خطبه های نمازجمعه 18 4 1395
امروز : سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

گزارش عملکرد

فعالیت و چارت

ارتباط با ما

m o s a l l a b a b o l . i r
مصلای بزرگ بابل ، نماز جمعه بابل
  • نام پروژه
  • نام پروژه۲

             يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ اى کسانى که ایمان آورده اید ! هنگامى که براى نماز روز جمعه اذان گفته مى شود به سوى ذکر خدا بشتابید ، و خرید و فروش را رها کنید که این براى شما بهتر است.            پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: کسی که ندای اذان نماز جمعه را بشنود، نماز جمعه بر او واجب خواهد شد. (کنزالعمال، ج 7 ص 723).برنامه های ستاد
پیوندها


خطبه های نمازجمعه 18 4 1395

نمازعید سعید تاریخ (18 4 1395 ) به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی و با حضور پرشور مردم ولایتمدار شهرستان دارالمؤمنین بابل در مصلای بزرگ این شهرستان برگزار شد

 

تقوای الهی

امام جمعه ی بابل در ابتدای خطبه ی اول به رعایت تقوای الهی سفارش کرد و گفت :

نبی مکرم اسلام(ص) فرمود که دو عامل وجود دارد که زمینه ی رسیدن به بهشت را برای امت من فراهم می کند یکی تقوا و دیگری حسن خلق است. آن بهشتیان کسانی که در حیات خود به شدت از خود مراقبت کردند و از حرام الهی دوری جستند. حسن خلق نیز یکی از عوامل ورود به بهشت است. اگر کسانی در عرصه ی تقوا موفق نبودند عامل حسن خلق آن را به نوعی جبران می کند و زمینه حضور در بهشت را برای آنها فراهم می کند.

 

پایان ماه مبارک رمضان و حفظ دست آوردهای آن

خطیب جمعه ی بابل با اشاره به پایان ماه مبارک رمضان و حفظ دست آوردهای آن گفت : از آیات قرآن اینگونه استنباد می شود که یکی از عواملی که زمینه ی رشد انسان را فراهم می کند انجام عمل صالح است. این عامل زمینه ی رشد و تکامل انسان و زمینه ی بهره وری های فراوان و سرمایه سازی را برای یک او فراهم می کند. به رغم اینکه خدای متعال بر عامل عمل صالح در زندگی انسانها تأکید می ورزد یکی از اموری که در کنار عمل صالح باید مورد توجه قرار بگیرد مسأله ی رفع موانع و توجه به آسیب ها و آفت هایی است که متوجه عمل صالح انسان می باشد.

پیامبر(ص) در ماه رمضان به امیرالمؤمنین(ع) فرمود که مهمترین امر ی که یک انسان را در ماه رمضان از عمل صالح بهره مند می سازد این است که از محرمات الهی اجتناب کند. ترک محرمات بستر ساز زدودن موانع در درون انسان را فراهم می کند.وقتی این موانع برطرف شد فطرت الهی در انسان شکوفا می شود و همان فطرت الهی زمینه ی فطرت انسان را در عرصه ی خدا طلبی و خداخواهی و قرارگرفتن در مسیر صراط مستقیم فراهم می کند.

با اتمام ماه مبارک رمضان و دست آوردی که در سایه ی انجام عمل صالح و زدودن موانع و ترک محرمات به دست آوردید یکی از اموری که باید مورد دقت و توجه آحاد انسانی قرار بگیرد این است که مراقبت کنند تا نگذرانند تا این آفت ها و آسیب ها به جان و نفس و عمل و سرمایه ی بزرگی که در ماه رمضان به دست آورده اند اصابت کند. خدای متعال در قرآن کریم می فرماید که آیا می خواهید بدانید که زیانبارترین انسانها چه کسانی هستند؟ کسانی که تمام تلاش هایشان در ماه رمضان گم شد.

افرادی که در ماه رمضان اعمال نیک بسیاری انجام دادند و انفاق و تلاوت قرآن کردند اما متأسفانه به جای اینکه سرمایه سازی کنند سرمایه سوزی کردند و در نتیجه زمانی که در عالم قیامت قرار گرفتند می بینند که خبری از اعمال صالح آنها نیست. خدا می داند که این خسارت بزرگی است و برای انسان بسیار ناگوار است. تنها سرمایه ای که برحسب آیات قرآن یک انسان مؤمن امید به آن دارد که زمینه ی حیات توأم با عزت را در دنیای دیگر فراهم می کند همین زحمات و تلاش او در دنیا است. روزی که هر کسی هر عملی را که انجام داده است آن را در عالم قیامت حاضر می بیند. زمانی که در آن عالم زحماتشان از بین می رود متعجب می شوند که پس زحمات ما در عالم دنیا چه شد؟ آنها متأسفانه به آفت ها و آسیب هایی که عمل صالح را می سوزاند توجه نکردند.

