گزیده متن خطبه های 24 اسفند 97

نماز سیاسی عبادی جمعه 24 اسفند 1397 دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی درمصلای بزرگ بابل برگزار شد.

گزیده خطبه های  ؛

میلاد با سعادت امیرمومنان بر برکات ماه رجب افزوده است و باید در شناخت شخصیت و جایگاه ارزشمند مولای متقیان و الگو قرار دادن شخصیت والای ایشان تلاش کنیم. مراسم جشن میلاد امیرمومنان(ع) با شکوه هر چه تمام تر برگزار شود.
پیشاپیش میلاد با سعادت امام جواد(ع) را تبریک عرض می کنم. امام رضا(ع) تا اواخر عمر با برکت شان فرزند نداشت و برخی ها در امامت ایشان شک و تردید کردند اما با ولادت امام جواد(ع) این شک برطرف شد و به برکت ایشان این شجره طیبه استمرار یافت.
اعتکاف ایام البیض امری با برکت است که کمتر مانند آن ایامی اینچنین برکات آفرین وجود دارد. اعتکاف شبیه به حج است زیرا انسان مومن لذات دنیایی را کنار می گذارد و در میان معتکفین قرار می گیرد. این خلوت گزیدن مورد توجه اسلام است. مراسم اعتکاف در دهه ها مسجد و در مناطق مختلف برگزار می شود و اعتکاف امسال همت ویژه ای می طلبد .برخی از دست اندرکاران اعتکاف درخواست کردند که اعتکاف به دلیل همزمانی با نوروز در اولین روزهای سال نو به ایام شعبان منتقل شود و نگران استقبال کم مردم بودند اما من امیدوارم که مردم استقبال می کنند. اعتکاف و حضور پرشور معتکفین از رویش بزرگ انقلاب اسلامی که مورد استقابل نسل جوان قرار گرفت. در سال های گذشته به اعتکاف ها سر می زدم و در میان آن ها قرار می گرفتم. و خوشبختامه شاهد حضور پرشور جوان ها در این مراسم معنوی بودم. با توجه به افزایش هزینه ها افراد در تامین هزینه های اعتکاف کمک کنند افرادی که موفق به شرکت در اعتکاف نمی شوند، هزینه یک معتکف را بپردازند و کمک کنند تا برکات این مراسم معنوی در جامعه گسترانده شود.
آرزو دارم امسال سالی پراز برکات و برای آحاد عزیزان سالی پر از نزول برکات قرار بدهد. عید نوروز عید اسلامی نیست بلکه عید ملت ما و عید با عظمتی است که سنت های ارزشمندی دارد که این سنت ها و ایجاد نشاط در جامعه مهم است. صله ارحام و ایجاد نشاط اجتماعی از سنت های عید نوروز است. امیدوارم انسجام و ارتباطات اجتماعی بیش از گذشته شود و براستحکام جامعه افزوده گردد. در قالب عید نوروز کمک به افراد دیگر نیازمند فراموش نشود. مردم با مشکلات متعدد مواجه هستند و با توجه به مشکلات مالی آن ها که تمکن و قدرت مالی دارند و ضمن اینکه اگر می خواهید امسال سالی پر از برکات باشد دست دیگران را بگیرید و در کنار توجه به خانواده خود به خانواده های نیازمندان هم توجه کنید. اگر در سال 98 می خواهید سختی ها مبدل به راحتی شود ، شما هم با دیگران مدارا کنید تا سال نزول برکات برای شما شود. به فرموده امیرالمومنان رحم کنید تا به شما رحم شود.

در این روزها در محاکمه برخی از افراد در خصوص فساد اقتصادی است . صحنه هایی که بروز می کند ، برای ما مایه عبرت است . طی 20 دقیقه 1300 میلیارد فردی وام می گیرد. فردی پیک موتوری وارد یک مجموعه فساد بزرگ اقتصادی و پولشویی می شود. کثیف ترین روش های پولشویی و فساد اقتصادی را انجام می دادند. این ها در چه زمانی آن کارها را انجام دادند افرادی که در آن زمان متصدی امر بودند و در زمان تصدی خود باید پاسخگویی باید باشد. دولت ها و مسوولانی که در بانک مرکزی و مسوولان آن دوران باید پاسخگو باشند. اگر این ها را به مصادر قضایی بکشانند تا پاسخ عملکرد خود را بدهند امروز اینگونه بلبل زبانی نکنند. یک زنی در قالب مختلف هزاران میلیارد پول از این کشور خارج کرد در کشور دیگر برود و روسری و لباسش را بردارد و به همه بخندد.
رئیس قوه قضاییه با صلابت با دانه درشت های اقتصادی برخورد کند. از زحمات رئیس قوه قبل تشکر داریم اما این شدت عمل راضی کننده برای ملت نبود و مردم انتظار قاطعیت و صلابت برخورد با این عناصر خبیث از سوی رئیس جدید قوه قضاییه جدید خواستارند. قاطعیت سرلوحه برخورد با دانه درشت های فساد اقتصادی انجام شود تا دیگران جرات به این امور دست نزنند و مایه عبرت دیگران شود.
جنایتی تروریستی کم نظیر و جگرخراش در دو مسجد در یکی از شهرهای نیوزلند انجام شد و فردی با وقاحت دوربین به دست جنایت خود را به صورت زنده از طریق اینترنت پخش کرد ومظلومانه 40 نفر از مسلمانان به شهادت رسیدند. ضمن محکوم کردن این جنایت خبیثانه، خواستار برخورد و پیگیری مسببان این جنایت را خواستاریم واز خداوند متعال طلب برای رحمت می کنیم.

از همه افرادی که در سالروز شهادت امام هادی(ع) در بیستمین سالگرد ارتحال آیت الله روحانی شرکت کردند، تقدیر و تشکر می کنم.
@mosallababolIMG_0060

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 1 =