گزیده متن خطبه های 27 خرداد 98

گزیده متن خطبه های نمازجمعه بابل توسط حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی 💠

 

امام‌جمعه بابل: از وزارت جهاد کشاورزی خواستارم یک وجب از اراضی گاودشت تغییر کاربری پیدا نکند/ از نماینده ولی‌فقیه، دادستان، فرمانده سپاه و نیروی انتظامی استان که جریان تاسف بار لفور را پیگیری کردند، تقدیر و تشکر میکنم.

🔹 ۲۷ خرداد، روز جهاد کشاورزی است هر چند سال ۱۳۵۸ امام عزیز ما به نام جهاد سازندگی تاسیس نمود. پایه استقلال یک کشور، بی نیازی در عرصه غذا است. آنچه که اتحاد جماهیر شوروی را از بین برد نیاز مبرم آنها به گندم بود چون آنها مجبور بودن این گندم را از آمریکا بگیرد ناگریز وابستگی پیدا کرد. انتظار و توقعی که رهبر معظم انقلاب اسم جهادی را توقع دارد خدای نکرده این به نام وزارت کشاورزی تبدیل گردد بلکه به نام جهاد کشاورزی با روحیه جهادی کارهای خودش را انجام دهد. انتظار و توقع کشور ما این است در فصول مختلف با توجه به زمین و آب و امکانات در این رابطه با نگاه جهادی بتواند با روحیه جهادی مثمر ثمر باشد تا کشاورز از سر ناچاری وارد کشاورزی نشود و بگوید من ناچارم ولی کشاورزی اصلا مرا نمیصرفد.

🔹 مسئله تغییر کاربری خیلی مهم است مخصوصا در استان مازندران. این همه ساخت و ساز های غیر مجاز مثل ویلا سازی که با از بین بردن جنگل ها و زمین ها است‌. امیدواریم که این اداره با همکاری دیگر افراد این مشکل را برطرف کند. ما نباید متکی به برنج در این استان باشیم بلکه کارهای دیگری را هم باید انجام بدیم، مثل کاشت و پرورش گل هست که در این استان و شهرستان اخیرا به وجود آمد.

🔹 شایسته می دانم نهاد ارزشمند مرکز تحقیقاتی گاودشت که خدمات خوبی را انجام داد تقدیر و تشکر کنم. تولید انواع برنج، تولید بذر کلزا تولید دام، گندم، جو و .. خدمات بزرگی که این مرکز ارزشمند انجام داد پرورش گاو و گوسفند. من به نماینده ولی فقیه جهاد کشاورزی عرض کردم که وجبی را نمیبینید که بی کار باشد همه زمین های آنجا در حال بهره وری است با کمال تاسف برخی ها به جای حمایت دنبال فرودگاه هستند. ما در این استان فرودگاه نیمه کاره ومعلق داریم به جای اینکه اینها را کامل کنند، دنبال این هستند که خیانت دیگری در امر کشاورزی کنند . شایسته است از وزارت جهادکشاورزی تقدیر کنیم که باعث تولید خوبی در این منطقه شد و از وزارت جهاد کشاورزی خواستارم که یک وجب از این زمین تغییر کاربری پیدا نکند. از مدیر کشاورزی این شهرستان هم تقدیر و تشکر می کنم.

🔹 اگر شیرین ترین خبر را بخواهیم ارزیابی کنیم، این است که پاسخ قاطعی که رهبر معظم انقلاب به این نخست وزیر ژاپن دادند هست که این مایه عزت و استقلاب کشور ماست. خیلی از ما در مورد کشور آمریکا شنیدیم که در دوران پهلوی دربار اعلی حضرت در خدمت آمریکایی ها بودند. بعد ۴۰ سال نخست وزیر ژاپن وارد کشور ما شد و وقتی که به محضر رهبر معظم انقلاب می رسد، همان رهبری که در بعد امام راحل فرهنگ مقاومت را جا انداخت، وقتی نامه ای را در آورد و می گوید من حامل پیامی از سوی رییس جمهور آمریکا هستم، خیلی مهم است که رهبر معظم انقلاب به ایشان بگوید من رییس جمهور آمریکا را لایق نمی دانم.معظم له بیان کردند علتش احساسات و نفرت نیست بلکه این مذاکره تحت فشار است. شما غیر قابل اعتمادید شما در برجام خودتان را نشان دادید خیلی راحت زیر قول را می زنید.

🔹 وزیر خارجه آلمان که با تکبر وارد ایران شد. جدا باید تشکر از وزیر خارجه ایران کنم که جواب تکبر را با تکبر داده است. گفته اگر شما هر چرا که عمل کردین ما هم عمل میکنیم اگر شما بکاهید ما هم میکاهیم. فرهنگ مقاومت سختی دارد تحریم دارد آفرین بر این مردم. مقاومت هاست که این چنین به این ملت می دهد.

🔹 بعد از جریان تاسف باری که در خطه لفور گذشت، از نماینده ولی فقیه در استان تقدیر و تشکر می کنم که جلسه و ستاد تشکیل دادند‌. همچنین از فرمانده سپاه استان و دادستان استان تشکر می‌کنم که با پیگیری جدی به بررسی این امر پرداختند. از فرماندهی انتظامی استان و کشور که فرمودند نیروی انتظامی اگر کسی کشف حجاب داخل ماشین انجام می دهند برخورد می‌کند و برنامه ی خوبی در این زمینه دارد تقدیر و تشکر می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 2 =