حجت الاسلام روحانی در ادامه به بیان موانع و آسیب های عمل صالح اشاره کرد و افزود: از جمله موانع و آسیب هایی که متوجه جان انسان و اعمال صالح او می شود این است که انسان بعد از ماه مبارک رمضان رابطه ی خود را با اعمال صالح قطع می کند. علت آن حالتی است که در انسان به وجود می آید و به او می گوید که بس است، خیلی زحمت کشیده ای این حالت رضایت از اعمالی است که در ماههای رجب و شعبان و رمضان انجام داده است . این حالت رضایت است که سبب می شود انسان به یکباره از عمل صالح دست می کشد یا از انجام آن عمل صالح می کاهد. به عکس در قرآن کریم آمده است که هیچ گاه حالت رضا به انسان مؤمن دست نمی دهد و دائما درصدد است از فرصت های الهی استفاده کند. امام باقر(ع) فرمود که روزی به پدرم گفتم که پدرجان شما خیلی عبادت می کنید به طوری که رنگ چهره ی شما زرد و تمام گوشت بدنتان آب شده است. مقداری از این عملتان بکاهید. پدرم کتابی برای من آورد و فرمودکه فصل مربوط به عبادت جدم امیرالمؤمنین(ع) را برای من بخوان. آنگاه پدرم شروع به گریه کرد و فرمود که عبادت ما کجا و عبادت امیرالمؤمنین(ع) کجا؟ امیرالمؤمنین زیاد صدقه می دادند که یکی از اصحاب به ایشان گفت که تا کی می خواهید صدقه بدهید؟ حضرت(ع) فرمود که به خدا قسم اگر می دانستم که خدای متعال یکی از اعمال مرا مورد قبول خود قرار داده است از عمل دست می کشیدم. خوف از قبول عبادت در کنار رجا به من می گوید که به انجام عمل خود ادامه بدهم تا شاید خدا اعمال مرا قبول کند.

خطیب جمعه ی بابل یکی دیگر از عوامل آسیب رسان نسبت به اعمال صالح را اینگونه برشمرد: افرادی نیز وجود دارند که اعمال صالح انجام می دهند که در کنار آن علاوه بر حالت رضا حالت عجب نیز از آن اعما ل خود دارند. به نوعی که خود را بالاتر از فراد دیگر می بینند. از جمله آفتهایی که باید در کنار انجام عمل صالح مورد توجه قرار بگیرد دوری از عجب است. امام صادق(ع) فرمود که دو نفر واردمسجد شدند یک مؤمن و دیگری فاسق ساعتی در مسجد بودند وقتی که خارج می شدند مؤمن فاسق و فاسق مؤمن شده بود. انسان مؤمن وقتی وارد مسجد شد به عبادات خود فخر فروخت متقابلا انسان فاسق تنها به فسق خود توجه داشت و با خجالت و ندامت وارد مسجد شد به همین جهت خدای متعال گناهان او را می بخشد و بر آن انسان کاذب ترجیح می دهد.

خطیب جمعه ی بابل یکی دیگر از عوامل و آفت های بزرگ اعمال صالح را اینگونه معرفی کرده است: از جمله آفت های بزرگ که در آیات و روایت بسیار بر آن تأکید شده است که از درون اعمال انسان را  به تدریج از بین می برد گناه است. امام باقر(ع) فرمود که انسان در عین اینکه بسیار زحمت می کشد و عبادت انجام می دهد اگر گناهی به او روی آورد از آن دوری نمی کند و از آن استقبال می کند. این انسان در قیامت حاضر می شود درحالی که نوری در جلوی چشمان او می درخشد و همه او را تحسین می کنند اما با یک اشاره ای تمام زحمات او از بین می رود چرا که از خود مراقبت نکرد و اعمال خود را به واسطه ی گناه از دست داد و تقوا نورزید.اعمال این انسان به مانند خاکستری در مقابل طوفان است. در محل کار و مجالس و محافل و عروسی ها و در برخورد با همسر و فرزندان خود تقوا نورزید در نتیجه ذره ذره از اعمالی که انجام داده است از بین می رود و تمام گرسنگی و تشنگی و انفاقات او از بین رفته است. خدای متعال در قرآن کریم فرموده است که زحمات خود را از بین نبرید.

