مسؤول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران: در ۴۶ شهر استان مازندران نمازجمعه اقامه می شود
امروز : یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷

گزارش عملکرد

فعالیت و چارت

ارتباط با ما

m o s a l l a b a b o l . i r
مصلای بزرگ بابل ، نماز جمعه بابل
  • نام پروژه
  • نام پروژه۲

             يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ اى کسانى که ایمان آورده اید ! هنگامى که براى نماز روز جمعه اذان گفته مى شود به سوى ذکر خدا بشتابید ، و خرید و فروش را رها کنید که این براى شما بهتر است.            پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: کسی که ندای اذان نماز جمعه را بشنود، نماز جمعه بر او واجب خواهد شد. (کنزالعمال، ج 7 ص 723).برنامه های ستاد
پیوندها


مسؤول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران: در ۴۶ شهر استان مازندران نمازجمعه اقامه می شود

حجت الاسلام محمد انتظاری، مسؤول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران نیز با بیان اهمیت و جایگاه نمازجمعه، گفت: نمازجمعه هر شهر قلب فرهنگی آن منطقه محسوب می شود که یکی از وظایف آن ترویج سبک زندگی اسلامی است.
وی افزود: دیگر کارکرد نمازجمعه گره گشایی و رفع شبهات از میان اذهان جامعه به ویژه نسل جوان است.
استاد حوزه علمیه مازندران نمازهای جمعه را مرکز وحدت بخشی میان جریان های مختلف سیاسی دانست و اظهار داشت: کارکرد دیگر نمازجمعه ایجاد وحدت در میان قلب های مختلف آحاد جامعه و نمایش قدرت جامعه اسلامی است.
وی با اشاره به روشنگری و بصیرت افزایی ائمه جمعه از طریق خطبه های نمازهای جمعه، خاطرنشان کرد: آگاهی به مردم درباره توطئه های دشمنان علیه اسلام و نظام اسلامی  و شناساندن خط جریان نفوذ دشمنان یکی دیگر از کارکردهای مهم نمازجمعه است.
حجت الاسلام انتظاری با تأکید بر هوشیاری آحاد جامعه و قدرشناسی از جایگاه مهم نماز جمعه، تصریح کرد: آتش فتنه 88 با کمک نمازجمعه خاموش شد و از این رو خط اتهام به ائمه جمعه و تضعیف جایگاه این سنگر مهم از سوی دشمنان با شدت بیشتری دنبال می شود.
وی ادامه داد: نمازهای جمعه باید در تحقق شعارهای سال و اجرای مطالبات مقام معظم رهبری پیشگام باشند.
مسؤول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری  درخصوص اقتصاد مقاومتی، گفت: اجرای اقتصاد مقاومتی یک حکم صریح شرعی از سوی مقام معظم رهبری برای همه آحاد مردم به ویژه مسؤولان است.
وی افزود: هر گونه درنگ و کم کاری در حوزه تحقق اقتصاد مقاومتی با توجه به هجمه های وسیع دشمنان علیه انقلاب و ناکارآمد نشان دادن آن، گناه است.
حجت الاسلام انتظاری با تقدیر از تلاش های همه مجموعه نهادهای نمازجمعه در سراسر مازندران، خاطرنشان کرد: نخستین نمازجمعه استان مازندران به فرمان امام راحل در بابل از سوی مرحوم آیت الله هادی روحانی برگزار شد و بعد از 36 سال و در حال حاضر در 46 شهر مازندران نمازجمعه باشکوه هر چه تمام تر برگزار می شود.
وی نمازجمعه بابل را یکی از موفق ترین نمازهای جمعه مازندران عنوان کرد و اظهار داشت: یکی از برجستگی ها و شاخص های نمازجمعه بابل در کنار فعالیت های چشمگیر در حوزه رسانه و اطلاع رسانی است.
استاد حوزه علمیه مازندران بابل را شهری انقلابی و پیشگام در خط مقدم انقلاب دانست و تأکید کرد: نمازهای جمعه هر شهر باید به عنوان یک قرارگاه مهم اثر بخش، به گفتمان سازی فرهنگی و اجتماعی بپردازند تا بتوانند در مقابل تهدیدهای دشمنان نظام اسلامی را بیمه کنند.

 
* نام شما:
ایمیل شما:
وب سایت:
نظر شما :

نام پاییتخت ایران چیست