سخنرانی رییس جهادکشاورزی مازندران
امروز : سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

گزارش عملکرد

فعالیت و چارت

ارتباط با ما

m o s a l l a b a b o l . i r
مصلای بزرگ بابل ، نماز جمعه بابل
  • نام پروژه
  • نام پروژه۲

             يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ اى کسانى که ایمان آورده اید ! هنگامى که براى نماز روز جمعه اذان گفته مى شود به سوى ذکر خدا بشتابید ، و خرید و فروش را رها کنید که این براى شما بهتر است.            پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: کسی که ندای اذان نماز جمعه را بشنود، نماز جمعه بر او واجب خواهد شد. (کنزالعمال، ج 7 ص 723).برنامه های ستاد
پیوندها


سخنرانی رییس جهادکشاورزی مازندران

سخنران قبل از خطبه این هفته نمازجمعه شهرستان بابل مهندس دلاور محمد پور رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران بود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با گرامیداشت ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، گفت: هفته جهاد کشاورزي  امسال با ماه مبارک رمضان که سراسر خير و برکت و رحمت و مغفرت است، تقاوت یاقته است.

وی با اشاره به تاسیس جهاد سازندگی به فرمان امام راحل به نقش این نهاد با برکت در توسعه و سازندگی روستاها اشاره کرد و ضمن بیانی کوتاه از فعالیت جهادگران در عرصه دفاع مقدس یاد شهدای این نهاد را گرامی داشت.

وی با بیان این مطلب که جهاد کشاورزی 3200 شهید را تقدیم کرده است، تصریح کرد: 165 شهید از شهدای مازندرانی از کارکنان جهاد کشاورزی اعم از جهاد سازندگی و کشاورزی هستند

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران به ادغام دو وزارت خانه جهاد سازندگی و جهاد کشاورزی در سال 1379 نیز پرداخت و اظهار داشت: با ادغام دو وزارت خانه جهاد سازندگی و کشاورزی، روز 27 خرداد در تقویم ما به نام روز جهاد کشاورزی نامگذاری شد.

وی افزود: امروزه کشاورزي به عنوان مهم ترين و اساسي ترين بخش اقتصادي کشور، نقش برجسته خود را در امنيت غذايي و در پي آن امنيت سياسي و اقتصادي جامعه به خوبي نمايان کرده است.

حیدرپور با اشاره به شاخص های مهم رشد کشاورزی در سبد غذایی و توسعه کشور، تاکید کرد: رشد 15.5 درصدي توليدات کشاورزي حاصل تدبير و حمايت هاي دولت و تلاش کشاورزاني است که با وجود همه سختي ها و ملامت ها، به توليد مي پردازند و زمينه ساز سلامت و امنيت غذايي جامعه هستند.

وی ادامه داد: رشد اقتصادي 5.4 درصدي بخش کشاورزي عليرغم رکود ساير بخش هاي اقتصادي کشور طي دو سال اخير، نشان دهنده ظرفيت بالاي اين بخش با وجود همه بحران ها و تنش هاي محيطي است که باعث شد رشد اقتصادي کشور از منفي شدن نجات يابد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در وظیفه این وزارت خانه و متولیان کشاورزی را در حوزه اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل، بيشترين مسؤوليت بر دوش بخش کشاورزي است تا بتواند اين شعار محوري مقام معظم رهبري را در سايه حمايت هاي بيدريغ دولت تدبير و اميد جامه عمل پوشانده و محقق سازد.

وی افزود: کشاورزي، بحق رکن اقتصاد مقاومتي است، خوداتکايي در توليد گندم، افزايش بهره وري مصرف آب، افزايش تراز تجاري توليدات کشاورزي، افزايش صادرات و جلوگيري از خروج ارز از کشور و افزايش توليدات کشاورزي و توجه به امور زيربنايي، به حداقل رسيدن تغيير کاربري ها و ... نشان از توجه و اهتمام دولت به اين بخش دارد.

 
* نام شما:
ایمیل شما:
وب سایت:
نظر شما :

نام پاییتخت ایران چیست