گزیده ای از خطبه های 29 تیر 1397

نماز سیاسی عبادی جمعه دارالمومنین بابل در 29 تیر 1397 به امامت موقت حجت الاسلام سید حسین ابراهیمیان در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.

گزیده ای از خطبه ها ؛

میلاد با سعادت امام رضا(ع) ، وجود با سعادت امام رضا برکت آفرین برای این کشور است. عشق و محبت به امام رضا(ع) در قلوب تمام ملت ایران جای گرفته است.
بزرگترین مشکل و بحران امروز ما مشکل مسائل معیشتی است. فراخوان ناگهانی رئیس جمهور و هیات دولت توسط مقام معظم رهبری و دیدار با آن ها ناشی نگرانی ایشان از وضعیت نابسامان اقتصاد کشور است.
تذکرهای چند گانه مقام معظم رهبری به هیات دولتدر حوزه اقتصاد راهکارهای پیشرفت اقتصاد در کشورهای پیشروی اقتصادی است. کشورهای پیشرفته دنیا با این شش محور اقتصاد خود را سامان دادند.
بسیاری از کشورهای اروپایی بعد از جنگ جهانی دوم ورشکست خود را با این محورهای شش گانه سامان دادند. تهیه نقشه اقتصاد پویا در کشور ضروری است. بزرگترین نابسامانی که مملکت ما از آن رنج می برد، عدم نقشه راه و برنامه نداشتن است.اگر دولتمردان ما برنامه داشتند، می دانستند که نباید به این گونه دلار 4200 را در سطح جامعه عرضه کنند.مردم و فعالان اقتصادی با نقشه راه می توانند خود را پیدا کنند.
محور دوم تذکرهای مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد، تربیت بخش خصوصی است. اگر بخش خصوصی مورد حمایت جدی قرار می گرفت و نظارت دقیق در اصل 44 قانون اساسی انجام می شد، اقتصادی پویا داشتیم.
برخورد قاطع با متخلفان و مبارزه واقعی با فساد خواسته مقام معظم رهبری و قاطبه مردم است. اگر برخوردی قاطع می شد، اینگونه بر آمار فساد افزوده نمی شد.
امیرالمومنان(ع) بر  بازار نظارت جدی می کرد. امروز آمار متخلفان و مفسدان اقتصادی روز به روز بیشتر می شود و مردم نگران هستند.
اشراف و اعمال قدرت بر مبادلات مالی برای عملیات شوم مانند پولشویی و احتکار و قاچاق نتیجه اهمال کاری در مقابل فسادهای اقتصادی است. حرف زدن رودر روی مسؤولان با مردم و در میان گذاشتن وضع حقیقی کشور با آن ها مورد تاکید مقام معظم رهبری است. بیش از ده سال مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی تاکید کردند اما متاسفانه توجه عملی چندانی توسط دولت به آن نشد. معطل کردن اقتصاد کشور به برجام، اشتباه بزرگ دولتمردان ما بود.
مسؤولان به ویژه دولتمردان هشدارهای مقام معظم رهبری را جدی بگیرند و به آن عمل کنند.

photo_2018-07-26_19-36-23

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 3 = 2