 

 

 

خطبه ی دوم

 

 

اهمیت نماز جمعه در اسلام

امیرالمؤمنین(ع) همواره می فرمود که نماز جمعه در نگاه من بر نماز عید برتری دارد. اگر ده نماز عید را ترک کنم برای من بهتر است از اینکه یک نماز جمعه را بدون عذر ترک کنم.

 

برگزاری با شکوه نماز عید فطر

خطیب جمعه ی بابل با تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر و تقدیر و تشکر از حضور باشکوه نمازگزان در نماز عید فطر گفت: نماز عید فطر امسال نسبت به سالهای پیش بسیار باشکوه تر بود که با حضور پر رنگ نمازگزاران به اثبات رسیده است. ضمن تقدیم تبریک عید سعید فطر از این عنایت و توجه همه ی ائمه ی جماعت و روحانیون و برادران و خواهران نماز گزار تقدیر و تشکر می کنم.

 

21تیرماه، روز عفاف و حجاب

خطیب جمعه ی بابل با اشاره به فرا رسیدن 21 تیرماه به عنوان روز عفاف و حجاب گفت: نامگذاری یک روز به عنوان روز عفاف و حجاب به آن واقعه ی تلخ و عظیمبی برمی گردد که در 21 تیرماه سال 1314 رخ داده است. رضاخان بعد از سفری که به ترکیه داشت وقتی دیدی که آتاترک جریان حجاب را در کشور خود ممنوع اعلام کرد و زنان ترکیه را وادار کرد که حجاب ها را از خود بردارند و بی حجاب در جامعه حاضر شوند تصمیم گرفت که همان برنامه را در ایران پیاده کند . به همین جهت بعد از فرمان تغییر لباس برای مردان و زنان مقاوت هایی در این زمینه از ناحیه ی علما صورت گرفت. جامعه ی ما باید از این روحانیون تشکر کند. ترکیه با این عامل مواجه نبود و مردم آن متأسفانه با یک هشدار آتاترک که سابقه ی بزرگ امپراطوری عثمانی را یدک می کشید حتی روحانیت را بلافاصله مجبور به تغییر لباس کردند و آنها نیز تمکین کردند و حتی اذان را نیزتغییر دادند. کسی حق نداشت  کلمه ی ا... اکبر را بگویدو تصمیم داشتند شعائر و نشانه های اسلام را در کشور از بین ببرند.با مقاومت علمای بزرگ و بیدار و شخصیت های بزرگی که در گوشه و کنار کشور و به ویژه مراجع تقلید در حوزه های علمیه و از جمله تحصن عظیم در مسجد گوهرشاد  تا رضا خان دستور کشتار این مردم را داد و هزران نفر از زائرین قبرمطهر امام رضا(ع) برای دفاع از امر عفاف و حجاب به شهادت رسیدند. زمانی هم که کودتا شد و رضاخان از ایران رفت پسرش محمدرضا ناچار شد تا حجاب را در کشور آزاد اعلام کند . همه ی این امور به خاطر فشار سنگین علماجهت مراقبت از مسأله ی عفاف و حجاب است. آنها کسانی بودند که از ارزش های الهی به ویژه حجاب که ارزش بزرگی است دفاع کردند. اهمیت عفاف و حجاب را دشمنانی می فهمند که جلوی آن را می گیرند . تا زمانی که عفااف و حجاب در کشور وجود دارد آنها نمی توانند زمینه ی هرزه گی را برای زنان و مردان ما فراهم کنند و جامعه ما را در اختیار بگیرند و آن را به هر سمتی که می خواهند به پیش ببرند و به مطامع خود برسند. عفاف و حجاب به مانند مشتی بر دهان دشمن و به مأموریت هایی است که از ناحیه ی آنها در کشور ما پیاده می شوند. خدا رحمت کند مرحوم آیت ا... بافقی را که یکی از افسران رضاخان در خاطره اش می گوید که من شاهد بودم که رضاخان با عصای فلزی خود به خاطر حجاب چقدر این عالم را کتک زد به طوری که زیر این کتک ها امام زمان(عج) را صدا زد. برای اینکه این فساد در کشور زمینه سازی شود بسیاری از افراد و اشخاص زیر شکنجه رفتند. اگر 21 تیرماه به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است اولا برای این است که به جامعه و زنان و مردان و مسئولان ما تذکر داده شود که مسأله ی عفاف و حجاب از ارزش های بزرگ اسلامی است. خدای متعال در سوره ی مبارکه نوح و دیگر آیات توجه عظیمی نسبت به مسأله ی عفاف و حجاب داشته است. عفاف و حجاب برای زن و مرد و به ویژه برای زنان ما است که باید بیش از گذشته به آن به عنوان ارزش الهی عمل کنند

