خطبه های 15 دی 1396

نماز سیاسی عبادی جمعه امروز 15 دی 1396 شهرستان دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی امام جمعه بابل در مصلای این شهر برگزار شد.

 

 

گزیده خطبه ها:
اهمیت نمازجمعه // نمازجمعه فرض و واجب الهی است که اسلام تاکید زیادی برای با شکوه برگزار کردن آن شده است و از حضور باشکوه عزیزان نمازگزار در این مراسم بزرگ سیاسی عبادی تشکر می کنم.
سالروز قیام 19 دی// نوزدهم دی ماه سالروز قیامی است که اولین جرقه را در تبدیل نهضت به انقلاب انجام داد. قیام 19 دی در قیام حوزیان قم با همراهی مردم این شهر رقم زده زد و توانست زمینه ساز قیام های بعدی در شهرهای مختلف شود. نخستین شهید راه انقلاب از شهرستان بابل یعنی طلبه شهید علی اصغر ناصری در قیام19 دی قم یک سن افتخار آمیز برای این شهرستان محسوب می شود.
سالروز کشف حجاب رضاخانی // د

ستور کشف حجاب توسط رضاخان خسارت بزرگی بر کشور زد که این مساله پس از دیدار رضاخان با آتاتورک و بازدید از ترکیه صورت گرفت. مناسبت تلخ و جانسوز بر بانوان بود. رضاخان از خانواده خود شروع کرد و در دانشسرای ملی دختران همسر و فرزندان خود را بدون حجاب وارد مراسمی کرد و دستور داد که زنان دیگر در کشور را بدون حجاب وارد فضای عمومی کنند. نخست وزیر رضاخان در آن دوره در خاطراتش می گوید که وقتی زنان مسؤولان به اجبار حجاب را در ملا عام از روی خود برداشتند روزهای سختی برای آنان بود و حتی همسرم وقتی یکبار به اجبار بدون حجاب ظاهر شد بر اثر ناراحتی بیمار شد و از دنیا رفت. توجه به حجاب و پوشش این مناسبت تلنگری برای مربیان جامعه باشد.
حوادث تلخ آشوب های اخیر // حوادث تلخ و آشوب های اخیر در بعضی از شهرها زمینه تخریب امول مردم را فراهم کرد. دشمن از طریق فتنه ها، آشوب ها و تخریب می خواهد نامانی را در جامعه ایجاد کند. سه ضلع آمریکا، صهیونیست ها و سعودی ها در یک اتاق فرمانی از چهار سال قبل برای این کار برنامه ریزی کرده بودند
انتخاب شهرها و آشوب ها از چند هفته قبل آماده شده بود و آشوب گرها از مدت ها قبل در این شهرها مستقر شده بود. تا آتش افروزی کنند. مجری و تامین کننده هزینه این آشوب ها دولت سعودی است. اگر ذره ای غفلت کنیم، دشمن دشمنی خود را آشکار می کند اگر ما خوابیدیم و غفلت کنیم، دشمن بیدار است.برخی از فرصت ها را در اختیار دشمن قرار می دهیم. برخی از مسائلی که کلمه حقی است اما دشمن به دنبال موج آفرینی از آن بر می آید. مردم با مشکلات گرانی و مسائل اقتصادی را با گوشت و پوست خود لمس می کنند. مردم بی توجهی، عدم نظارت، خیانت و اختلاس ها را می بینند و نگران هستند و این صحنه ای که دشمن با سوء استفاده در صدد موج سواری است. متاسفانه بودجه سال آینده و مسائل مطرح شده مانند شوکی بر جامعه بود. ریاست جمهور در ادامه مسؤولیت رییس بانک مرکزی تجدید نظر کند. موسسات اعتباری کاذب و اختلاس ها و فسادهای اقتصادی خزانه کشور را خالی کرد .دیگران پول هایی که بلعیدند و برخی موسسات اعتباری خیانت کردند و متاسفانه بانک مرکزی برخی صندوق های خوشنام قرض الحسنه را فشارمی آورد.
دشمن به دنبال قداست شکنی بود شیوه های جدیدی را در این فتنه تجربه کرد. لیدرهای آموزش دیده با لباس متحدالشکل سعی بر تحریک جوانانی که عمدتا زیر 25 سال بودند، گرفتند هدف اساسی آنها علاوه بر ارعاب به دنبال شکستن قداست ها بود . آتش زدن پرچم کشور و بیان زشت ترین فحاشی ها و تخریب مساجد و حتی آتش زدن سه امامزاده در یکی از شهرهای مازندران از دیگر فجایعی بود که در این فتنه انجام شد. دشمن به دنبال تخریب ارزش ها در جامعه است. صمیمانه از حضور مردم در راهپیمایی اعلام انزجار از فتنه گران تقدیر می کنم .فتنه گران کف روی آب بودند و سه روز بیشتر دوام نیاورند.IMG_0055
برخی عبرت ها در این آشوب ها را باید مورد توجه قرار بدهیم. کارگزاران نظام این عبرت ها را جدی بگیرند . به دشمن تکیه ،اعتماد و غفلت نشود. متاسفانه به رغم مواضع بسیار زشت دولت فرانسه علیه نظام اسلامی، وزارت خارجه هنوز با فرانسه نرد عشق می بندند. مایه حسرت است که شهدا این همه اقتدار آفریدند و رئیس جمهور فرانسه حرف هایی را در گفت و گو می زند و ما را تحقیر می کند .متاسفانه برخی ها دل در گرو این دارند که مسؤولان غربی به کشور بیایند
منکر برخی از مشکلات نیستم برخی از رسانه ها به دنبال سیاه نمایی هستند تا دل مردم را خالی کنند .یکی از نکات عبرت آموز این فتنه اخیر توجه به فضای مجازی است. یکی از نگرانی هایی که مربیان توجه کنند بی هویتی نسل جدید معروف به نسل سایبری است . تمام توجه به سایت ها و شبکه های مجازی است و هر چه منتقل می شود آن را به اجرا در می آورند و اصلا به پدر و مادر و مربیان خود توجه نمی کنند. بالای 90 درصد این آشوب ها از جوانان زیر 25سال هستند که با فرمان شبکه های مجازی اقدام می کند و اصلا چیزی برای آن ها مهم نبود.
رهبر معظم انقلاب این همه بر فضای مجازی تاکید می کند ولی هنوز اینترنت ملی نداریم و این واقعا جای تاسف دارد . ضرورت توجه به فضای مجازی از عبرت های بزرگ است. کشور چین بالای یک میلیارد نفر جمعیت دارد این مراکز را کنترل می کنند اما در کشور این شبکه ها کنترل وجود ندارد.
واقعیت اختلاس ها و خیانت را نمی تموانیم منکر شویم قوه قضاییه از استخاره کردن دست بردارد و با مفسدان اقتصادی در هر رده ای و آقازاده های مفسد برخورد جدی شود. قوه قضاییه به گفتن صرف دست بردارد با این اراذل و اوباش امنیت و اقتصاد برخورد جدی کند.
مردم تا جان در بدن دارند و با تمام وجود لحظه ای در حمایت از انقلاب و نظام اسلامی درنگ نمی کنند.
از تلاش نیروی انتظامی برای مهار آشوب ها و برخورد مناسب با این عوامل تقدیر می کنم که به موقع و هوشمندانه اقدام کردند. به ویژه در این شهرستان که اجازه اقدامی در این زمینه و میدان داری ندادند.
@mosallababol

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 3 =