اطلاعیه نمازجمعه بابل به مناسبت5 مرداد
امروز : یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷

گزارش عملکرد

فعالیت و چارت

ارتباط با ما

m o s a l l a b a b o l . i r
مصلای بزرگ بابل ، نماز جمعه بابل
  • نام پروژه
  • نام پروژه۲

             يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ اى کسانى که ایمان آورده اید ! هنگامى که براى نماز روز جمعه اذان گفته مى شود به سوى ذکر خدا بشتابید ، و خرید و فروش را رها کنید که این براى شما بهتر است.            پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: کسی که ندای اذان نماز جمعه را بشنود، نماز جمعه بر او واجب خواهد شد. (کنزالعمال، ج 7 ص 723).برنامه های ستاد
پیوندها


اطلاعیه نمازجمعه بابل به مناسبت5 مرداد

ستاد نمازجمعه بابل طی اطلاعیه ای  5 مرداد سالروز اقامه نمازجمعه به فرمان امام راحل را گرامی داشت.

در این اطلاعیه آمده است :نماز جمعه، باغ پر طراوتی است كه هر جمعه به روی مشتاقان سعادت گشوده می‌شود و آن گاه كه منادی روز جمعه، مومنین را به مهمانی خدا فرا می‌خواند، نمازگزاران مومن و خداجو با دلی سرشار از مهر الهی به دریای حیات بخش جمعه می‌پیوندند تا در دریای بی‌كران معنویت و ولایت ندای وحدت و قرب الهی سر دهند.

در بخش دیگری از این اطلاعیه به آغاز این نمازجمعه در5 مرداد 58 اشاره و خاطرنشان شده است:  پس از پیروزی انقلاب اسلامی فریضه الهی نماز جمعه برای نخستین‌بار در اولین جمعه ماه مبارك رمضان سال 1399 هجری قمری برابر با پنجم مرداد 1358 با شركت بیش از یك میلیون نفر از مردم مسلمان روزه‌دار تهران در هوای بسیار گرم  تابستان به امامت مرحوم آیت‌الله طالقانی در دانشگاه تهران برگزار شد

و امروز تا كنون نیز اقامه با صلابت نماز جمعه، با عنایت خداوند متعال و درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و حضور آگاهانه ملت بصیر و خداجو در تمام نقاط ایران اسلامی ادامه یافته است.

نماز جمعه این نماد آمیخته بودن عبادت و سیاست همواره تاثیر به سزایی در وحدت و یكپارچگی مسلمانان بر محور امامت، عدالت، سیاست و عبادت داشته و موجب ترس دشمنان اسلام  را به خصوص در برهه های سخت تاریخ انقلاب ایفا نموده است.

نمازجمعه موجب خنثی شدن شایعات و توطئه‌های تفرقه افكنانه دشمنان گردید و خدمات شایانی را به نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام داده است.

امامان جمعه با بررسی مسائل سیاسی داخلی و خارجی هر هفته با ارائه راه‌های مناسب برای حل مشكلات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی جامعه، بسیاری از توطئه‌ها و كار شكنی‌های عناصر نفوذی دشمن را خنثی كرده كه این خود عامل مهمی برای سعادت و تعالی روزافزون جامعه به شمار می‌رود.

فرا رسیدن پنجم مرداد سالروز تاریخی اقامه نخستین نماز عبادی سیاسی جمعه در نظام جمهوری اسلامی را گرامی می‌داریم و از خداوند متعال برگزاری با محتوا و هر چه با شكوه‌تر نماز جمعه، به خصوص ائمه فقید و نمازگزاران درگذشته و شهدای  ستادهای نمازجمعه در سراسر کشور که محل میقات بندگی حق، میعاد با عباد‌الله و میثاق با رهبری در سراسر نقاط ایران اسلامی است را گرامی می داریم.

 
* نام شما:
ایمیل شما:
وب سایت:
نظر شما :

نام بزرگترین دریاچه ای که در شمال ایران قرار دارد چیست