 

علاوه بر این توجه کنند که دود این بی توجهی ها نسبت به تذکرات به چشم خود آنها که بی عفتی و بی حجابی کردند و سر و صورت خود را واکس کشیدند و به خیابان آمدند، رفت .

این دسته افراد یا خودشان و یا دخترشان در معرض طلاق قرار گرفته اند یا خدای ناکرده دیگران را مورد هجمه قرار داده اند.

 امروزجامعه ی ما با این آسیب های بزرگ روبه رو شد. برای اینکه این امر به جامعه ما تذکر داده شود با دقت کامل روزی به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شد تا هم ارزش بودن این امر را و هم توجه به آسیب ها و آفت های بی  عفتی در جامعه به این دسته از افراد تذکر داده شود

مبادا خدای ناکرده نسبت به این موضوع بی توجه بشود. باید اصل این مسأله و اهمیت این موضوع در قالب های مختلف به جامعه تذکر داده شود رسانه ها و صدا و سیما در این رابطه می توانند نقش مؤثری را ایفا کنند . باید از این رسانه ها و صد و سیمای نظام اسلامی بپرسیم که شما در ارتباط با عفاف و حجاب و تحکیم این امر و ارزش قرار دادن آن برای نسل جوان ما چه کردید؟ و متأسف هستیم که در این زمینه نواقص فراوانی متوجه رسانه های ما از جمله رسانه های دیداری و شنیداری است که در در این زمینه بی توجهی کردند و به جنبه سرگرمی های و برنامه هایی شبیه به این توجه جدی تری نشان داده اند اما علی رغم این که این همه شخصیت ها و ائمه جمعه و علمای حوزه های علمیه از آنها خواستند و به رغم اینکه رهبر معظم انقلاب مکرر در این رابطه متذکر شدند اما جدیت لازم که انتظار می رفت در این رابطه صورت نگرفت. به همین جهت ما وظیفه داریم در این رابطه توجه جدی تری نشان بدهیم. در 21 تیرماه از سوی ستاد احیای امر به معروف و نهی منکر این شهرستان مصوب شد راهپیمایی صورت بگیرد از برادران و خواهران جهت برگزاری یک راهپیمایی برای اینکه توجه جدی تری نسبت به مسأله ی عفاف و حجاب جلب شود و هشدار لازم نسبت به عواقب بی حجابی و بدحجابی داده شود در قالب یک راهپیمایی در عصر روز دوشنبه برگزار خواهد شد که طی اعلامیه ای مبدأ و مقصد اعلام خواهد شد. از همه ی خواهران و برادران تقاضا دارم در راهپیمایی عفاف و حجاب در روز دوشنبه شرکت داشته باشند از همه دلسوزان نسبت به این امر نگران بودند و هشدار دادند و به خاطر تظاهر به بی حجابی و بی عفتی گریه کردند این موقعیت را گرامی بدارند انشاءا... با تمام وجود شاهد حضور جدی شما باشیم

حضور جدی تر خواهران و فریاد های آنان طنین توجه نسبت به مسأله ی عفاف و حجاب در کشور باشد.

 

 

