گزیده خطبه 7 اردیبهشت 97

نمازجمعه دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی ، امام جمعه بابل برگزار شد
7 اردیبهشت 1397
گزیده خطبه های امروز ؛
اهمیت نمازجمعه // نمازجمعه از تکالیف و وظایفی است که اهل بیت(ع) برای نمازجمعه بیان کرده اند و  نشان می دهد که این عمل و فرضیه با دیگر نمازها و اعمال عبادی متفاوت است و جایگاه ویژه ای دارد. بر اساس سیره ائمه اطهار(ع) یک فرد مسلمان برای حضور در نمازجمعه خود را با سرو صورت مرتب و معطر آماده کند.

میلاد امام زمان(عج) // فرخنده ترین مناسبت را در نیمه شعبان با آن مواجه هستیم. به برکت میلاد امام زمان(عج) باید به بهترین نحو خوشحالی و شادی را نشان بدهید. این ولادت را آنچنان گرامی بدارید و فضایی توام با فرح ، سرور و جشن برگزار کنید.هر کسی به هر مقدار که مسیر است برای مساله انتظار و ضرورت این مساله در عصر غیبت تلاش کند. از موضوع مهدویت باید برای یک جمعه شیعی پویا و فعال بهره کنید. شایسته است به بهترین نحو در هیات ها، پایگاه های بسیج و مساجد بیشترین سرور را در فضای جامعه حاکم کنند.

مرحوم آیت الله فاضل اعتکاف انتظار را در ماه شریف شعبان را انجام می داد و امسال هم همان سنت در مسجد کاظم بیک فعال است.

روز سربازان گمنام امام زمان(عج) // تجلیل و تکریم از سربازان گمنام امام زمان(عج) که این نام را برای نیروهای اطلاعات توسط امام راحل برای  آن ها نام گذاری شد. تجلیل رهبر معظم انقلاب  در دیدار اخیراز نیروهای اطلاعات نشان دادن تلاش های بی شائبه این نیرو در امنیت کشور است . اطلاعات ایران بزرگترین نهاد امنیتی کشور در کنار سازمان های اطلاعاتی دنیا در سایه دقت اطلاعاتی قرار گرفته که بر همه اوضاع کشور اشراف اطلاعاتی دارد.

میلاد حضرت علی اکبر و روز جوان // حضرت علی اکبر شبیه ترین افراد در عصر خود هم در رفتار و چهره به پیامبر بود. نسل جوان قدر جوانی را بداند و مسؤولان قدردان این نسل جوان باشند و نباید گذاشت این سرمایه به هرز برود. مسؤولان در عرصه مدیریت به جوانان بها بدهند تا جوان احساس کند به قدرت او نیازمند هستند.

روز کار و کارگر //  فرهنگ ما هر روز روز کارگر است. نامگذاری این روز برای قدردانی از این عزیزان به عنوان ارکان جامعه است. با همت و تلاش کارگران زمینه عزت آن ها انجام می رود. کارگر باید احساس عزت کند. متاسفانه برخی از افراد دوست دارند کارمند باشند تا یک کارگر! چنان باید از کارگر تجلیل شود که کارگران احساس عزت بیشتری کنند. یکی از جلوه حمایت از کالای ایرانی، ترجیح خرید و مصرف محصول ایرانی در مقابل محصول خارجی است. با خرید کالای ایرانی کارگر ایرانی احساس عزت و شرف بیشتری می کند.
سالرزو شهادت شهید مطهری و روز معلم // 12 اردیبهشت به مناسبت شهادت شهادت شهید مطهری به نام روز معلم نامگذاری شده است و این روز را به خدمتگزاران عرصه تعلیم و تعلم تبریک عرض می کنم. شهید مطهری شخصیت خدمتگزار که آثاری بی بدیل است که امام راحل مهر تاییدی بر کتاب های آن شهید زد. معلمان متدین و دلسوز که در عرصه تعلیم خدمت می کنند و هم معلم و هم مربی هستند.
انتقاد از اقتدار شکنی نیروی انتظامی // صحنه های ساختگی در کشور ما یکی از تلاش های دشمن است تا کشور را بی ثبات نشان دهد. فیلمی ناگهانی دست به دست می شود و ایجاد فضای مبهم و شایعات مختلف را پخش می کنند و موجی راه می اندازند و بعد معلوم می شود مساله چیز دیگری بوده است. وقتی مامور نیروهای انتظامی تذکری به فردی می دهد اما فرد مقابل شروع به فحاشی کند و مامور را مضروب می کند اما در مقابل متاسفانه در ارکان نظام کسانی به شدت درصدد شکستن اقتدار پلیس و نیروی انتظامی  بر بیایند. وزیر کشور و مسؤولان آنچنان منفعل شوند و فلان خانم در هیات دولت خط و نشان بکشد و در بین نمایندگان مجلس به خط و نشان کشیدن در مقابل نیروی انتظامی انجام بدهند. نیروی انتظامی تنها نیرویی که در مقابل بزه در کشور مقابله می کند ولی متاسفانه به جای حمایت از نیروهای انتظامی درصدد شکستن اقتدار آن هستند. چرا در مقابل این عزیز کرده و افراد بزهکار چرا برخورد نمی شود؟ نوبر است که متاسفانه در راس وزارت کشور فردی قرار گرفته به جای اقتدار بخشی در نیروی انتظامی ، اقتدار آن را می شکند.این کار در کجای دنیا صورت می گیرد؟. این رفتار موجب جسور شدن افراد بزهکار و خلافکار می شود. به رغم بی مهری ها و کم لطفی، نیروهای انتظامی بداند مورد حمایت از مردم و رهبر معظم انقلاب است و مردم همه جانبه از آن ها حمایت می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

73 − 68 =