متن خطبه های 20 اردیبهشت 98

نماز سیاسی عبادی جمعه 20 اردیبهشت 1398 دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.

 

گزیده خطبه ها ؛

انسان مومن روزه دار از لحظه لحظه ماه مبارک رمضان استفاده کند. اقامه نماز در شب های ماه رمضان و روزه داری کامل و انواع انفاق و خیرات، دادن افطاری ، صله رحم و دادن صدقات و قرادت قرآن از جمله اعمال سفارش شده در ماه مبارک رمضان است.

بر اساس روایتی از پیامبر گرامی اسلام(ص) ، 4 زن در زمره زنان برجسته اند که یکی از آنها خدیجه کبری است. مبادا خدای ناکرده برخی از افراد با خوردن غذا در ملا عام حرمت ماه مبارک رمضان را بشکنند.

دادن تذکر به این افراد وظیفه همه ماست. علاوه بر نیروی انتظامی امر به معروف و نهی از منکر وظیفه تک تک ما هست. اقامه نمازجماعت اول وقت در مساجد در ماه مبارک رمضان توجه ویژه شود. بازاریان در زمان اذان مغازه های خود را برای اقامه نمازجماعت در مساجد ببندند.

انتشار کلیپی در فضای مجازی در خصوص برخی از صحنه ها در مدارس، کشور را تکان داد دانش آموزان در مدارس با ترانه هایی مستهجن در حال رقص بودندکه صحنه های زهر آگین و زنگ خطر بر کشور ایجاد کرد هرچند وزیر آموزش و پرورش در این امر تردید کرد اما با کمال تاسف مدارسی که رهبر انقلاب در مورد سند 2030 داده بودند، برخی از مدارس به خاطر شاداب بودن بچه ها این آهنگ را در مدارس اجرا می کنند.

وزیر فرهنگ  ارشاد و برخی از مسوولان ، منکر اجرای سند2030 در مدارس می شوند اما شواهد نان می دهد که در برخی از مهدکودک ها این کار در حال انجام است.از برخی از معلمان شنیدم که برخی از مدارس به خاطر شادابی و نشاط در حال اجرای سند 2030 هستند. همان چیزی که رهبر معظم انقلاب فرمودند که غربی ها با اجرای سند2030 می خواهند با هزینه ما برای خودشان سرباز بسازند. نگرانی بالاتر در این زمینه، بی توجهی به امر فرهنگ در کشور ماست. شورای عالی انقلاب فرهنگی که وظیفه مهندسی فرهنگی را انجام میدهد که خیلی وقت هست که جلسات برگزار نمی کند، آنهایی که تصویب شد هم اجرا نمی شود این خلا مهندسی فرهنگی در درون کشور ماست. با کمال تاسف می شنوم در مدارس دخترانه بابل در نهایت بی توجهی موسیقی مستهجن در مدرسه پخش می شود این ها نشاط را به رقاصی تعبیر می کنند این جریان بوجود آمده هشداری برای وزارت آموزش و پرورش است. بسیاری از خانواده ها نگران فرزندان خود هستند .امیدوارم وزارت آموزش و پرورش خودش کنترل کند.

تصمیم خوب و ارزشمندی که شورای عالی امنیت ملی در رابطه با برجام گرفت که ایران تعهدات برجامی خود را بکاهد. بعد از پایبندی طولانی مدت ایران، غربی به تعهدات خود عمل نکردند.تصمیم اخیر هر چند تصمیم خوبی بود اما بسیار دیر هنگام گرفته شد. بارها رهبر معظم انقلاب بر بدعهدی غربی ها تاکید کردند ولی  توجه از سوی مسئولان اجرایی به آن نشد. صبر این ملت هم حدی دارد ای کاش هم کمی از رییس کشور کره شمالی یاد می گرفتند. ای کاش به جای اینکه بگویید که دو ماه دیگر فلا تصمیم را می گیریم از همین الان اقدام می کردید و مطمئن باشید مردم از این دست تصمیمات شما حمایت خواهند کرد.

برای من تصمیم شورای هماهنگی تبلیات اسلامی برای اعلام راهپیمایی بعد از نمازجمعه مشخص نیست اما به هر حال به این فراخوان احترام می گذاریم اما می گوییم همانگونه که شما ملت را در این امر برای حمایت از این تصمیم فراخوان کردید باید در این زمینه قاطعانه عمل کنید حالا  یا نمی بایست پای مردم را به این امر می کشاندید یا حالا بایستی قطع کامل از آمریکا بکنید و از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اطاعت کامل کنید. متاسفانه گرانی افسارگسیخته در کشور مواجه هستیم از ماکارونی تا سیب زمینی و پیاز. چرا این دستگاه نظارتی ما نظارت خوبی ندارند.

مسئول بسیج سازندگی این شهرستان گزارشی را قبل از خطبه ارائه دادند بنده در جریان کامل خدمات این برادران هستم در مناطق سیل زده و زلزله هستم.  صمیمانه از این عزیزان تقدیر و تشکر می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 13 = 16