سخنان قبل از خطبه نمازجمعه 24 4 1394
امروز : سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

گزارش عملکرد

فعالیت و چارت

ارتباط با ما

m o s a l l a b a b o l . i r
مصلای بزرگ بابل ، نماز جمعه بابل
  • نام پروژه
  • نام پروژه۲

             يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ اى کسانى که ایمان آورده اید ! هنگامى که براى نماز روز جمعه اذان گفته مى شود به سوى ذکر خدا بشتابید ، و خرید و فروش را رها کنید که این براى شما بهتر است.            پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: کسی که ندای اذان نماز جمعه را بشنود، نماز جمعه بر او واجب خواهد شد. (کنزالعمال، ج 7 ص 723).برنامه های ستاد
پیوندها


سخنان قبل از خطبه نمازجمعه 24 4 1394

سخنران قبل از خطبه این هفته شهرستان بابل در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان آقای جمشید آقاجانزاده مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان بابل بود.

در ابتدا با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه ضیافت الهی و تبریک پیشاپیش عید سعید فطر گفت: ماه رمضان ماه خودسازی و تعالی بشریت به سوی معنویت و نزدیکی به خداوند متعال است.

وی با گرامیداشت 26 تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان به فلسفه وجودی این نهاد پرداخت و خاطرنشان کرد: فلسفه وجودی شورای نگهبان بر اساس یک ضرورت عقلانی براساس حفاظت از اسلام و قانون اساسی است.

مسئول گروه معارف دانشگاه صنعتی مازندران  افزود: اساس اسلام بر منویات قرآن و سنت است و لذا به دلیل اینکه قران به عنوان منشور زندگی مسلمانان جهان چون گویا نیست برای گویا کردن از آن و جلوگیری از تفسیرهای غلط از سنت پیامبر و ائمه اطهار استفاده کرد.

وی به موضوع نظارت پرداخت و ضرورت آن را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: نظارت یک اصل وجوبی در حوزه مدیریت است که در فطرت ما ریشه دارد.

آقاجانزاده به تبعات عدم نظارت و نیز نظارت ضعیف پرداخت و اذعان کرد: نظارت ضعیف منجر به اختلال و ضعف در اجرا می شود از ویژگی های ناظر آشنایی با فنون اجرا و تخصص در این زمینه است

وی به تاریخچه تشکیل شورای نگهبان اشاره کرد اظهار داشت :  اول اسفند1358 امام راحل با انتصاب فقهای شورای نگهبان زمینه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی را فراهم کردند که در 26تیرماه 1359 با معرفی حقوقدانان شورای نگهبان از سوی دستگاه قضایی به مجلس شورای اسلامی ، شورای نگهبان به صورت رسمی آغاز شد.

 مسئول دفتر نظارت شورای نگهبان بابل شورای نگهبان را برگرفته از اقدام ابتکاری مرحوم شهید فضل الله نوری عنوان کرد و گفت: انحراف در مشروطیت زمانی انجام شد که روحانیت از مشروطه کنار گذاشته شد و مبتکر مشروعیت مشروطه اعدام گردید.

وی افزود: وظایف شورای نگهبان وظیفه ای ایجابی و سلبی است و دارای نهی و امر می باشد تا از نظام جمهوری اسلامی پاسداری گردد.

آقاجان زاده به روح جمعگرایی و اعمال مدیریت در حوزه دین پرداخت و خاطرنشان کرد: روح جمع گرایی در آموزه های دینی ما آمده و در رفتارهای دینی ما به موضوع مدییت توجه جدی شده است.

وی به تفاوت نظامهای جمهوری در دنیا پرداخت و گفت: در هیچ جای دنیا ، دو نظام جمهوری با هم برابر نیست و لذا جمهوری اسلامی مبتنی بر اسلام و جمهوری مبتنی بر شاخصه های  بومی تشکیل شده است.

مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات بابل به جایگاه شورای نگهبان در قانون اساسی اشاره کرد و ادامه داد: اصل چهارم ، اصل پنجم، اصل ششم ، اصل 91 ، اصل 99 و اصل 98 قانون اساسی بر وظایف و اختیارات شورای نگهبان تاکید دارد.

وی به دو انتخابات پیش روی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه امسال پرداخت و تصریح کرد: شورای نگهبان و دفاتر نظارتی انتخابات وظایف نظارت بر انتخابات را با همکاری ناظرین مردمی بر عهده دارد .

آقاجانزاده رد ادامه از تلاشها و همکاری های ناظرن و اعضای شبکه نظارت در شهرستان بابل با این نهاد تشکر کرد.

 
* نام شما:
ایمیل شما:
وب سایت:
نظر شما :

نام پاییتخت ایران چیست