فیش های حقوق نجومی

امام جمعه ی بابل با اشاره به برملا شدن مسأله صدور فیش های نجومی برخی از مدیران کشور گفت: صدور فیش های نجمی برخی از مدیران بسیار برای انسان جای تعجب دارد. فیش های حقوقی 243میلیون تومانی در یک ماه در حالی که کارگران ما به طور متوسط کمتر و بیشتر از یک میلیون حقوق می گیرند. این فیش های نجومی نشان میدهد که حقوق چه تعداد از کارگران و کارمندان به یک فرد داده می شود. بعدها معلوم شد که حقوق های 10 میلیونی و 150 میلیونی و پاداش های گزاف و وام های 400 میلیونی با سود 4 درصدو ... بسیاری از امور که ذره ذره در جامعه ما نمایان می شود. خدا را نسبت به برملا شدن این مسائل شاکر هستیم. متأسف هستیم که چنین صحنه هایی در جامعه ما به وجود آمد خیلی برای ما جای تأسف و تأثر دارد. متأسف هستم که بگویم این مسأله تأثیر عمیقی بر باور و ایمان مردم گذاشت. همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند این بی عدالتی و طعمه قرار دادن بیت المال و برداشت هایی که جای تأسف است. سازمان هایی نظیر تأمین اجتماعی، بیمه و بانک ها با رذیلانه ترین و بی شرمانه ترین وضعی این پول ها را از مردم دریافت کردند و مردم را تحت فشار قرار دادند و حتی از طریق دستگاه قضایی و با زور اموال مردم را از آنها گرفتند و جریمه پشت جریمه برای آنها صادر کردند. یکی از برادران که مرد محترمی بود با گریه گفت روزی به من گفت که بانک رفتم و به کارمند گفتم که من اصل پول را می دهم و جریمه ها را نمی توانم پرداخت کنم آن را از من بردارید با وقاحت گفت که عقربه های ساعت نگاه کن!  ساعت به ساعت به جریمه های تو اضافه می شود. این ها نصیب چه کسانی شد؟. گرگ هایی در اینگونه سازمان ها بودند که اموال مردم را به راحتی فیش زدند و برداشت کردند. این خائنانه ترین امری است که در درون نظام اسلامی روی داده است که آن دل بسیاری از مردم را می آزارد . این مسأله خلاف ارزشی است که از نظام اسلامی انتظار داشته ایم و داریم. همانطوری که مورد محکومیت نظام اسلامی و رهبر معظم و رییس جمهور و افراد دیگر واقع شد. این جریان مشخص و محکومیت آن جای بحثی ندارد. خدا را شاکر هستیم که دستور مستقیم و عنایت رهبر معظم موجب شد این دسته از افراد برخی از آنها وادار به استعفا شدند و شروع به بازگشت اموال کردند و برخورد جدی دولت جای تشکر دارد که در این رابطه مأموریت صریح رهبر معظم را به جد سعی کردند انجام بدهند. اما بعضی ها را می بینم که بیش از اندازه نسبت به این مسأله مبالغه می کنند. رهبر معظم انقلاب فرمودند که این تخلفات برخی مدیران استثناء است. در میان شصست هزار نفر کارمند و مأمور  کمتر از هزار نفر چنین خیانتی را انجام دادند  نباید این مسأله را به همه سرایت داد و کل نظام اسلامی را زیر سؤال برد. شما نگاه کنید امیرالمؤمنین(ع) کم تر از پنج سال حکومت کرد در میان نامه های نهج البلاغه چقدر نسبت به والیانی که خیانت کردند،  برخورد داشته اند. در رأس نظام امیرالمؤمنین(ع) است برخی از افراد ممکن است که خیانت کنند اما این نظام نسبت به این مسأله برخورد جدی انجام داد. نظام جمهوری اسلامی نیز درصدد است بتواند با مقررات قانونی و اعمال مقررات و با برخورد سخت قضایی همانگونه که رؤسای در این زمینه دست به دست هم دادند تا بتواند برای این مسأله چاره جویی کند. اما باید در این زمینه گزینش های مدیران با دقت انجام شود.  چون هر عنصری مدرک به دست گرفته و  با باند بازی و به صرف اینکه این فرد رفیق ما مثلا اصلاح طلب است او را برگزینیم و  اگر اصولگرا است به نام اصول گرا، اصولگرایان او را گزینش نمایند.

اینکه  آیا این انسان لیاقت این مسئولیت را دارد یا ندارد باید مورد توجه قرار بگیرد.

 این گزینش افراد شایسته و با تقوا مورد گزینش شود. اصلاح ساختار قانون که متأسفانه خلا قانونی وجود دارد. دستگاههای نظارتی  مانند دیوان محاسبات در کشور وجود  دارد .

بعضی از ادارات که می خواهند مبلغی بپردازند دست و پایشان می لرزد که دیوان محاسبات پدر آنها را  در می آورد و چنین و چنان می شود. چطور است که افراد پایین دست می ترسند و پدرشان درمی آید اما برخی ها چندین پدر دارند و هیچ نگرانی ندارند این پدر درآمد پدر دیگر! آن پدر درآمد پدر دیگر!  آنقدر پدر در جیب کت و شلوار خود دارند که هیچ نگرانی ندارند!!! همین فردی که ماهانه برای خودش دویست میلیون و سیصد میلیون از بیت المال برداشت می کند . چرا در بالا این نظارت ها به دقت صورت نمی گیرد؟.

