نماز عید سعید فطر
امروز : سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

گزارش عملکرد

فعالیت و چارت

ارتباط با ما

m o s a l l a b a b o l . i r
مصلای بزرگ بابل ، نماز جمعه بابل
  • نام پروژه
  • نام پروژه۲

             يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ اى کسانى که ایمان آورده اید ! هنگامى که براى نماز روز جمعه اذان گفته مى شود به سوى ذکر خدا بشتابید ، و خرید و فروش را رها کنید که این براى شما بهتر است.            پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: کسی که ندای اذان نماز جمعه را بشنود، نماز جمعه بر او واجب خواهد شد. (کنزالعمال، ج 7 ص 723).برنامه های ستاد
پیوندها


نماز عید سعید فطر

نمازعید سعید تاریخ (16 4 1395 ) به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی و با حضور پرشور مردم ولایتمدار شهرستان دارالمؤمنین بابل در مصلای بزرگ این شهرستان برگزار شد

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی امام جمعه بابل در خطبه های نمازعید سعید فطر بابل تبریک عید سعید فطرگفت: روز عید فطر روز شکرگذاری به خاطرنعمت های بزرگ الهی و اجتماع مسلمانان برای این نعمت بزرگ است.

 

وی افزود: عید سعید فطر روز مبارکی برای مومنینی است که موفق برای انجام واجبات الهی در ماه مبارک رمضان شده اند.

 

امام جمعه بابل با بیان این مطلب که عید سعید فطر ثمره جهاد در ماه مبارک رمضان است، اظهار داشت: عید سعید فطر روز بهره برداری از ثمره تقوا است زیرا بالاترین جهاد از نگاه اسلام، جهاد با نفس و مقابله با تمایلات نفسانی است.

 

وی ادامه داد: سرور و نشاط در دل مومنان پس از پایان ماه مبارک رمضان زمینه شکل گیری عید بزرگ فطر را در فراهم کرد.

 

حجت الاسلام روحانی بازگشت به فطرت را از ثمره روزه دار در ماه مبارک رمضان عنوان کرد و اظهار داشت: در سایه طهارت در ماه مبارک رمضان، انسان مومن به فطرت الهی و بازگشت به اصل خود باز می گردد.

 

وی افزود: سفره عید گسترده است اما برای کسانی عید محسوب می شود که حریت و نشانه مباره با نفسانیت را در خود را توام با سرور در خود می بینند.

 

خطیب عید فطر بر لزوم گستراندن شادی و نشاط در سطح جامعه تاکید کرد و تصریح کرد: حلاوت و شیرینی روز عید فطر را به فرزندان و افراد خود بچشانید و با تقدیم زکات فطریه به نیازمندان، آنها را در نشاط خود شریک کنید.

 

وی شکرگذاری از امنیت را مورد تاکید قرار داد و گفت: در زمانی که در بسیاری از کشورهای جهان این روزها ناامنی های گسترده وجود دارد، به شکرانه الهی امروز جشن عید سعید فطر در کمال امنیت و آرامش در کشور ما برگزار می شود.

 

حجت الاسلام روحانی بر لزوم وحدت در جهان اسلام تاکید کرد و اظهار داشت: یکی از دعاهای مهم در روز عید سعید فطر درخواست برای انسجام و وحدت مسلمانان در برابر دشمنان و ایجاد امنیت برای آحاد مسلمین است.

 

 
* نام شما:
ایمیل شما:
وب سایت:
نظر شما :

نام بلند ترین کوه ایران چیست