا و سیما بشنویم هر روز قیمت گوشت و شکر و… در حال گسترش است. دلار و ارز دولتی گرفتند ولی نرخ آزاد می فروشند. کشوری که مهد مقاومت است نبایستی خبرهای غارت را بشنود. جای تعجب است که این افراد این مبالغ را به کجا می برند. علی برکت الله در زمینه گسترش روز به روز در افزایش قیمت است. تازه به چهار تا وزیر دستور دادند این دسته از افراد غارت‌گر شناسایی شوند. خبرهای جریان مقاومت کشور ما که بیرون از این سرزمین می شنویم، بایستی در داخل کشور خبرهای بلعیدن اموال مردم را بشنویم که این جای تاسف است. اینها با جامعه انقلابی تناسب ندارد. نباید امور به قوه قضاییه ختم شود، باید با فساد در مبدا برخورد کرد.

🔹 روز شهادت شهید صارمی، روز خبرنگار را گرامی داشته و به همه خبرنگارانی که صادقانه عمل کردند تبریک می‌گوییم.

🔹 هر سال با کمال تاسف که این ایام که می رسد، زمانی که مردم برنج را بر می دارند، برخی افراد شروع به آتش زدن کاه می کنند و علاوه بر مشکل رطوبت، دود هم شهر را فرا میگیرد. استانی که باید علوفه از خارج از کشور وارد کند، بایستی این کاه را آتش بزنند و کل شهرهای بابل، آمل، بابلسر و فریدونکنار را دود بگیرد؟ آیا جهاد کشاورزی ما اینها را خبر ندارد و آیا نمی بیند؟ نمی توانستند از سالهای قبل برنامه ریزی کنند و جلوی این را بگیرند؟ خیلی جای تعجب است که با این بی توجهی مواجه هستیم. از وزیر محترم جهاد کشاورزی خواستاریم که به این بی‌توجهی ها در این استان رسیدگی کنند‌.

🔹 مقدم مهمان عزیزمان دکتر مهدی صیادشیرازی فرزند سپهبد شهید صیاد شیرازی که در جمع ما هستند را گرامی می‌داریم. ایشان فرزند آن کسی است که توانست تحول های زیادی را در ارتش ایجاد کند.

جمعه، ۱۱ مرداد ۱۳۹۸

🆔 @mosallababol

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 3 =