عامل دیگر که همواره هشدار داده شد که تا عامل است همواره این اوضاع برقرار خواهد بود، روح تجمل گرایی و فاصله گرفتن از ساده زیستی و روی آوردن به اشرافی گری است.

از آن زمانی که در یکی از خطبه های نماز جمعه ی تهران کسی گفت دیگر گدا بازی مدیران ما کافی است و باید مانور تجمل بدهند، نتیجه اش این شد که مانور تجملات دویست میلیون و سیصد میلیون می بلعند و ذره ای هم نگران نیستند.

 این مانور تجمل است و ثمره ی اموری است که به افراد دیگر می دهیم و آنها هم خوب یاد می گیرند و نتیجه اش را هم تحویل من و شما می دهند . باید در این زمینه دقت کنیم . تا این بی توجه ی ها و اشرافی گری ها و این میزها و این اتاق های رنگین با هزینه های گزاف و خودروهای سنگین و تشکیلات تشریفات در نظام اداری ما حاکم است همین بساط خواهد بود. شایسته است تعدیل همه جانبه در جامعه ی ما صورت بگیرد تا از این طریق شاهد شرایط بهتر و کارآمدی نظام در این زمینه باشیم.

همه ی افراد را متهم نکنیم. همبن تعداد اندکی که آلوده شده اندکه باز هم این مقدار زیاد است با برخورد جدی با آنها شاهد شرایط مطلوب تری برای نظام اسلامی باشیم.

 

 

انتقاد از نحوه برگزاری همایش اقتصاد مقاومتی در استان

 

حجت الاسلام روحانی با انتقاد از نحوه برگزاری همایش اقتصاد مقاومتی در بابلسر، گفت: اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل و مأموریتی که رهبر معظم به معاون اول رییس جمهور دادند و مستقیما ایشان را مأمور کردند پیگیر این امر شوند.

مدتها منتظر بودیم تا ایشان(معاون اول رییس جمهور) به این استان بیایند و شاهد برنامه ریزی لازم در ارتباط با اقتصاد مقاومتی باشیم. گرچه از ایشان در ارتباط با اینکه به این استان آمدند و با مدیران آن صحبت کردند اما چقدر خوب بود که این دیدارها در یک روز تعطیل نبود.

در یک روز  غیر کاری (در این استان حضور پیدا کردند) - دلیلش ممکن است فرصت نداشتن یا هر امر دیگری باشد –

 آن همه زمینه ی اقتصاد مقاومتی که در این استان موجود است و سرمایه های راکدی که با آن مواجه هستیم .چقدر شایسته بود که در یک روز کاری با حضور گسترده ی خدمتگزاران نظام اسلامی همراه با صاحبان صنایع و افرادی که مخاطبان اصلی اقتصاد مقاومتی هستند افرادی که برخوردار از سرمایه هستند و افرادی که سرمایه های راکدی دارند و منتظر بودند تا در این زمینه روحی در این برنامه دمیده شود و با برنامه ریزی بروند و اقتصاد مقاومتی و مراکز خود را احیا کنند و در این زمینه به امر رهبر معظم انقلاب اقدام کنند. ما انتظار می رفت که این (همایش ) یک روز کاری با مقدمات لازم و جدی  با حضور همه ی افرادی که دست اندرکار این امر بودند  و مخاطبان اصلی اقتصاد مقاومتی (محسوب می شدند) صورت بگیرد.

 امیدواریم که در این نشست دیگری و با حضور فعالان این امر به صورت جدی تر این مسأله مورد بررسی واقع شود و امر رهبر معظم به شایسته ترین نحوی در این استان به اجرا در بیاید و ما شاهد شکوفایی این امر در این استان باشیم.انشاءالله.

 


یا حق
نوشته شده در تاریخ :سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵
در ساعت :۱۴:۲۶
سلام. با آرزوی توفیق. کاش کانال تلگرامی داشته و صوت خطبه را در آن و در اینجا هم صوت خطبه ها را می گذاشتید

0 up
down 0
بستن پنجره
* نام شما:
ایمیل شما:
وب سایت:
نظر شما :
شما پاسخ میدهید به نظری با شناسه:
1748

* نام شما:
ایمیل شما:
وب سایت:
نظر شما :

نام پاییتخت ایران چیست